Nasze Breyery

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez dorotheah » 1 paź 2012, o 22:40

To o tym "nie wykończeniu" sygnalizowałam wcześniej jak się nad nim zastanawiałeś - bo zauważyłam to na real fotach. Podobnie w kwestii wykończenia detali nóg wygląda sporo starych moldw Hessa (ale są i rzetelniej wykończone).
Na fotach katalogowych często nie widać wielu detali- dlatego sama nim coś zamówię najczęściej przekopuje net w poszukiwaniu większej ilości real fot danego moldu. :) A czasem gdy odkryję wersję z ciekawszym malowaniem- to szukam modelu na eBay :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 12 paź 2012, o 14:08

- Pomimo tych mankamentów model mi osobiście jak i wielu znajomym bardzo się podoba zwłaszcza malowanie jak i sylwetka ( kopytami się zajmę , wystarczy wiertarka modelarska i mały frez, z resztą póki co dam sobie spokój )- najważniejsze że na pierwszy rzut oka wszyscy rozpoznają w nim araba . ;)
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Olusia061200 » 14 paź 2012, o 11:29

Ja nie posiadam chwilowo żadnego Breyera. Jednak na gwiazdkę nie wiem którego wybrać Zastanawiam się nad skalą Traditional lub Classic polecicie jakiegoś??.
A moja lista jest bardzo długa więc podam tylko parę moich ulubionych moldów. (Kolejność przypadkowa).
Traditional:
1. S JustaDream. (Szkoda że na FLTE kosztuje ponad 400 zł ; (.)
2. Huckleberry Bay a kolorem najbardziej podoba mi się Black Tie Affair. ( Mam słabość do arabów bo jeździłam w stadninie w której były same araby i nawet był syn jednego czempiona świata :D) Zdj. Huckleberry: http://www.modelequus.com/joomla/index. ... &Itemid=34 Tie : http://ranch-magic-horse.blog.cz/1112/h ... tie-affair
3. Make a Wish chciałabym Smoke'a lub Palomino.
4. Padre.
5. Totilas ♥.
5. Mistral Horjris, lub Keltec Salinero.
6. GG Valentine & Heartbreaker.
7. Ravel.
8. Templado Lusitano Stallion, lub Kripton Seni II.
8. Bouncer Palomino Sabino Sandollar. Zdj. http://www.modelequus.com/joomla/index. ... &Itemid=34
8. Elvis Bear. :D
9. Ethereal Wind.
10. Flash Starlight, Little Texas i Fun with model horses. :D
11. Black Caviar, Ruffian, Rachel Alexandra.
12. Zenyatta. I jej syn :D
Classic:
1. Gretel Haflinger.
2. Black Thoroughbred. (Nie wiem czy dobrze napisałam :D)
3. Black Beauty. ♥.♥
Stablemates jest za dużo. Jestem ciekawa czy na kram sklepie pojawią się nowości na święta. "D.
RANDOM_AVATAR
Olusia061200
Amator
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 lip 2012, o 13:01
Lokalizacja: Z-ce

Postprzez krysiek1108 » 16 paź 2012, o 13:37

- Olusia mamy taki specjalny wątek gdzie szukamy fachowej porady w sprawie wyboru i naszych dylematów związanych z decyzjami zakupowymi , w tym temacie dyskutujemy o tych które już zasiliły nasze kolekcje . :/
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 16 paź 2012, o 14:56

krysiek1108, o planach też możemy tu pisać, zgodnie z tym, co napisała założycielka tematu ;)

VioletShadow napisał(a):Pochwalcie się swoimi końmi i planami! ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 16 paź 2012, o 18:02

Ale faktycznie, może aby nie robić bałaganu lepiej byłoby rozdzielić te dwie sprawy i tu pisaćo naszyh Breyerach, a w tamtym wątku napisać o planach?
:)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 23 paź 2012, o 09:36

- Jestem za , ale ostatecznie mamy demokrację . :P
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 23 paź 2012, o 09:58

Niech będzie, w wolnej chwili przejrzę ten temat i wydzielę posty o planach :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 29 paź 2012, o 13:02

Lary- Diamencik :))))
Obrazek
Tradycyjnie foty i opis znajdziecie na mojej stronie:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2012/10 ... encik.html
Obrazek
Pamiętam,że ktoś się zastanawiał nad tym modelem. Może mój opis i foty ułatwią decyzję :)

I jeszcze fotos świetnego hanowera classic, o którym już wcześniej wspominałam- jest fantastyczny ! :mrgreen:
Obrazek

Stukneła mi sześćdziesiątka ;) ..., sześćdziesiątka Breyerów :yay: :-D
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 29 paź 2012, o 13:48

Powiem tylko tyle " ZAZDROSZCZę " :oops:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 29 paź 2012, o 21:59

krysiek1108,

Spokojnie. Wierzę, że dorwiesz swojego Larego :)
Hanowerek też Ci się podoba?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 30 paź 2012, o 09:37

- Oczywiście Hanowerek jest wspaniały , jakoś do tej pory nie trafiłem na ten model - troszeczkę " obiecanki " Breyer Polska pohamowały mój zapał poszukiwawczy ale cierpliwości zaczyna brakować . ;)
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 30 paź 2012, o 10:41

Obecnie jest produkowany w karej wersji i wygląda bardzo fajnie. Choć wolałam tego, bo ma te wyjaśnienia na słabiznach i posiwiały ogon, a u karego obawiałam się po prostu czarnego -zbyt prostego malowania. Niedawno był wyprodukowany jakis specjalny mleczno siwy z metalicznym połyskiem, ale zdobycie go to ciężka sprawa (widziałam jednego na ebay za 40 dolców).

Do przeglądania fot modeli polecam jeszcze raz tę bazę info
http://www.identifyyourbreyer.com/index.html

i podobną stronę- bazę, gdzie jest masa dobrych fot.
http://www.modelequus.com/joomla/content/section/10/34/

Obydwie strony mam w zakładkach i zaglądam regularnie. Dzięki temu zorientowałam się w moldach i autorach, ustaliłam priorytety kolekcjonerskie, . Breyer wyprodukował tego tak dużo, że wolę wybierać według moldów, dalej dobierając maść, niż kupować lecąc katalogiem z konkretnego roku. Niestety to się wiąże czasem z poszukiwaniami modelu na eBay. Ale jak się uda to potem człowiek bardziej docenia tak zdobytą figurę. Np tak nabyłam rewelacyjnego Ideala, choć mogłam kupić bardzo ładnego, obecnie sprzedawanego Cedrica, bez tego zachodu. Ale było warto :)

Ciesz się, że masz te linki tak wcześnie, do tego forum z kimś kto coś tam podpowiada, pokaże itp.. Ja szukałam pierwszych moich Breyerów, nie znając baz informacji, nie mając kogo się o cokolwiek podpytać (nawet o skale, materiał itp.), zupełnie po omacku. I kupiłam kilka modeli na które dziś bym się nie zdecydowała tak szybko (albo w ogóle). A odsprzedać jak są już u mnie jakoś żal. A mogłabym mieć za nie ulubione moldy.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 30 paź 2012, o 13:41

- Dzięki bardzo szczególnie za tego drugiego linka , z całą pewnością będzie przydatny , tego pierwszego przeglądam dość regularnie ( najgorsze w tym jest to że im więcej oglądam tym się bardziej " nakręcam " a i decyzje wbrew pozorom trudniej podjąć ). :shock:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 1 lis 2012, o 01:24

:) Na tej drugiej stronce trafiłam na kilka błędów (typu lata produkcji), ale za to jest chyba szybciej uzupełniona o aktualne mmodele.

Kiedyś pisałam (jak wybierałam Ravela), że miałam pokręcony tydzień spędzony na przeglądaniu fot modeli ??? Własnie tak to się robi. :) Sporo czasu wtedy poświęciłam, ale wiem, że wybrałam lepiej niż dobrze (rozważałam wtedy Hicksteag'a, ale na real fotach dojrzałam słabe detale, nie pasujące mi się mięśnie łopatek i uniknęłam rozczarowania).

Nie ma to jak pozytywnie nakręceni :) 8) :yay: :muahaha:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron