Modele wycofane od 2013 roku

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Modele wycofane od 2013 roku

Postprzez Aon-Adharcach » 13 wrz 2012, o 20:23

Na oficjalnej stronie firmy pojawiła się lista modeli (i nie tylko), które przestaną być produkowane z końcem roku.
LINK

Najbardziej zaskoczyło mnie wycofanie Old Boba, przecież to tegoroczna nowość. Widocznie słabo się sprzedawał.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 14 wrz 2012, o 06:59

Ja się nie dziwię. Ten model jest jednym z najbrzydszych. :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez krysiek1108 » 14 wrz 2012, o 14:16

- A mnie trafili w trzech punktach , miałem ochotę na :nr 1277 Diamont ,nr 9107 Szafir oraz Bonanza Sport ( listę mam dłuższą ale te odstrzelili ) trzeba się będzie uwijać i kupić właśnie te w pierwszej kolejności- swoją drogą ciekawe czy Breyer Polska przyjął by takie indywidualne zamówienie . :P
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Haniusia » 14 wrz 2012, o 17:52

Nie ! o.O Dlaczego wycofują Little Texas'a, Ravela... No nie wieżę, teraz będę musiała szybko zbierać, bo Ravel jest taki piękny :3 Totek będzie musiał czekać grzecznie :p

A zdziwiło mnie wycofanie Sport'a, w końcu jest od niedawna w sprzedaży...
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Nieleka » 14 wrz 2012, o 18:48

Ja mam tylko nadzieję, że przynajmniej część tych koni zastąpią w 2013 porządnymi, nowymi moldami. Na niektóre ze starszych, osobiście, nie mogę patrzeć (szczególnie na rzeźbę pyska).

Niemniej, to oznacza, że muszę pospieszyć się z kupnem Prieferta...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 14 wrz 2012, o 18:51

Ja chyba wyszarpnę się na Diamonda. Mimo, że jest wielki, to bardzo podoba mi się ten mold. Reszta breyerowskich pozycji z listy albo jeszcze nie wyszła, albo są jeszcze "bezpieczne".

EDIT: Właśnie zorientowałam się, że wycofują też tegoroczne nowości Classic! :shock: Jednak haflingerka i chyba zestaw źrebiąt pójdzie na pierwszy ogień.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 14 wrz 2012, o 19:19

Nie wiem czemu, ale ta lista mnie zmobilizowała do robienia porządków w kolekcji. Na pierwszy ogień do odsprzedania pójdzie Big Chex...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Haniusia » 15 wrz 2012, o 06:41

Widzę, że ta lista strasznie namieszała :p

Ja osobiście teraz szukam po kątach pieniędzy na Ravela albo Little Texasa, bo obu mieć nie mogę, a któregoś muszę ^^

Mangalarga, polecam Diamond'a, jest przepiękny ! Duży, ale naprawdę warto. Ale Haflingerka i spółka też ładna.

Nieleka, Cześka ?! o.O Nie lepiej sprzedać jakieś inne figurki ? A na Allegro będzie wystawiony ?
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Nieleka » 15 wrz 2012, o 10:20

@Haniusia: Cześka chyba sprzedam (cały czas się zastanawiam), bo doszłam do wniosku, że przynajmniej jeśli chodzi o modele traditional, wolę moldy zimnokrwiste (dlatego się spieszę z tym nieszczęsnym Priefertem). Nie mówię, że w ogóle nie będę kupować innych moldów, ale zimnokrwiste mają u mnie pierwszeństwo. A Czesio... No, Czesio ma ładną maść, ale pierwszy zachwyt już dawno minął i stwierdziłam, że ten model mi nie odpowiada.

Co do Allegro: nie mam konta niestety. Myślałam, żeby ogłosić sprzedaż tu na forum.

A żeby nie było offtopu: haflingerkę też wycofują? Na liście nie widzę, ale jakoś tak z postów zrozumiałam. :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Haniusia » 15 wrz 2012, o 10:34

Nieleka, pisze tam, że wycofują wszystkie konie Classics, chodzi o te, które wprowadzono na początku roku 2012. Co roku tak robią, to samo ze Stablemates.
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Nieleka » 15 wrz 2012, o 11:04

Chodzi o to "Classic singles"? Ja szukałam nazw pojedynczych modeli.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 15 wrz 2012, o 12:16

Nieleka, tak, chodzi o "Classic singles", numer serii (66002) się zgadza.
W sumie jak tak patrzę na IYB to Breyer dość często wycofuje modele po roku czy dwóch. Szybko w porównaniu z innymi firmami.

Haniusia, na haflingerce i tym srokatym źrebolku z zestawu bardziej mi zależy, ale jak później będę miała kasę i Diamond będzie wciąż do kupienia, to pewnie się na niego skuszę :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 15 wrz 2012, o 13:00

Mnie szczerze mówiąc dziwi wycofywanie haflingerki. Wydaje mi się, że to jest jeden z lepszych moldów Breyera, a na pewno najlepszy w skali classic.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 18 wrz 2012, o 11:24

Mi najbardziej szkoda wycofania Diamonda. Bardzo ładny model, nie raz chodził mi po głowie, choć wolałabym by był lżejszy w typie.

Classici często zmieniają się po roku. Ale pewnie sporo moldów będzie się powtarzać tylko w nowym malowaniu. Kupiłam haflingerkę celowo w tej wersji barwnej, mimo zbyt pomarańczowego odcienia, bo jednak ta maść pasuje mi do moldu i rasy (widzialam podobne kobyły). Widziałabym ją jeszcze jako miksa z haflingerem: gniado-srokatego, lub izabelowato-srokatego (tyle, że bez perłowego odcienia).
¬rebol srokacz, fajny, ale może pojawi się w innej fajnej maści, choć najbardziej cieszyłby mnie jasny kasztanek pasujący do haflingerki. Pytanie czy pojawi się ponownie w przyszłym roku, w jakiej wersji i z jakim konie w zestawie.

Sporo produków wylatuje. Ciekawe co ciekawego wprowadzą :)

Nieleka, zostaw Cześka, bo potem będziesz żałować, zatesknisz za nim. Lepiej sprzedaj coś innego.
U mnie Czechosław jest półtora miesiąca i wciąż nasycić oczu nim nie mogę :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 18 wrz 2012, o 11:34

@dorotheah: za późno, już siedzi w paczce na poczcie. :D Poza tym, doszłam do wniosku, że to naprawdę nie jest model dla mnie, a wybierany był na zasadzie "mniejszego zła" - bo kiedy go kupowałam miałam duże parcie na Breyera, a Czesio był jedynym, który jeszcze jakoś się prezentował. Poza tym, musiał zrobić miejsce dla dwóch nowych modeli, które powoli do mnie zmierzają. :P

Właśnie, jestem ciekawa, czy w przyszłym roku wprowadzą jakieś nowe moldy (oby...), czy znowu będą odgrzewać kotlety.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Następna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron