Nasze Breyery

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Watazka » 26 mar 2013, o 16:50

dorotheah gratulacje, szybko poszło Ci z tym Totilasem, Ty nasz Znawco. ;P
Kirze trzeba porządnego fraku, dresażowa diorama, i zachwycisz sędziów na PS. ;)
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez dorotheah » 26 mar 2013, o 17:51

Oj do znawcy mi daleko :) Dziękuję za komplement. A staram się pisać tak, aby szczególnie Ci najmłodsi przy okazji łapali bakcyla i nabierali wiedzy o koniach.
Tak samo wolę się dzielić moją radością z posiadanego stadka - opisując koniska tak, abyście świadomie decydowali o zakupie. Sama kupowałam większość modeli w ciemno i nie jest to takie miłe. Ale teraz już co raz częściej dzięki Waszym opisom i ja, mam łatwiej z podjęciem decyzji o zakupie . Pewnie kiedyś kupię jakiegoś Magnuma po opisie Capricorn i mold Ruffian - m.in. dzięki opisowi Apache. Dzięki dziewczyny !

Co do dioramy dresażowej. Powolutku się do niej przymierzam. Mam już matę piaskowo-trocinową, ale brak materiałów na płotki i na frak Kiry :) A i mojemu siodełku bardzo daleko do poziomu siodełek z zachodu. Po za tym trzeba umieć robić foty i mieć dobry aparat :) Jakbym robiła foty jak np. Lilka i parę innych osób to może byłoby pięknie. :mrgreen:
Ale dioramę na pewno zamierzam zrobić- zwyczajnie dola własnej przyjemności (bo to ona jest moim największym napędem w tworzeniu - a nie jakiekolwiek konkursy itp.) :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Maliaorca » 26 mar 2013, o 17:59

Totek jest cudowny! Gdyby nie ta podstawka... Ale tak pięknie opisany. Może kiedyś...
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez kaskagren » 26 mar 2013, o 17:59

Gratulacje! Właśnie miałam nadzieję, że ktoś z nas go w końcu kupi i można się było spodziewać kto to będzie ;)
Jeszcze raz gratuluję i Życzę powodzenia przy dioramce :D
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez NAF » 26 mar 2013, o 20:21

dorotheah, gratulacje, jest piękny!
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 26 mar 2013, o 20:32

Ajć, ja znów mam smaka na Totka - mimo tego nieco "kucowatego" łebka ma cudowną rzeźbę. W sumie jego największym minusem (dla mnie) jest to, że zajmuje trochę miejsca.
A co mi tam, może go kupię, ale na razie jest przy końcu mojej listy, są modele, na których bardziej mi zależy ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 9 kwi 2013, o 16:27

Maliaorca
Takie małe i bezbarwne odstaweczki nie są takie złe. Inaczej nie by łoby tej pozy w ogóle. :)

Kaskagren
Haha , czyli Ciebie nie zaskoczyłam zbytnio :) Dodioramy daleka droga.

Naf Jak go zamawiałam go, i niedługo później gdy kupowałam pierwszą ARkę, to szacowałam, że Toto będzie moim zdecydowanym numerem jeden. Jak już wiadomo Casandro Boy (AR Nocturno CM) zdecydowanie stał się numerem jeden. I troszkę szkoda mi, że się Totek nie nacieszył pierwszym miejscem w kolekcji. :) . Ale wśród koni z oryginalnym wykończeniem Totek nadal jest numerem jeden. I pozą tez jest NAJ.

Mangalarga
Porządnego konia sportowego w kolekcji wręcz mieć wypada. :mrgreen: Tym bardziej tak dobrze wyrzeźbionego i pięknego konia. Miejsca trochę potrzeba- ale wcale nie tak dużo i mniej niż myślałam gdy go zamawiałam.
Głowa dla mnie jest jak najbardziej na plus- po prostu jest podobna do glowy żywego Totilasa!

A dziś wkleiłam na stronę opis Ideala , który ukazał się w kolekcjonerze. Oczywiście, jak zapowiadałam, dodałam parę przemyśleń i dodatkowych fot nie opublikowanych w gazetce. Zapraszam tym bardziej, że to jeden z najlepszych moich modeli!
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/04 ... .html#more

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350


Postprzez krysiek1108 » 19 cze 2013, o 13:18

- ¦liczna, co do maści i uroku zgadzam się ze wszystkim co Napisałaś. :-D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kaskagren » 19 cze 2013, o 16:32

Już skomentowałam i liczę na odpowiedź do koma :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez dorotheah » 7 lip 2013, o 14:42

Dzięki za komentarze na temat "Sonandy", oczywiście już na nie odpowiedziałam - zresztą bardzo fajna dyskusja się wywiązała :mrgreen:

A teraz już wcześniej obiecywany Breyer Marwari "Suryanshu DH"
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Post i zdjęcia marwari poprzedza dodatkowy post o miejscu gdzie leży Marwar i o rasie - tak aby przybliżyć piękno i niepowtarzalny urok tej rasy
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/07 ... awari.html
A opis i zdjęcia Suryanshu D jest tutaj
http://dorotheahhh.blogspot.it/2013/07/ ... rwari.html
Zapraszam serdecznie.
Suryanszu wyjątkowo dostał nietypowe tło do zdjęc - "wariację" w klimacie Indii. Mała sznsa,że Wam się to nie spodoba - ale zależało mi na tym , abyście spojrzeli na tego konia zupełnie inaczej, może troszkę moimi oczami. Zapewne z czasem i tak mu zrobię foty na dioramie typu łaczka i się z Wami nimi podzielę.
I co najważniejsze w obu postach piszę na temat kontrowersyjnej izabelowatej maści u tej rasy- koniecznie zajrzyjcie ! :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Joanne » 7 lip 2013, o 22:24

Jejku, wygląda przecudnie z tą całą biżuterią indyjską. Wspaniale go nazwałaś!
No to mi namieszałaś w planach. Już kompletnie nie wiem, czy się zdecydować na Marwari, Mistrala czy może jednak Walentynę... Ja niestety też nie do końca czuję go jako Marwari, a bardzo bym chciała, żeby promieniał tym, że jest Marwari. Jak patrzę na zdjęcia, które tu wstawiłaś, to po prostu mam ochotę go zabrać z tego ekranu, schować pod kołderką i podziwiać. Nie mogę się napatrzeć. Gorąco gratuluję tego modelu.
Notka o Indiach wspaniała, dziękuję, dziękuję za przybliżenie tematu! Jejkuu, nie oderwę oczu od niego.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Affka » 8 lip 2013, o 19:11

Ja mam TR Totilasa i Secretariata. Wkrótce dodam zdjęcia :)
Avatar użytkownika
Affka
Hobbysta
 
Posty: 52
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 17:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dorotheah » 9 lip 2013, o 03:02

Joanne
dzięki , bardzo się cieszę,że komuś się podobają takie niezwykłe foty :).
Oglnie bardzo się cieszę z zakupu tego konia, ze wzledu na jego rzeźbę. A i maść polubiłam, szkoda mi niszczyć, na pewno jakiś czas koń zostanie w tej wersji.

Z wymienionych koni najpierw wybrałbym Mistrala - uwierz mi, że mold kompletnie inaczej prezentuje się na żywo. Walentyna niby cala oh , ah , a brakuje mi w niej tego czegoś, nie wzbudza mej sympatii, to taki kobył w hodowlanej kondycji -przy czym co raz częściej kojarzy mi się z nieco za słabo żywionymi klaczami w ciąży i po porodzie, które za mocno spadają z mięśni. O denerwującym podbródku nie wspomnę.
A Marwari rzęźbą jest nieco doskonalszy od moldu Salinero. Ale uwzględniając konie w wspomnianych maściach Mistral wydaje się atrakcyjniejszy. Jeśli marwari wydaje Ci się mieć mało wyglądu tej rasy- może warto zaczekać na inne malowanie.
Pytanie tylko ile Breyer będzie kazał nam czekać na regularnego marwari z inną, fajną maścią ()- jeśli kilka lat jak to najczęściej bywa i czy warto czekać x lat na satysfakcjonującą Cię maść (a pamiętajmy, że Breyer po izabelu może wypuścić np deresza, albo inny wymysł).
Problem poczucia, że Marwari jest mało typowy myślę, że niemal odpadłby w dobrze dobranej maści - co było widać gdy oglądaliśmy konia jako Kalakhaari. Jak widać jednak maść ma olbrzymi wpływ na ostateczne odczucia.

Alfka gratulacje i czekamy!
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Gość » 17 lip 2013, o 13:56

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jestem zaczarowana tym modelem. Wywołał efekt WOW :D W moim mniemaniu pobił a łeb wszystkie modele Collecty swoim urokiem (anatomię zostawiam specjalistom :P)! Od dziś jest moim ulubieńcem. Malowanie chociaż niedokładne to i tak piękne. Wielkość jak widzicie - spokojnie może być modelem dopasowanym do kolekcji LB.

Jedyny minus to że jest przyklejony do podstawki (znaczy dla mnie plus bo zamierzam go przerobić na bezpodstawkowy model podparty o cienką przeźroczysta rurkę), bo widać klej. Zastanawiałam się nad maścią ale teraz już wiem, że to będzie fiord.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron