Nasze Breyery

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez dorotheah » 13 lut 2013, o 01:28

Watazka Dzięki śliczne.
Mi właśnie takie proporcje wydają się bardzo naturalne.
Salinero, Ravel, czy Ideal to w kńcu konie sportowe. Żywy Ravel ma 167 cm, Ideal- 170 cm, Salinero też jest duży. A jeźdźcy sportowi, szczególnie amazonki często nie są zbyt wielcy. Konie sportowe z Stada Ogierów Zakł. Treningowego, czy ze stajni dresażowej, w której pracowałam, w kłębie niemal zawsze miały grubo powyżej 160 cm (a często powyżej 174 cm). Rozprężalnie na poważnych zawodach ujeźdżeniowych i skokowych są pełne koni powyżej 170 kilku cm. W niemieckich i włoskich stajniach sportowych jest podobnie.
Choć książkowy termin kuc tyczy się konia poniżej 148 cm, to w stajniach sportowych często się mówi o koniu "kucyk", gdy ma poniżej 160 cm . Bo takie małe koniska są w stajniach sportowych najczęściej do nauki młodych, jako rekreanty, albo maskotki właścicieli :lol: Mój kobył ma w kłębie około 165-168 i czasem wydaje mi się mały dla mnie (168).
A po obejrzeniu fot z netu z dresażystką traditional na Salinero poczułam, że cała wielkość i duma konia gdzieś znika , bo wygląda po prostu jak mały koń i kojarzy mi się bardziej z przerosniętym DRP pod młodą dziewuszką.
Na pewno Kira przy dużym Cześku, czy Larym wygląda na zbyt drobną, albo po prostu jak młoda dziewczyna.

Ogłowie bardzo w realu zyskuje. Ma miejscami malutkie nadlewki, z którymi moze jutro się uporam. Siodlo jza to wygląda zbyt zabawkowo.

maliaorca
Oj ja bardzo lubię dresażystki Schleich, nie są idealne, ale są na prawdę w porządku. Rzeżbą ciała dużo bardziej odpowiada mi dresażystka Schleich (zestaw bez konia), nż Kira. Chętnie kupiłabym taką, nawet nie ruchomą, byleby w rozmiarze Kiry.

Kaskagren
Przetarłam szlaki i jeśli po opisie jesteś nadal na tak- to zamawiaj. :)

Lila 2006
Dzięki. Skuś się. Rząd jest w skali classic, na Totilas resin (niewiele większy od hanowera Collecta) na pewno będzie za duży.
Też śmigałam na takich bydlakach, za jednym ogrem tęsknię do dziś :) Jak już się chłopak rozhuśtał.... to szedł jak czołg. :lol: :mrgreen:

Koniara262
Dzięki. :) Mi też się długo nie podobali, bo są często bardzo sztuczni ( Kira jest niezła i naturalna na ich tle). Zaczęło mi się zmieniać w łepetynie jak zamarzyłam o rzędzie dla Sali i Ravela, a dalej idąc jeźdżcu. Bo nie podobają mi się obrazki pasażującego konia,nczy skaczącego w siodle i ogłowiu i bez człowieka. Jeździec ożywia całość. To takie mniejsze zło. Zresztą eksperymenty jeszcze przede mną.
Może kiedyś uda mi się zdobyć człowieczka w stylu powiększonej dresażysyki Schleich. Gdyby był w odpowiedniej wielkości, pewnie estetycznie by mnie bardziej zadowalał niż Kira. Ale na dzień dzisiejszy wybrałam możliwości, ruchomość i wszechstronność Kiry.

Krzysiek1108
Dzięki Amazonka ma 15 cm -15,24 cm. :)
Błagam Was unikajcie przy mnie tego słowa na L... -bo ciarki nadal mnie przechodzą :lol: :shock:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 13 lut 2013, o 12:44

@Metalfish: dżizas, na szczęście jak zajrzałam, to już był sprzedany. ^^

@dorotheah: duża buźka ode mnie. Zastanawiałam się nad breyerowskim jeźdźcem do "prezentacji" koni i Kira wpadła mi w oko. Na Twoich zdjęciach nie ma tak paskudnej twarzy jak na katalogowych.
Mam nadzieję, że się nie obrazisz jeśli się Tobą zainspiruję i też ją sobie sprawię?

Edit: tfu! Nie Kira tylko Chelsea.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 13 lut 2013, o 15:05

Nie nie obrażę się. :D Gdyby tak było nie opisałabym jej na stronie (ani większości koni). :)
Ona twarz ma jak młoda, dorosła babka. Choć proporcje ciała sa u niej jak u młodej dziewczyny.

Bardzo realistycznie na real fotach wygląda jeszcze młoda dziewczynka Breyer Traditional- ta z czaprakiem i kaskiem w panterkę. Niestety najpiękniejsza to ona nie jest, a i twarz ma zupełnie dziecięcą. Ale na fotach przy modelach wygląda bardzo naturalnie, jak żywa. I pod wszelkie dioramy warto ją rozważyć

Zastanawiałam się też nad Ewą Classic ( ta twarz powtarza się w kilku zestawach np. doktor z psem ikotem, ale z różna barwą włosów). Ale jej twarz nie trafia do mnie, a i ubiór do mnie nie przemawiał. A rząd west - szczególnie ogłowie, prezentują się całkiem fajnie i nawet bym je wolała (bo sama szybciej zrobię rząd angielski, niż west).

Oj widzę, że Kira się przyjeło :)
EDYCJA:

Post o paczkowym towarzystwie Kiry.
Czyli Breyer Traditional Zenyatta
Obrazek
Obrazek
Miałam wiele obaw przed zakupem tej pani. Choć nie było efektu Wow gdy otworzyłam paczkę, nie mogę oderwać ślepaków od Zen. Na pewno jest jednym z najpiękniejszych koni w moim stadku.
Cały post z fotami Zen znajdziecie na mojej stronie.
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... .html#more
zapraszam :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 18 lut 2013, o 13:14

Akurat proporcje ciała, czy ciuchy nie są dla mnie problemem (od biedy sama coś udziergam). Tylko wkurzają mnie te wyszczerzone paszcze jak u lalek Barbie. Chelsea mnie aż tak bardzo nie drażni. :P

I gratuluję Zen. Mold nie dla mnie, ale jest naprawdę ładny.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Maliaorca » 18 lut 2013, o 14:12

Gratki nowego modelu! Dorotheah, skąd Ty masz na to kasę?! A w dodatku tak pięknie opisujesz swoje nowości, że natychmiast chcę je mieć!!
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Nieleka » 21 lut 2013, o 17:36

Ok, to ja tak tylko poproszę Was o trzymanie kciuków.
Jak dobrze pójdzie, to powiem za co mieliście je trzymać. ;D
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez olcioxd » 8 mar 2013, o 12:35

A mnie od środy cieszy nowiutki Breyer Traditional Grullo Pinto!!! I jest po prostu superancki i ja niewiedziałem że ten mold to ogier :P
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Maliaorca » 9 mar 2013, o 16:48

No to teraz moi chłopcy, którzy cieszą mnie już od wtorku:
Ravel-jak większość Breyrów naprawdę ładny i urokliwy. Piękna głowa! Gdy zobaczyłam go w kramsklep necie, nie podobał mi się, mimo to go zamówiłam. I dobrze zrobiłam!
Obrazek
Obrazek
http://www.picshot.pl/public/viewset/198544 (link)
http://www.picshot.pl/public/viewset/198546 (link)
Kripton Seni 2- chociaż mały, naprawdę śliczny! A jaki on umięśniony! Tylko ogon trochę dziwny..
http://www.picshot.pl/public/viewset/198547 (link)
http://www.picshot.pl/public/viewset/198549 (link)
http://www.picshot.pl/public/viewset/198550 (link)
Ostatnio edytowano 10 mar 2013, o 20:56 przez Maliaorca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez dorotheah » 9 mar 2013, o 21:35

Gratki chłopaków, są wspaniali! :)
Do tego dwa na raz :)


A ja już nie mogę się doczekać kiedy przyjedzie do mnie kolejny chłop :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 9 mar 2013, o 21:41

Ech... Ja na Breyery muszę sobie uzbierać, ale czekam na 4 Collecty. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Gość » 21 mar 2013, o 09:40

Ja mam :
Classic:
- Haflingera

Traditional:
Champion Ravel
-GG Valentine and Heartbreaker
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez dorotheah » 26 mar 2013, o 00:23

Pam Pa pam pa pam. PAM PA PAM PA PAM ! JUPI JE JE JE ! Mój wyczekany chłop :
Zamówiłam go ze Stanów jak się tylko pojawił na eBayu ameryk. (tak wiem, że mam korbę ;) na jego punkcie ). Tak sobie wyczaiłam, że będzie szybciej u mnie niż przy zamawianiu w Europie (i faktycznie MPV dostało dostawę Toto dopiero dziś, więc trzeba by było czekać kolejny tydzień ).
Breyer Traditional TOTILAS KWPN 1438 Dressage Superstar
Obrazek
Obrazek
foty i opis
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/03 ... -1438.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 26 mar 2013, o 05:58

Mega,mega gratki. Totilas jest rzeczywiście wspaniały. I jak świetnie prezentuje się w rzędzie.
Teraz obowiązkowo Kira musi się rozejrzeć za frakiem.

Toto jest ostatnim traditionalem Breyera jaki jest na mojej liście zakupowej na ten rok. Na bank zajmie miejsce na półce, tylko jeszcze nie wiem kiedy... Raczej nie z tej dostawy.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez krysiek1108 » 26 mar 2013, o 08:10

- No no a to Zrobiłaś nam niespodziankę , wspaniały model , jest jedynym z podstawką na którego mam tak naprawdę ochotę , teraz jeszcze trudniej ( z większą niecierpliwością )przyjdzie na niego oczekiwać . :mrgreen:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 26 mar 2013, o 16:26

Niespodzianka dla was wyszła jako efekt uboczny niespodzianki dla samej siebie. Od około połowy zeszłego roku zachwycam się tym moldem. Nawet był czas, że snił mi się. Jak czekałam na paczkę to tez mi się śniło, że przyszedł listonosz z paką :) Taki stary, a taki głupi koń ze mnie :))))

Tak naprawdę w tym roku najbardziej czekałam na kilka koników Collecty, Marwari i Toto. Collecty są u mnie, co do marwari mam co raz większe wątpliwości (nie tylko maść mnie drażni, ale co raz więcej w sylwetce i pozie), a Toto jest the best.
Na ile znam AR-ki to chyba nawet nie ma, według mnie, lepszego dresażowca niz Totilas ( Wiele koni dresażowych AR po przyjrzeniu się ma sporo wad). Nawet fantastyczny AR Willoughby Brigitte Eberl, który zawsze mnie interesował, wydaje mi się przegrywa z Toto.

Nie myślcie sobie, że zawsze będę tak szybko sprowadzać modele. To raczej wyjątek, bo teraz mam zamiar niewiele kupować (pewnie Marwari, ale bez pośpiechu, Shire Collecty, może jakiś CLY, coś z chciejlisty i pewnie coś z akcesoriów), a skupić się m.in. na tworzeniu :)

Obecnie dumam z czego mam wymyślić frak dla Kiry. Szukam odpowiedniego materiału i dłubie sobię w kilku szchleichach :)
Odświerzam też kolekcję ,prawdopodobnie wyprzedając część Schleichów, czy czasem podmianiając jakiegoś konia w rodzinkach.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron