Siodła, ogłowia, derki i inne akcesoria - Breyer

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Siodła, ogłowia, derki i inne akcesoria - Breyer

Postprzez dorotheah » 14 sie 2013, o 23:14

Siodła, ogłowia, derki i inne akcesoria - firmy Breyer
Az dziwne, że jeszcze nie załżyliśmy postu na ten temat.

Nie wiem tylko, czy lepiej zrobic temat dotyczacy samych dodatków Breyera tu , czy o dodatkach wszystkich firm jednocześnie w dziale o kolekcjonowaniu ogólnie (tam gdzie jest temat figurki ludzi). Ale pisze na razie tu, bo...

Breyer jest w sumie faworytem w tworzeniu seryjnych dodatków do modeli i wyprodukował ich naprawdę wiele.
Niektóre akcesoria bywają dołączane do wybranych modeli, ale te najlepsze najczęściej sprzedawane są osobno, lub w kompletach akcesorii. W katalogu są m.in.
- siodła w róznych stylach
- ogłowia w różnych stylach
- derki w wielu wariantach, barwach, z róznym spos.zapinania, także derki dla źrebaków
- kantary, prezenterki
- ochraniacze, nauszniki, owijki, czapraki, kalosze dla koni
- ochraniacze transportowe z dodatkami do transport
- paki na sprzęt
- przeszkody różnego typu także do konkur west, cavaletti, drągi itp.
- płotki do czworoboku ujeźdzeniowego
- floo, puchary, wieńce róż itp
- róznego typu bryczki, wozy, czy sulka, uprzęże
- szczotki i różne akcesoria do "czyszczenia" koni,
- nietypowe pomysły np. komplet kempingowy( derka, namiot i spiwór)
- samochody z przyczepami do o transportu koni , oraz koniowozy(cięzarówki)
- akcesoria do stajni -widły, poidla, taczki, wiadra,stojaki do siodeł
Oczywiście akcesoria są w róznych skalach.
A w skalach SM maty z planami ośrodków jazdy. Natomiast Mini Whinnies kiedyś bywały w zestawach z calutkimi scenkami (jakby dioramami) z budyneczkami, akcesoriami (np.Showcase Arena, czy scenka Hiszp. szkoły jazdy w Wiedniu).

Dodatkowo dochodzą jeszcze stajnie i zabudowania i ogrodzenia- ale o nich zrobiłam osobny post - z tym, że różnych firm, bo temat jest dużo węzszy
Dodatki Breyera są na bardzo różnym poziomie i wykonania i odworowania rzeczywistych elementów rzędu, czy ekwipunku. Temat jest olbrzymi, zwłaszcza, gdy ma ktoś większe rozeznanie w mnogości tego typu produktów u Breyera.
Fajnie jakbyście się tu dzielili swoimi obserwacjami na temat dodatków jakie macie, czy tych jakie planujecie kupić.

Sama, choć zawsze podziwiałam, wiele dodatków Breyera, to jednak broniłam się przed ich kupnem, a i wolałam kasę wydawać jednak na same modele. A dodatki w końcu mogę sama sobie zrobić- co daje niesamowitą frajdę dłubania, oraz możliwość stworzenia realniejszych akcesoriów w wybranej przeze mnie stylistyce/wzorze.
Niedawno jednak doszłam do wniosku, że nie dam rady zrobić wielu rzeczy ze względu na ograniczenia czasowe. A zauważyłam, że koszty zakupu porządnych półproduktów (np. dobrej skóry, rzemieni, metalowych strzemion, kiełzn, sprzączek + koszty przesyłek, często zagranicznych) bywają zbliżone do kosztów Breyerowego dodatku.
I tak ostatnio sporo zainwestowałam ( byłyby za to 2 tradki) w kilka akcesorii:

Pierwszy, właśnie opisany na mojej strnie, to zestaw westernowych akcesorii w skali Classic
Obrazek
Obrazek

Opis i foty:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/08 ... ic_14.htmlStajnie, wiaty, hale itp- różnych firm
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez kaskagren » 21 sie 2013, o 13:22

Niezbyt podobają mi się liściaste wzory na siodełku, ale ogółem zestaw jest nawet ładny. Czekam na opis i zdjęcia reszty ;)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Gość » 22 sie 2013, o 15:13

Ładnie się prezentuje. !
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez krysiek1108 » 22 sie 2013, o 17:07

- Bardzo fajny zestawik, oczywiście szkoda że nie ze skóry, może znakomicie posłużyć jako wzór do robótek ręcznych, co nie zmienia faktu że znakomicie się prezentuje zwłaszcza na tym modelu ( coraz bardziej przymierzam się do jego zakupu ). ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 30 sie 2013, o 13:21

no to tym razem pokażę Wam Breyerowską derę padokową , która marzyła mi się od dawna
Breyer Traditional WeatherBeeta Taka Freestyle Blanket 2800
Obrazek
opis i foty
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/08 ... reyer.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 30 sie 2013, o 14:16

- dorotheah uwielbiam wszelkie dodatki typu ogłowia czy siodła ale derka w wypadku modelu tylko zasłania jego zasadnicze walory, dlatego w tym wypadku jestem zdecydowanie na NIE.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kaskagren » 30 sie 2013, o 17:48

A mi tam się podoba ;)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez dorotheah » 30 sie 2013, o 23:15

Ano co kto lubi.

Większości modeli szkoda zakrywać, ale bywają modele np. wiele koni dłuta Moody, które można wrzucić w taką dere i nie widzieć ich zbyt schematycznej rzeźby mięśni. :mrgreen:

U mnie w ogóle jest ciekawa rzecz - jako dzieciak zawsze rozsiodływałam itp. plastikowe konie, a po latach spędzonych w stajniach i ze swoimi 4 kopytami, uwielbiam je ubierać w fajny sprzęt. Jeszcze gdyby dało się je czyścić, przytulać, prowadzać i jeździć, to juz w ogóle byłoby super. :mrgreen: :muahaha: 8)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350


Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron