Modele na BreyerFest

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Koniara262 » 6 lut 2013, o 16:32

Że świnka ?! I to jeszcze glossy.

Ryman fajnie się prezentuje, nawet jako glossy :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez kolekcjonerka » 11 lut 2013, o 18:44

¦winiaczek uroczy.

Czy mi się wydaje, czy ten Ryman to jakiś nowy mold. Całkowicie go nie poznaję...
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 11 lut 2013, o 18:51

kolekcjonerka, nie, to American Saddlebred Stallion: http://identifyyourbreyer.com/identify/ASBS.htm
Chyba jeden z fajniejszych moldów Moody :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 11 lut 2013, o 19:22

O kurczę, dzięki Mangalarga. I znalazł się kolejny całkiem fajny mold (co prawda mu w maści siwej nie do twarzy, ale w tej gniadej prezętuje się lepiej niż porządnie).
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Gość » 21 mar 2013, o 17:11

Mariah's Boon ¦liczny model... Wiem że są modele z innymi kolorami... Ale świnka jest śliczna i w dodatku glossy :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 14 kwi 2013, o 11:47

Kolejne modele specjalne:

711165 Naomi & Wynonna
Obrazek

I nowy model na nowym moldzie autorstwa Moody (jak podaje MPV).
711166 Laredo
Obrazek
Obrazek
zdjęcia Breyera

Pomysł na Laredo miał potencjał, ale niestety, ma chyba wszystkie błędy, które Moody często popełnia. Jak dla mnie porażka na całej linii.
Nie rozumiem jednej rzeczy - Moody potrafi robić naprawdę fajne rzeźby (choćby mold Silver), a odnoszę wrażenie, że pod względem artystycznym cofa się w rozwoju :-| Serio, w tym modelu na moje oko wszystko jest nie tak.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kaskagren » 14 kwi 2013, o 12:40

Moim zdaniem wygląda jak jakaś kiepska przeróbka. Nie podoba mi się ani trochę.
Za to Naomi i Wynonna podobają mi się, mogliby wypuścić je jako regularne modele w końcu ;)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez kolekcjonerka » 14 kwi 2013, o 13:07

Mam nadzieję, że ta parka zostanie wreszcie wydana nie tylko jako model specjalny. Są to moim zdaniem jedne z lepszych moldów breyera w ogóle i szkoda, że ich nie ma w sprzedaży.

A co do Laredo, to porażką aż taką nie jest, bo poza jeszcze ujdzie w tłumie, ale grzywa i ogon... makabra. Są chyba jednymi z najgorszych, jakie widziałam.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 14 kwi 2013, o 13:38

Przypuszczam, że grzywa miała przypominać tą "fryzurę":

Obrazek
źródło

ale nie wyszło. Swoją drogą, bardzo podoba mi się grzywa konia na tym zdjęciu.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 14 kwi 2013, o 14:25

Laredo to jak dla mnie porażka. Pomysł fajny, ale wykonanie... no po prostu masakra, inaczej nie umiem tego określić. :roll: Zresztą... to przecież odchudzony Brishen! Spójrzcie tylko na tę szyję - jej ułożenie, rozmieszczenie mięśni/zmarszczek... To samo z nogami, szczególnie podobieństwo widać po udach czy łopatkach. Jestem na 95% pewna, że wyjściowym moldem był Brishen. :-|
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Aon-Adharcach » 14 kwi 2013, o 14:27

Niekatalogowe zdjęcia niektórych modeli (nie wiem gdzie zostały wykonane)
https://plus.google.com/photos/10456956 ... 6304611153

Ja chcę osiołka :<
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 15 kwi 2013, o 12:32

Apache pierwsze co to pomyslałam, że nie jest to custom, a raczej pierwowzór Brischen!
Tu pasuje masa kłody, szyi i łba do typu konia - dlatego myślę, że jednak ten koń mógł być pierwszym w pracowni Moddy.
(łatwiej chyba dodać masy na nogach niż szlifować). Gdyby nie fatalne detale i dziwnie zgięta lewa przednia noga- mogłoby być super. Bo sama poza (poza wspomnianą nogą), ogólne proporcje są bardzo fajne. Tu jest kiepska perspektywa zdjęć- pewne na żywo jest nieco lepiej.
Grzywa "choinkowa masakra", ogonek fajny. Łepek jest cudny-tylko czemu to ucho ma taki okrągły koniec?
Psioczyłam na proporcje Brishena - że ma za lekką górę , względem spodu, ale teraz muszę, przyznać, że za to jest o niebo lepszy pozą, grzywą ogonem i szczotami. Mało tego szczoty ukrywają niedociągnięcia rzeźbiarskie nóg jakie widać u Laredo.

Ale fajnie, że jest taka wersja- przynajmniej potwierdziły się słowa jakie od początku pisałam o Brishenie (za szlachetna kłoda, szyja , łeb względem nóg).

I też mam od jakiegoś czasu mysl, że Moody się cofa twórczo. Nastawiła się na konie-zabawki dla dzieci?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Apache. » 15 kwi 2013, o 17:34

Jeśli rzeczywiście jest odwrotnie i to Laredo był pierwowzorem Brishena (chociaż ja bym z tym polemizowała, ale cóż... nie znam się :lol:), to w tym momencie patrzę na niego z jeszcze większym obrzydzeniem. Mogłabym mu wybaczyć tę rzeźbę, jeśli byłby zrobiony na bazie Brishena, bo jednak oba konie to dwa różne typy i tak dalej (no ale kto to w ogóle wymyślił, żeby robić cob'a i andaluza na jednym moldzie...?). A to jednak Moody zawaliła sprawę. Laredo bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba. Wystarczy go porównać z takim Totilasem, wydaje się przy nim konikiem dla Barbie. :-| Jedyną jego zaletą, według mnie, jest... ogon. :lol: Jest ładnie pofalowany. :P Moody rzeczywiście cofa się w rozwoju, i to poważnie... Te wielkie, żywe oczyska i ogólny sympatyczny wygląd jej moldów w tym momencie nie są już w stanie zatuszować niedociągnięć w rzeźbie i skąpienia detali, a do tej pory raczej się to udawało.

Co do modeli Naomi & Wynonna, kiedyś zachwycałam się tymi moldami, ale teraz lubię je raczej tylko ze względu na ich pozy. Jeszcze źrebak jest wcale udany, ale klacz denerwuje mnie swoją rzeźbą (ehh, te bułkowate łopatki >_>, to chyba najgorsza wada rzeźb Moody). A szkoda, bo łebek ma ładny. Za to lubię jej linię grzbietu, taka zapadnięta. :P Jednak w obecnej chwili nie skusiłabym się na nie, nie za takie pieniądze...
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Nieleka » 16 kwi 2013, o 17:06

Laredo - odpustowy koszmar. Breyerowi chyba się już nic nie chce...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Capricorn » 18 kwi 2013, o 20:49

Laredo na tych fotach wygląda pokracznie. Mam nadzieję, że na żywo będzie lepiej. Ostatnio kuce fell Schleich wpadły na moją listę, bo miałam je okazję zobaczyć na żywo, a na fotach niezbyt mi pasowały.

A tego konia chyba jeszcze nie było? Twill - exclusive BreyerFest Special Run model:
Obrazek
żródło Breyer Horses Facebook
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron