Breyer - Nowości 2013

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 18 gru 2012, o 20:41

Ja z kolei liczę na niezmienione uszy, bo chcę go przemalować na inną maść, bardziej pasująca do Marwari :) Ten mold nie do końca pasuje mi na achałtekińca, nawet pomijając uszy.
Brishen sporo zyskuje w nowej maści, ale będę mięska i nie kupię go.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 18 gru 2012, o 20:48

No tak, ja sobie z malowaniem nie poradzę, ale gdyby były dostępne w innych maściach, to został by marwari i wtedy rzeczywiście uszy były by OK.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 18 gru 2012, o 21:11

Traditionale niezła, całkiem ładne maści, a do tego dynamiczne pozy. Na mnie nie wywarły specjalnego wrażenia, ale piękne to one są.
A co do achała, to ten mold wg mnie się na niego w ogóle nie nadaje. Ta rasa ma bardzo charakterystyczną budowę i cudu się nie dokona, kalahkaari nie będzie go przypominał.

Zestaw classic niezły, podoba mi się ta rodzinka. Ich kolory "cieszą oko" - bardzo do siebie pasują. Modl źrebaka i ogiera jest całkiem-całkiem jak na tą skalę, za to klacz mi się niespecjalnie podoba.
A co do pozostałych - wstrzymuję się od głosu - jak dla mnie nie ma nic wartego uwagi.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez dorotheah » 18 gru 2012, o 23:30

Oj przede mną będzie parę ciężkich decyzji. Pojawiły się trzy moldy traditionali z mojej chciejlisty: Kalahhaari, Esprit i Ethereal. Wszystkie malowania niezbyt mi się podobają. Esprit marzył mi się gniady, a pojawił się różowawy z metalicznym połyskiem. Mogli choć Cremello z niego zrobić. Ethereal chyba myszato srokaty mogły być mocniej wycieniowany i z metalicznym połyskiem. Ciekawa jestem fot na żyw
Najsłabiej wygląda Kalakhaari. Ani z niego achał, ani maści mi nie pasuje do moldu, do tego odcień maści nie podoba mi się. :-/ Kupować model za sporą kasę po to by go przemalowywać- niezbyt mi się uśmiecha na obecnym etapie mych umiejętności i braku aerografu. Ajć a mogłoby być tak fajnie. A jak znam życie mold pojawi się na rok potem zniknie na parę lat więc będzie trzeba kupić to to izabelowate coś.

Pisałam, że Bishen fajnie będzie wyglądać jako srokacz- i wygląda czadowo. Szczególnie podoba mi się biała cześć szyi przechodząca w białą grzywę- dzięki temu szyja optycznie powinna wydawać się szersza. Ciekawa jestem jak bedzie wyglądać z boku. Z tych nowości to on mimo wielu wad budowy i typu najbardziej przyciąga moją uwagę. Będę nad nim się grubo zastanawiać.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 18 gru 2012, o 23:57

Moja pierwsza myśl co Brishena była "kupić i dodać mu masy, bo chuchro z niego jak na GV" - ale to więcej roboty niż samo przemalowanie. Dlatego ograniczę się do podziwiania go u innych (choć te szczoty będą śniły mi się po nocach).
Też ubolewam nad izabelowatym Kalakhaari - na Marwari kompletnie się nie nadaje (u tej rasy nie występują maści kremowe), ale jak się nie ma co się lubi... Będę musiała znieść widok takiego izabela dopóki nie nabiorę wprawy w malowaniu modeli :-/
Na szczęście poza Kalakhaari i Totkiem z dużych modeli nic mnie nie kusi (SM nie liczę, bo to o wiele mniejszy wydatek), zresztą, chcę jeszcze kupić jakąś Weather Girl, bo nie uśmiecha mi się czekać jeszcze 3 lata na wznowienie moldu :P
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 19 gru 2012, o 23:57

Dużo nowości, ale nie wszystkie zachwycają.
Ballou - czekałam na model skaczący, ale niepodoba mi się mold Newsworthy. Bardziej chciałam gorącokrwistego konia, nie kuca. Maść jest ciekawa, uwielbiam kasztanki :) Ale kolor grzywy i ogona mi nie odpowiada.
Gypsy Vanner - mold ten kocham, ale nie w tej maści ! Poczekam, aż będzie jakiś zimnokrwisty na nim.
Luzytan - wolałam go jako Esprita. Tutaj wydaje się taki mdły.
Pinto - nie lubię tego moldu ;)
Ahał Tekin - wolałabym go jako cremello. Mold fajny, ale nie w tej maści.

Classic Appaloosa - coś się nie popisali classicami. Nie podoba mi się ten koń, wg mnie jest kiepsko wyrzeźbiony.
Folblut (?) - nawet, ale wydaje mi się bardzo przebudowany. Ciekawa maść.
Palomino - ten mold musi być bardzo stary o.O Mało dokładny, w ogóle mi się nie podoba !
Zestaw - skusiłabym się. Fajnie się ten hanowerek prezentuje.

Ogólnie to nie wiem, czy którykolewiek trafi na moją półkę. Może skoczek...
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Aon-Adharcach » 20 gru 2012, o 00:16

Koniara262 napisał(a):Folblut (?) - nawet, ale wydaje mi się bardzo przebudowany. Ciekawa maść.

Mold nazywa się Ariat lub Show Quarter Horse.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 20 gru 2012, o 15:54

- Już gdzieś pisałem na temat malowania moldów , jak wiele można zepsuć nieodpowiednim doborem umaszczenia a oczywiście ile zyskać - zastanawiam się czym kieruje się firma przy podejmowaniu takich decyzji , czy brakuje im doradców czy też podchodzą do tej kwesti nie zważając na cechy charakteryzujące rasę i wprowadzają na rynek " nowość " dla samej nowości . Ja osobiście uważam że np. Espirit w " starym " umaszczeniu wygląda rewelacyjnie tylko żeby był osiągalny i podobnie pozostałe , bo co Nam po nowościach jak nie dość że absurdalnie drogie to i z kupnem duuuży problem . Z przedstawionych nowości podoba mi się tylko zestaw classic. :x :shock:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 20 gru 2012, o 16:27

Na Fallen Leaves ktoś wkleił link do katalogu Breyera na 2013 rok: http://www.utterlyhorses.com/downloads/ ... alogue.pdf

"Achałtekiniec" to jednak Marwari. A wg. tabeli Lesli Kathman gen kremowy nie występuje u tej rasy, więc nie powinna występować w maści izabelowatej.

Dodatkowo będzie jeszcze jeden model Traditional, 1499 Sshamless++, siwek na moldzie Sham - można go zobaczyć w katalogu.

Co ciekawe, w katalogu nie widać kolorowych Stablemates - czyżby były to modele specjalne lub exclusive?
I wychodzi na to, że tegorocznych Classiców jednak nie wycofują, bo wyraźnie je widać w katalogu.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 20 gru 2012, o 19:10

Mangalarga napisał(a):
Koniara262 napisał(a):Folblut (?) - nawet, ale wydaje mi się bardzo przebudowany. Ciekawa maść.

Mold nazywa się Ariat lub Show Quarter Horse.


O, dzięki, na FB nie było rasy (albo ja ślepa jestem) a po budowie pomyślałam, że to folblut.

Dobrze, że nie wycofują tych Classiców.
Ogólnie fajny katalog, ciekawie wyglądają te zdjęcia realistycznych koni, np. Mistral Hojrisa czy Totilasa.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Lila2006 » 20 gru 2012, o 22:21

Przejrzałam katalog i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona. Mam wrażenie, że Breyer trochę się nie przyłożył do nowego sezonu. Zwłaszcza malowanie kuleje.
Jeśli nazywają model imieniem realnego konia, to i maść powinna mu odpowiadać, tymczasem Ballou ma w rzeczywistości zupełnie inny odcień. Luzek też ma jakąś dziwną maść, nie mówiąc już o marwari. Zastanawiam się, czy ją kupię, czy lepiej dozbierać troszkę kasy i upolować srokacza na ebay'u.
Mimo wszystko na pewno Gipsy znajdzie się w mojej kolekcji, choć też wolałabym, żeby był ciemniejszy. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 20 gru 2012, o 22:43

Pozostaje mieć nadzieję, że w połowie roku pojawi się coś wartego uwagi (i pieniędzy). Szkoda, że tak mało jest nowych Stablemates ( dwa zestawy...). Chociaż, zestawy zwierząt SM są kuszące, zwierzaki przydadzą się do dioram :)

Co do Ballou - zdjęcia katalogowe często mają przekłamane kolory, trzeba poczekać na zdjęcia niekatalogowe, zrobione przez właścicieli modelu.
Luzytan byłby moim zdaniem ciekawszy, gdyby miał lekko zaznaczone jabłka na sierści. Uwielbiam taki odcień maści różowosiwej (z ciemnym włosem długim), ale w tym modelu czegoś mi brakuje - pomijam kwestię moldu, bo Esprita wybitnie nie trawię.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 20 gru 2012, o 22:46

Też mi się ten mold nie podoba. Wg mnie ma bardzo nienaturalną pozę.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Haniusia » 21 gru 2012, o 07:56

Najbardziej podobają mi się Lusitano i Pinto :3 Zawsze marzyłam o regularnym Espricie i wreszcie się pojawił :D Pinto śliczny, jest taki żywy, mold ten zawsze nie zachwycał.
Kuc skaczący to fajny mold, ale ta maść mnie nie przekonuje, a Tekiniec to powinien być koń Marwari z takimi uszami -.-

A Classic na moldzie Ariat (chyba tak to się pisze, chodzi o tego QH stojącego) też ładny.
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Capricorn » 21 gru 2012, o 13:10

Wg Wikipedii Marwari może być każdej maści. Zresztą w USA to w ogóle konie mogą mieć różne kolory, z tego co zauważyłam. Np. taki Sato - palomino sabino pełna krew angielska. Bo on jest zarejestrowane jako Thoroughbred i jako Paint, prawda? Toroughbreds "are most often bay, seal brown, chestnut, black, or gray. Less common colors, recognized in the United States include roan and palomino. (...) Coat patterns that have more than one color on the body, such as Pinto or Appaloosa, are not recognized by mainstream breed registries. " żródło Wiki
Więc ten palomino Marwari to pikuś jest ;p
Co nie zmienia faktu, że w tym malowaniu to mi się wcale nie podoba, ale mold chciałabym bardzo. I chciałabym jeszcze Sshamless++, wreszcie siwy arab, chodź mold niezbyt mi podchodzi. Właściwie, to cieszę się, że niewiele modeli mi się podoba, bo mam jeszcze zaległości.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron