Breyer - Nowości 2013

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Breyer - Nowości 2013

Postprzez Aon-Adharcach » 21 paź 2012, o 14:35

Pojawily się pierwsze zdjęcia nowych modeli, jednak nie są to oficjalne wieści.
Zdjęcia pochodzą ze strony http://stores.theplayroomlex.com/-strse ... gories.bok

Traditional:

1491 Vintage Western Pony
Obrazek

1492 Topsails Rein Maker - portret ogiera QH
Obrazek

1493 Sierżant Reckless - portret klaczy mongolskiej, maskotki oddziału armii amerykańskiej w Koreii (II wojna światowa), uhonorowanej stopniem sierżanta
Obrazek

1494 Northern Dancer - portret ogiera pełnej krwi
Obrazek

62113 Horse of the Year - Mariah Morab - klacz rasy Morab, nowy mold!
Obrazek


Classic (chyba)

61060 mobilna klinika weterynaryjna
Obrazek


Stablemates

5369 samochód i przyczepa Horse Crazy
Obrazek

5370 kieszonkowa stajnia Horse Crazy
Obrazek

5371 Horse Crazy koń zimnokrwisty
Obrazek

5371 Horse Crazy mustang
Obrazek

5371 Horse Crazy Saddlebred
Obrazek

5371 Horse Crazy TWH
Obrazek

5371 Horse Crazy koń sportowy
Obrazek

5371 Horse Crazy arab
Obrazek

EDIT: Podmieniłam zdjęcia na oficjalne ;)
Ostatnio edytowano 8 lis 2012, o 21:50 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maja » 21 paź 2012, o 16:04

Na jakim moldzie wykonany jest Northern Dancer?
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Aon-Adharcach » 21 paź 2012, o 16:31

To mold John Henry (autorstwa Jeanne Mellin Herrick) z 1988 roku.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maja » 21 paź 2012, o 17:22

Dzięki :) Eh, nie myślałam, że tak szybko zacznie się żałowanie zakupu Sato xD
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Koniara262 » 21 paź 2012, o 17:44

Oprócz Northern Dancera raczej nic mnie nie zachwyciło ;) Zastanowię się nad jego zakupem, ze względu na to, że znałam jego prawnuka.
Topsails Rein Maker również ciekawy.
Te Stablematesy Crazy Horse mi się bardzo nie podobają... Co to ma w ogóle być ?
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez NAF » 21 paź 2012, o 17:46

Morab jest super, w końcu nowy mold. Bardzo się cieszę z tej nowości, mimo, że nie zbieram amerykańskich ras.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 21 paź 2012, o 18:02

Ja poczekam na lepsze zdjęcia Moraba, ale wielki plus za nowy mold!
Zaskoczył mnie model Reckless (czytałam trochę o tej klaczy), gdyby tylko była na nowym moldzie, bo ten na mój gust nie bardzo nadaje się na kuca mongolskiego.
No i dzięki Breyerowi doswiaduję się często o nowych koniach - prawdziwy Topsails Rein Maker jest przepiękny, mimo, że to "zwykły" kasztanek ;)

Stablematesy wymownie przemilczę :P

Teraz trzeba być czujnym, niedługo może być więcej przecieków nt. nowości :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Olusia061200 » 21 paź 2012, o 18:09

Jejku*.*! Topsails Rein Maker To już moje marzenie. Jednak morabka też ładna jest. ale na moldzie Smart Chic Olena podoba mi się jeszcze : http://www.modelequus.com/joomla/index. ... &Itemid=34
RANDOM_AVATAR
Olusia061200
Amator
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 lip 2012, o 13:01
Lokalizacja: Z-ce

Postprzez NAF » 21 paź 2012, o 20:30

Mangalarga, wygooglałam Sierżant Reckless i mold nawet pasuje. Obejrzałam też film na YT, to był bardzo dzielny koń.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Watazka » 21 paź 2012, o 20:36

No i mamy nowy mold classic. Trzeba będzie poczekać na real-fotki, żeby dokładnie zobaczyć jak Morab wygląda.
Maja, Sato według mnie jest jednym z najgorszych wersji kolorystycznych tego modelu.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, o 16:01 przez Watazka, łącznie edytowano 2 razy
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 21 paź 2012, o 20:59

NAF napisał(a):Mangalarga, wygooglałam Sierżant Reckless i mold nawet pasuje. Obejrzałam też film na YT, to był bardzo dzielny koń.

Wychodzi moja awersja do starych moldów :oops:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 21 paź 2012, o 21:30

Mold pasuje, co nie znaczy, że nie mogliby starych moldów unowocześnić. Od zakupu paru modeli odstręczyło0 mnie właśnie to, ze są robiona na bazie starych moldów. Mam takie dwa w kolekcji i jest z nimi mnóstwo roboty.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krysiek1108 » 23 paź 2012, o 09:04

- Mam podróbę w wersji traditional Vintage Western Pony ( jak na podróbę i wiek -niezła ), sierżant Reckless zbyt stabilna no i ten łeb coś w nim wyjątkowo mi nie pasuje , Tepsails Rein Maker to chyba ten sam mold co Czesiu który podoba mi się o wiele bardziej od nowego malowania , Nord Dancer - fajny model i super malowanie ( idealny do osiodłania ), no i ta jedyna " nowość " mnie nie powala - wydaje się że tak renomowana firma mająca do wybory całą plejadę artystów najwyższych lotów mogła by się bardziej postarać .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 23 paź 2012, o 17:28

1491 Vintage Western Pony Jakoś mnie nie bierze ta moda (sztucznie wykreowana?)na modele vintage.

1492 Topsails Rein Maker. Fajny czekoladowy konik, ale bez szału. Czyżby Czeska na tym moldzie wycofywali ? Jeszcze bardziej się cieszę, że go mam . Bo już chyba nic nie przebije jego malowania.

Sierżant Reckless po prostu nie dla mnie. Nie za tą kasę.

1494 Northern Dancer na tym moldzie to dla mnie porażka. Ma on swój urok, ale ma masę wad anatomii. Cigara ( i Sato na tym moldzie), nawet nie powinno się stawiać na tej samej półce- między ich wykonaniem jest taka przepaść. Przyjrzyjcie się real fotom moldu.

62113 Horse of the Year - Mariah Morab - Sylwetka, proporcje wydają się ok. łeb dość wielki (ma taki by?).Jestem ciekawa lepszych fot z widocznymi detalami. Ale ogólnie nie ma efektu wow. Raczej nie kupię w tym malowaniu ( widziałabym inne maści). Chyba, że detale będą tak dobre, że nie wytrzymam do innego malowania. Pewnie w innej maści byłoby klaczce ładniej. Coś mi się kojarzy z dłutem Stifton.

61060 mobilna klinika weterynaryjna -Ehh zabawki. A mogli by zrobiić jakieś fajne miniatury do modeli.

5369 samochód i przyczepa Horse Crazy Lubie białe auta:) Szkoda tylko, że ten fiolet taki cukierkowy. Stronie od takich akcesoriów, ale bardzo mi się podobają i przyczepy i koniowozy, gdzie konie stoją pod skosem. I przez to podoba mi się ten koniowóz :)

5370 kieszonkowa stajnia Horse Crazy Bardziej zabawkowo- cukierkowych barw już nie mogli znaleźć ?
Skoro uciekają od realistycznego wyglądu stajni, to czemu by nie zrobić same koniki odrealnione? Po co modele?
Czyli kłóci m,i się to z wizją firmy. Rozumiem, że jest jedna, dwie serie koników dla najmłodszych, ale widzę, że słitaśne dodatki przechodzą na co raz poważniejsze skale (SM, Classic, Traditional).
A w starszych katalogach były takie cuda- miniatury, niemal repliki rzędów, dodatków itp.

Co do Stablematesów, myślę, że to są tylko kolorowe zapowiedzi konkretnych moldów, a maści będą niespodzianką.

Czekam na info o Kalakhaarii. :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 25 paź 2012, o 11:22

Podmieniłam zdjęcia na oficjalne, wyraźniejsze.

SM będą jednak kolorowe i lekko przejrzyste, z brokatową grzywą i ogonem. Cóż, od biedy kupię kilka na customy ;)

Natomiast Morabka jest opisana jako Classics Horse of the Year. Ma to być nowa seria modeli limitowanych (Breyer takie uwielbia :roll: ), dostępnych tylko w 2013 roku. Nazwa "Classic" może sugerować jednak mniejszą skalę niż Traditional - czyżby to oznaczało nowe moldy w tej skali? Czyżby? :shock:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Następna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron