Breyer - Nowości 2013

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez krysiek1108 » 21 gru 2012, o 14:14

- Dobrze że katalog potwierdza fakt nie wycofywania niektórych ważnych dla mnie modeli np. 1480 Mistral czy 1482 Magnum a z pozostałych to jeżeli pojawią się w Breyer Polska w przyzwoitej cenie to na kilka bym się skusił ( zakładając że wcześniej nie zdobędę innych wersji )np. - nr 1492 kasztanowa wersja popularnego Cześka ( którego jak dotąd nie udało mi się zdobyć ).nr 1495 Marwari przeczytałem oczywiście wiele słów krytyki z Waszej strony na jej temat ( zapewne Macie wiele racji ) ale mnie się podoba tak jak i nr 1497 Gipsy Vanner na obydwa czeka miejsce na półce,oczywiście jestem " zakochany " w Espricie którego nie posiadam dlatego jak tylko będzie to możliwe zakupię nr 1498 Lusitano , do tego jak kasa pozwoli to jeszcze nr 1494 Dancer no i tak przez wszystkich hołubiony nr 1438 Totilas ( tu jednak zaczekam na Wasze oceny kiedy to trafi fizycznie na Wasze półki , zostanie poddany oglądowi organoleptycznie, no i to co mnie najbardziej interesuje w tym wypadku, jak wielka będzie podstawka - toleruję tylko te wyjątkowo małe ) - wypada mieć tak " kultowy " model, jednak nie za wszelką cenę . :shock: ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Lila2006 » 21 gru 2012, o 20:42

Na oficjalnej stronie Breyera są już podane ceny nowości. Nie odbiegają od tych, które były do tej pory. Np. marwari 39,99$, a Gipsy Vanner 46,99$ (czyli tyle samo co Hickstead).
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 21 gru 2012, o 21:55

Cena Marwari mnie cieszy :>

Będzie nowa seria żywiczek, Breyer's Gallery - inspirowanych obrazami. Wielkościowo mają być zbliżone do Breeds of the World i małego Totilasa.

8262 Royal Blood
na podstawie Whistlejacket George'a Stubbsa
Obrazek

8263 A King's Mount
na podstawie Sketch of a Horse Leonarda Da Vinci
Obrazek

8264 Wild Bronc
na podstawie Turn Him Loose, Bill Frederica Remingtona
Obrazek
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maja » 21 gru 2012, o 22:04

Royal Blood strasznie mi się podoba, może dlatego, że widziałam ten obraz na żywo :) Z kolei Wild Bronc lepiej wygląda jako figurka niż na obrazie :P
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez krysiek1108 » 22 gru 2012, o 00:37

- Nic a nic mnie nie kręcą - konie może i fajne ale ten typ modeli to zupełnie nie to co mnie kręci , wszystkim nie można się bawić są jakieś granice tak finansów jak i miejsca w domu . Ja już zaczynam dojrzewać do decyzji o zbieraniu dwóch firm Breyer i Collecta - jest tego wszystkiego co mi się podoba tak dużo że trzeba podjąć drastyczną decyzję i zdecydować się na coś co pozwoli poważnie podejść do zagadnienia a nie rozpraszać się szukając tak naprawdę nie wiadomo czego . :x :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Haniusia » 22 gru 2012, o 07:54

Podoba mi się kasztanek, śliczny jest. Ale gdybym jeszcze miała zacząć kupować żywiczne to bym już całkiem zbankrutowała ._.
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kolekcjonerka » 22 gru 2012, o 08:47

King's Mount nie jest czymś specjalnym, ot, nowy stojący koń. Za to Royal Blood i Wild Bronc - cuda. Od dawna nie widziałam koni w takich pozach, które wyszłyby dobrze.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez ZbieraczkaSBBCP » 22 gru 2012, o 09:24

A ten 1491 Vintage Western Pony jest robiony na podstawie tego z 1950 roku (tego pierwszego) :mrgreen:
Z Breyer's Gallery podoba mi sie A King's Mount bo ogólnie lubie zimnokrwiste rasy :)
RANDOM_AVATAR
ZbieraczkaSBBCP
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 19:31

Postprzez Watazka » 22 gru 2012, o 19:52

Całkiem, całkiem te nowe modele. Jednak Wild Bronc mi nie pasuje. Głowa jest za bardzo spłaszczona(czoło). Przesadzili.
Ostatnio edytowano 7 lut 2013, o 16:20 przez Watazka, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 22 gru 2012, o 21:11

Z ostateczną oceną wstrzymam się do niekatalogowych fotek. Sam pomysł bardzo mi się podoba.
Wild Bronc zachwycił mnie pozą, ale na razie rażą mnie szczegóły - łeb i tylne nogi (skopane proporcje). Może w rzeczywistości będzie wyglądał lepiej. Na razie nie nastawiam się na kupno żadnego z nich.
Ciekawi mnie jakie konie z obrazów powstaną w następnej kolejności :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 22 gru 2012, o 21:51

Jest Brishen i mi to wystarczy. Na 2013 chcę kupić dwa, góra trzy modele - z jednej strony dobrze, że Breyer nie ma mnie czym skusić, z drugiej ubolewam nad brakiem jakiegoś nowego zimnioka...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 22 gru 2012, o 23:42

Nowy żywiczki fajne, może się w końcu na jakiegoś skuszę. Z Traditionali coraz wiekszą ochotę mam na Marwari, ale z opcją do przemalowania. Może dało by się do niego zrobić taki tradycyjny indyjski rząd, hmmm ...

Ze Stablemates zestaw z krową może być fajny.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 22 gru 2012, o 23:52

NAF napisał(a):Może dało by się do niego zrobić taki tradycyjny indyjski rząd, hmmm ...

Jestem za! Chętnie zobaczę i równie chętnie sama spróbuję :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 23 gru 2012, o 00:48

Mi sie marzy m.in. właśnie po to koń indyjski :)
Maść będę musiała przełknąć. Może na żywo lepiej wygląda ten odcień? '

Wilkipedia w kwestii masci chyba nie jest najbardziej rzetelnym źródłem.
A ciekawostka co do wspomnianych srokatych folblutów- widziałam na zawodach WKKW gniado-srokatego ogiera na którego boksie widniało jak byk "Stallion Thoroghbreed" Koń ten był z ekipy Brytyjskiej. -Od tego czasu wierzę w garbate aniołki ;) Więc i w marwari izabelka uwierzę :)

Pomysł z żywiczkami jest fajny. Ale sprzeczałabym się co do wyboru portretowanych koni. Bo poza Royal Blood -Whistlejacket George'a Stubbsa konie mi się zwyczajnie nie podobają, są bełne błędów Rozumiem, że tu trzeba kopiować błędy zgodnie z obrazami- dlatego wolałabym by wybrano bardziej realistyczne konie.
Obraz Stubbbsa uwielbiam, materiał - mocno mnie kręci, ale jakoś wątpię, czy się skuszę na Royal Blood. Na pewno jest przed nim w kolejce inny żywiczek. Wolałabym aby skupiono się na rasach w tej serii.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez olcioxd » 23 gru 2012, o 15:04

omg esprit!!! Nawet fajny już na niego czekam (a portfelik płacze :(
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron