Nasze Breyery

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez krysiek1108 » 2 sty 2013, o 15:01

- Cudeńko - bardzo mi się podoba ( jest na mojej chciejliście i to właśnie w takim umaszczeniu . :-D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 2 sty 2013, o 16:59

Oj zawsze mi się Flash marzył i może kiedyś się na niego skuszę ale dopiero po kupieniu ważniejszych dla mnie moldów). Megaśne gratki :)


Na moje koniska nadal czekam :/
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez dorotheah » 3 sty 2013, o 00:06

Kurier z jedną z wyczekiwanych paczek ( z paczką z Polski ) dotarł zaraz po moim poście !
Przyjechał do mnie w końcu Breyer Elvis Bear w towarzystwie braci , a właściwie sióstr mniejszych :) Foty i opis niebawem tradycyjnie na mojej stronie. Jak się napatrzę i ochłonę.
Na szybko napiszę tylko, że jest tycio mniejszy niż myślałam, jest niesamowicie czarny i mimo pewnych niedociągnięć -piękny i elegancki !!!
Obrazek
Teraz znikam się napatrzeć.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Koniara262 » 3 sty 2013, o 00:40

Gratuluję [b]Dorotheah[b/] !
Ja ciągle się nad nim zastanawiam, ale nie jestem do końca przekonana :)
Poczekam na Twój post na blogu, ponieważ wszystko tak dokładnie opisujesz.
Jestem ciekawa tych mniejszych sióstr.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Aon-Adharcach » 3 sty 2013, o 13:40

dorotheah, niedobroto, przez Ciebie pewnie ja też go w końcu kupię :lol:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 3 sty 2013, o 14:08

dorotheah, gratulacje, nie ma to jak nowa figurka. Ja w dalszym ciągu gapię się na Flasha (wstawiam kilka nowych zdjęć).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kolekcjonerka » 3 sty 2013, o 14:43

:shock: Kolejny model, do którego można sobie powzdychać...

Ja też przy okazji wrzucę zdjęcia swoich trzech nowości i do tego tematu:
Obrazek
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez krysiek1108 » 3 sty 2013, o 15:37

- No drogie panie gratuluję tak wspaniałych wymarzonych modeli, Dorotheah temu konikowi troszeczkę się przyglądałem i doszedłem do wniosku że jednak bliższy jest mi Rising Sun ( chyba już niebawem ),Kolekcjonerka - te maleństwa też cieszą moje oczy więc nie dziwię się Twojemu zachwytowi, co do Sekretarza to model wspaniały ale niestetv mam awersję do podstawek a już szczególnie do tak dużych( z tego to powodu nie jest na mojej chciejliście), Naf natomiast Tobie strasznie zazdroszczę Flasha - mam na niego ogromną " ochotę ". ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 3 sty 2013, o 15:50

Te maleństwa mam i ja - na żywo prezentują się lepiej niż na zdjęciach.
Flash i Secretariat są całkiem całkiem, ale nie należą do moich ulubionych moldów ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 3 sty 2013, o 16:23

Kurcze, Flash jest nawet ładny, chociaż też ma zbyt kanciasty pysk. Hmmm... Myślicie, że można go uznać za jakąś rasę nadającą się do sportowego powożenia?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 3 sty 2013, o 21:19

Nieleka, hmm, może by się dało go podciągnąć pod powożenie, poza jak najbardziej pasuje. Masz rację z tym kanciastym łbem, po dłuższym przyglądaniu się i porównywaniu z innymi moim Traditionlami wychodzi mi na to, że jest to duży kuc / mały koń / jakaś mieszanka kuca (niski, zgrabne nogi i ten ... "duży rozumek").

krysiek1108, też miałam na niego ogromną ochotę. Na eBayu w tej chwili nie ma Flasha, ale jest kilka sztuk Little Texas, może niedługo pojawi się jakiś w przyzwoitej cenie.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 4 sty 2013, o 01:32

Z Elvisem Bear czyli z Miskiem to chyba jest kwestia ogólnego przyciągania, szczególnie w kwestii stylu rrzeźby (detale, kreska Sommer Prosser), oraz rasy (sama uwielbiam TWH). Mold ma w sobie sporo niedociągnięć i błędów, które mnie wkurzają, a jednak ma w sobie to coś co na mnie działa. Podobał mi się już w siwej wersji, a w karej całkiem nie dawał spokoju. Wciaż go oglądam, aby dobrze opisać jego wady Mangalarga trafnie określiła go jako "decor".

Rising Sun na mnie nie dziala, wręcz mnie odstrasza. Hess potrafił zrobić lepsze konie. Rażą mnie przerysowane niby-mięśnie (bo ich rysunek ma w sobie za dużo ściemniania na podobizne mięśni), dziwna przednia wygięta noga, szczególnie w okol. pęciny i ptoporcje sylwetki. Za to jego maść lubię. Ale jeśli na kogoś działa jego urok- to czemu ma go nie kupić i się nim cieszyć?
Misiek ma sporo wad, a jednak go kupiłam. I cieszy oczy.

Flasha albo coś na jego moldzie pewnie kiedyś kupię mimo kanciatego pyska (częste u koni Stifton), za maleńkich uszek, czy dziwnej rzeźby mięśni łopatki. Uwielbiam jego zamaszysty galop, urodę i ogólna rzeźbę ciała. Co raz bardziej widze, że konie tej artystki (Ravel, Czesiek, Secretariat, Hanover Classic, Ideal, Cigar, Black Caviar) mimo mniejszej lub większej ilości wad budowy bardziej na mnie działają, "mają to coś w sobie" co poszukuję u modeli niz przykładowo świetne anatomicznie konie Eberl( Alborozzo, Walentyna, czy WG).

A z Miśkiem dojechały do mnie ot dwa koniki Schleich i ludzik. Zostały mi jeszcze do opisania z poprzedniego roku z paczki z MPV z Toto, wybrane koniki Collecty.
Paczki z USA nie widać i nie słychać- ot czekam spokojnie patrząc sobie na miśka. Uzależniona od patrzenia, a może i dotykania modeli oczywiście ;)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 4 sty 2013, o 16:05

- Właśnie rozpakowałem dwa traditionale nr 1475 Ravel i nr 1477 Kong :shock: jestem w lekkim szoku, po Rawelu spodziewałem się wiele(w świetle Waszych opisów)jest tylko zbyt błyszczący w porównaniu do np.GG Valentine czy Kriptona II ale Kong przeszedł moje najśmielsze wyobrażenia zwłaszcza w kwestii rozmiaru - jest OGROMNY :roll: i nie tak jednolicie czarny jak by się wydawało(przebija lekko fiolet ) kopyta są jaśniejsze. Tym razem Breyer Polska się spisał bo bez żadnych komplikacji otrzymałem przesyłkę po dwóch dniach od zamówienia.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez ZbieraczkaSBBCP » 4 sty 2013, o 17:59

krysiek1108 wielkie gratulacje !!!
Ja wczoraj rozpakowałam moą haflingerkę classic.
jak napisałeś że KONG jest ogromny podjełam decyzje że zamiast ravela i GG valentine ze źrebakiem kupuję rawela (głównie dlatego że jest piękny a jest chyba w 2013 wycofany) i KONGA
RANDOM_AVATAR
ZbieraczkaSBBCP
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 19:31

Postprzez Nieleka » 4 sty 2013, o 18:04

@krysiek1108: no to gratki. I fakt, Kong jest ogromny. ;)

@NAF: o czymś podobnym sobie pomyślałam:

Obrazek

Zdjęcie małe, ale dość dobrze wszystko widać. Tylko skąd takie ustrojstwo skombinować. A raczej - skąd skombinować pieniądze na to. :P

@Edit: Przepraszam, ZDJęCIE JEST ST¡D
Ostatnio edytowano 4 sty 2013, o 19:44 przez Nieleka, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości