Nasze Breyery

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez dorotheah » 7 sty 2012, o 16:51

Jeszcze zapomniałam dopisać: Wind Dancer Kona :)
Niemal czarna, przesliczna, fantazyjna -ze skrzydłami, wielkości zbliżonej do Schleich.
http://www.breyerhorses.com/files/image ... main.3.jpg

Wiele lat minęło od czasu gdy zobaczyłam modele Breyer do momentu, gdy mogłam zdobyć pierwsze z nich. Niestety ceny i brak modeli w Polsce robi swoje. Teraz pewnie długo nie będę kupować kolejnych. Uwielbiam je, szczególnie Salinero, Iron Chef Metal, Flim Flama, i podobiznę mojej.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez VioletShadow » 9 sty 2012, o 20:36

dorotheah, nie lubię Cię, masz Salinero :( bu.
Gdzie Ty mieszkasz? Przyjadę i Ci go zabiore, co Ty na to? :>

Moja najnowsza przybyszka: http://www.youtube.com/watch?v=S8xfjyWk ... 1j9nS53S7l
RANDOM_AVATAR
VioletShadow
Początkujący zbieracz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 23:20
Lokalizacja: NI

Postprzez Maja » 17 lip 2012, o 11:50

Ja dzisiaj stałam się posiadaczką Breyer'a Sato :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Nieleka » 17 lip 2012, o 17:12

Gratki, Sato jest całkiem ładny. Jedyna rzecz, która mnie odstrasza u niego, to ten długi pysk. Mam wrażenie, że przesadzili, ale może to wina zdjęć. Zresztą, podobny problem mam z Big Chexem - ogólnie pysk jest ładny, ale ma długość trąby słonia...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Haniusia » 17 lip 2012, o 18:19

No to ja sie pochwalę moim Diamond'em, którego mam już od zeszłego roku :D
Obrazek
W dereczce, którą sama zrobiłam ^^

No i leci do mnie Sunny, powinna być już jutro albo w czwartek, jak będzie później to popełnię samobójstwo -.-
Dam zdjęcia jak przyjedzie.
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Aon-Adharcach » 17 lip 2012, o 18:39

Haniusia, cierpliwości ;)
Na FLTE jest teraz Sunny w niezbyt wygórowanej cenie - tylko oczywiście nie mam kasy... Liczę na to, że uda mi się kupić w miarę niedługo jakąś Weather Girl nie przepłacając.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Haniusia » 17 lip 2012, o 18:58

Mangalarga, no za Thunderstorm na pewno musiałabyś teraz przepłacić, najtańsza jest Sunny i jest w tej cenie od kilku tygodni, więc szansę masz :D
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Aon-Adharcach » 17 lip 2012, o 19:02

Liczę na to, że ta cena utrzyma się jeszcze jakiś czas, aż uciułam troszkę kasy na nią :>
O Thunderstorm nawet już nie myślę, moja ulubiona WG jak dotąd, ale za tą cenę jej nie będę brała. Aż tak mi na niej nie zależy.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 18 lip 2012, o 22:06

Maja,
Sato jest przepiękny! Wyjątkowo mi się podoba, gdyby nie mój Cigar ...

Haniusia,
Długo mnie nawiedzała myśl o kupnie Diamond'a. Ma przepiękne malowanie, grzywę i coś pięknego w sobie.

Uzupełniam info o moich nabytkach:
- Traditional TEMPLADO Lusitano Stallion
Obrazek

- pan IDEAL-ny, Traditional Oldenburg
Obrazek

- i wczorajszy nabytek: RAVEL-acyjny facet z ekipą
Obrazek
(Stablemate: hanower gniady dressage, jumper sport horse chesnut pinto, tarantka leopart knabstrubb różowo-siwa arabka endurance ,):
więcej fot i opis
http://dorotheahhh.blogspot.com/2012/07 ... -moje.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 9 sie 2012, o 08:38

- Znalazłem w necie adres sklepu www.theplayroomlex.com ceny po przeliczeniu dolara ma średnio o 20zł mniejsze jak kram sklep i znacznie większy wybór modeli - kwestia tylko ceny za przesyłkę. Mam jednak takie przemyślenia - skoro już mamy takie forum to może ktoś kto ma już doświadczenie w zakupach zagranicznych ( przynajmniej kilka osób już zakupiło swoje modele w ten sposób ) wziął by na swoje barki próbę zorganizowania wspólnego zakupu upragnionych modeli ( przesyłka była by znacznie tańsza tylko kwestia technicznej organizacji przedsięwzięcia jest do przedyskutowania )
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 9 sie 2012, o 11:58

Tylko, że jest to sklep w USA, a robiąc zamówienie poza Unią Europejską trzeba się liczyć z możliwością doliczenia VATu (powyżej 45 euro/60 dolarów), a nawet cła (powyżej 150 euro/200 dolarów wartości paczki). Im większe zamówienie, tym większe ryzyko. A cło potrafią dowalić niemałe, nie wiem, czy byliby chętni na takie ryzyko, na pewno nie ja.
Na FLTE VAT/cło jest niejako wliczone w cenę i płaci je sam sklep.

No i koszty przesyłki z USA mogą być ogromne, szczególnie przy większym zamówieniu.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 9 sie 2012, o 13:45

- Człowiek już tak przyzwyczaił się do unijnych zasad że zapomina o tak prozaicznej sprawie jak cło - ale sprawa byłaby kusząca . :P
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Nieleka » 24 sie 2012, o 23:04

Biorac pod uwage zamawianie zbiorowe musielibysmy sie prawie na 100% nastawic na doliczenie VATu. No i niestety wartosc celna to jest cena zamowienia + koszta przesylki - watpie zeby udalo sie tego uniknac ze wzgledu na, jak juz zauwazyla Mangalarga, zabojcze ceny wysylek z USA (przekroczenie kwoty 200$ w zamowieniu zbiorowym to naprawde "nic trudnego").
Moze do tego dojsc jeszcze koszt zamiany waluty. Nie pamietam jak to jest przy innych rodzajach platnosci, ale na pewno przy przelewach z konta bankowego wychodza z tego czasem horrendalne kwoty.

Bardziej by sie chyba oplacalo robic zbiorowe zamowienia np. z Utterly Horses (sklep z UK).
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez krysiek1108 » 11 wrz 2012, o 14:12

- Dotarły do mnie pierwsze ( ale z całą pewnością nie ostatnie ) modele :mrgreen: , jestem pod dużym wrażeniem :yay: . A oto moje zakupy :
- nr 1472 Kripton Seni II Traditional
- nr 938E klacz Haflinger Classic
- nr 939F ogier Arab Bay Classic
Stablematers
- Cob , Arab , Hanower , Amerykan QH - Te modele są jednak zdecydowanie za małe jak na moje potrzeby pozostałe są fantastyczne , zastanawiam się tylko gdzie Hanowerka ma otwór odpowietrzający , bo ani w kącikach pyska ani w nozdrzach moja go nie posiada. :?:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Nieleka » 11 wrz 2012, o 18:13

A ja niedawno kupiłam sobie haflingerkę. Muszę powiedzieć, że jak na Breyera i jak na skalę classic, to jest naprawdę piękna. Jak zwykle nie podobają mi się kopyta (gradient...), zdrapane odmiany i coś, co chyba miało być większą żyłą, ale na mojej figurce wygląda jak glut...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron