Breyer - o firmie

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Breyer - o firmie

Postprzez VioletShadow » 10 lis 2011, o 15:45

Przydatne strony:
Strona firmy: http://www.breyerhorses.com/
Sklep online: http://shop.breyerhorses.com/home/index/1257.0.50
Sklep online, który polecam dla tych którym zależy na łatwym i szybkim zakupie Breyer'ów: http://www.forlessthanever.com/
Strona na której można obejrzeć wszystkie modele oraz malowania: http://identifyyourbreyer.com/

Amerykańska firma Breyer, zwana też Breyer Animal Creations zajmuje się głównie produkcją modeli koni.
W ich asortymencie można też znaleźć pluszaki, akcesoria, lalki do koni oraz inne zwierzęta jak np. psy, byki, zwierzęta dziko żyjące.
Pierwszy Breyer ukazał się w 1950 roku. Nosił nazwę Western Horse i wyglądał tak
Obrazek
Od tamtego czasu firma osiągnęła o wiele wyższy poziom. Po 61 latach możemy nabyć modele jak np.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Skale
Pierwszą skalą koni Breyer była tzw. Traditional - największa, określana liczbami 1:9.
Oprócz Traditional wyróżniamy też: Classic, Paddock Pals/Little Bits, Ponies/Pony Gals, Stablemates i Mini Whinnies.
Traditional: 1:9
Classic: 1:12
Ponies/Pony Gals: 1:12
Paddock Pal 1:24
Stablemates: 1:32
Mini Whinnies: 1:64
Obrazek
(powyższe zdjęcia pochodzą ze strony http://identifyyourbreyer.com/ )

Obrazek
(zdjęcie ze strony http://www.utterlyhorses.com )
A- Traditional
B- Classic - mniej więcej taką skalę mają też konie Blue Ribbon Safari Ltd.
C- tutaj Schleich
D- Stablemates
E- Mini Whinnies - taka skala przypada też "tubowym" koniom Safari Ltd.


Zalety Breyer'a (to tylko i wyłącznie moja opinia):
- Wysokiej jakości tworzywo
- Różnorodne malowanie - pozwala na to aby każdy wybrał coś dla siebie
- Dynamiczne pozy - coś czego brakuje tak wielu firmom
- Serie limitowane
- Własna co roczna "impreza" - Breyer Fest
- Modele produkowane specjalnie na konkretne święta
- "Treasure Hunt" czyli "poszukiwanie skarbów" - co roku ukazują się 3 konie - jeden model pomalowany na różne maści, zebaranie wszystkich 3 umożliwia nam zdobycie specjalnego 4 za darmo
Wady Breyer'a (to tylko i wyłącznie moja opinia):
- Niektórzy uważają że się błyszczą, co uważam za po części bzdurę bo tak samo "błyszczy się" nie jeden Schleich. Podejrzewam, że może tu także chodzić o tzw. modele glossy - czasem Breyer wypuszcza wersję istniejącego modelu, która wygląda jak powleczona szkłem. Takie modele są rzadsze. Nie miałam nigdy takiego konia w ręku, ale tu macie przykład:
Obrazek
Wersja normalna:
Obrazek
(zdjęcie V&H ze strony www.breyerhorsestore.com )
- Cena. Breyery są drogie - to fakt. Koń w skali 1:9 kosztuje minimum 110zł, a z tego co pamiętam, najdroższy poszedł za ponad 13,000$. Do tego trzeba doliczyć koszt przesyłki z Ameryki.
- Ciężko kupić je w Polsce. Chyba jedyną drogą jest Internet.
- Wadą jak i zaletą są już wspomniane serie limitowane. Wadą w tym sensie, że może spodobać Ci się koń, którego wydano np. tylko 2,000 egzemplarzy. Szykuj się na wydatek ponad 1,000zł albo zapomnij.

Posiadam 2 modele tej firmy i kolejnego w drodze.
Z Breyerami jest coś takiego, że musisz zaryzykować i kupić. Wtedy, dopiero jak go dotkniesz to albo Ci się spodoba albo nie. W moim przypadku była to miłość od pierwszego wejrzenia. Te konie są niesamowite w dotyku - mają gładką i jakby "miękką" powierzchnię.
Zaryzykowałam i oto mam nowe hobby (które pewnie skończy się na kilku modelach bo przy takich cenach to ja spasuje :]).

Jeśli macie jakie kolwiek pytania, prośby o wyjaśnienie czegoś z tematu Breyer'ów to piszcie śmiało.
Chętnie postaram się pomóc :].

:hej:
Ostatnio edytowano 10 lis 2011, o 20:06 przez VioletShadow, łącznie edytowano 2 razy
RANDOM_AVATAR
VioletShadow
Początkujący zbieracz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 23:20
Lokalizacja: NI

Postprzez Maja » 14 lut 2012, o 18:27

Ja mam prośbę... Czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie tego otworu w kąciku pyska? :)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lut 2012, o 19:54

Maja, tu są zdjęcia otworków w nozdrzu i w kąciku pyska:
*klik*
Są też zdjęcia modelu źrebięcia bez tego otworku, jest nieco zniekształcony (wzdęty) w wyniku braku wentylacji wnętrza.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maja » 14 lut 2012, o 20:04

Ok, dziękuję bardzo :) Szczerze powiem, to myślałam, że mniej je widać, ale nie rzucają się chyba tak bardzo w oczy.
A tego wzdęcia u źrebaka nie widzę xd
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Pony97 » 23 lut 2012, o 21:49

Jeśli chodzi o te błyszczące modele, to ma się wrażenie jak by się trzymało w ręku bardzo gładki plastik. Jednak to plastik nie jest i wyrażnie widać, wystrczy lekko "puknąć" ręką w model.
Koniec bycia naburmuszonym nastolatkiem, czas być koniarzem- artystą! (y)
RANDOM_AVATAR
Pony97
Świeża krew
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 21:45
Lokalizacja: Zachodnipomorskie

Postprzez dorotheah » 19 mar 2012, o 17:40

to nie jest taka sama masa plastyczna jak w pozostałych modelach Breyer?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Kari » 19 mar 2012, o 18:10

dorotheah, pewnie ta sama, ale malują je czymś dziwnym i robi się taka powłoka.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez krysiek1108 » 29 cze 2012, o 11:43

-VioletShadow zaciekawiła mnie pierwsza fotka Twojego posta , posiadam taką figurkę w 2 rozmiarach 22 cm. wys. i 6,5 cm. wys.zakupiłem je w połowie lat 80-tych gdzieś w stolicy.Interesuje mnie czy te stare figurki miały jakieś oznaczenia bo moje mają jakiś mało czytelny okrągły znak od wewnętrznej strony tylnej prawej nogi .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 30 cze 2012, o 17:29

Tez mam taką figurkę. Malutką 6,5 cm. Moja to podróba, chińszczyzna. Chyba wszystkie figurki od początku mają oznaczenia firmowe -najczęściej od środka na tylnych nogach napis Breyer w kółku. Napis na moich najstarszych modelach raczej jest widoczny.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 13 wrz 2012, o 13:38

- Po zakupie moich nowych modeli zastanawiam się gdzie one są produkowane , do tej pory sądziłem że w USA ale na opakowaniach znalazłem " znowu " Made in China :?:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Capricorn » 20 lis 2012, o 14:07

Teraz to prawie wszystko "Made in China". Na moich też jest tak napisane. Ale w końcu to masowa produkcja. Może modele specjalne produkują w USA.
Czy ktoś może wie, jak często Breyer wypuszcza nowe modele? Dwa razy w roku, częściej? Czy różnie? Teraz mają być pod koniec listopada, a Totilas w styczniu, bo są problemy z produkcją. A czy inne konie też wtedy będą?
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 20 lis 2012, o 16:06

Nie wiem jak Breyer, ale Stone Horses produkuje swoje modele wyłącznie w USA, m.in. przez to są tak drogie :/

Capricorn, Breyer zazwyczaj wypuszcza modele na początku roku (styczeń, luty), potem pojawiają się tzw. mid-year releases ("nowości śródroczne", zazwyczaj latem), czasem kilka modeli wychodzi pod koniec roku (jak Mistral Hojris czy źrebolek Zenyatty). Tyle wynika z moich obserwacji. Na pewno na początku roku pojawią się te modele, które już wklejałam w temacie o nowościach na 2013 rok :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez we-runcia » 30 lis 2012, o 07:17

Czy wie ktoś ile lat istnieje firma i jaki był ich pierwszy model ?
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nieleka » 30 lis 2012, o 08:33

@we-runcia:

W pierwszym poście jest napisane. ;)
A jak interecuje Cię więcej szczegółów, to na wikipedii jest obszerny artykuł:

http://en.wikipedia.org/wiki/Breyer_Animal_Creations
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez we-runcia » 30 lis 2012, o 15:30

O faktycznie :> ja zrozumiałam że fotka przedstawia jednego z pierwszych a nie pierwszego :>
Dzięki .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron