Premier Collection

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 25 cze 2013, o 10:09

Na forum MPV ktoś wrzucił screenshota z podglądem nowego moldu z Premier Collection:

Obrazek

Wg. tego, co jest tu napisane, to mold autorstwa Eberl, a całość zostanie ujawniona w przyszłym miesiącu.
Ja jestem niemal pewna, że to będzie arab, sądząc po tym fragmenciku :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Capricorn » 25 cze 2013, o 10:49

Gdyby nie to, że to nowy mold, to bym powiedziała, że to Make a Wish ;)
Też sądzę, że to arabski koń, ten pyszczek tak wygląda.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez kaskagren » 25 cze 2013, o 11:17

Też sądzę, że to arabek, znaczy, że możemy się spodziewać piękności :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 25 cze 2013, o 12:14

Boże, nie... Tylko nie arab. I to jeszcze autorstwa Brigitte Eberl. >_> Mój portfel jest zrujnowany.
Oby był brzydki. :lol: [To mało prawdopodobne, tym bardziej, że jest w jednej z moich najulubieńszych maści, ale zawsze jest nadzieja. ._.]
A może to tylko przerobiona Weather Girl? Bo takie było moje pierwsze skojarzenie...
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Lila2006 » 25 cze 2013, o 12:33

Fajnie by było gdyby to był zupełnie nowy mold i do tego arab. Marzy mi się jakaś fajna figurka tej rasy. Tak sobie myślę, czy to nie będzie Sharif?
http://www.equineresindirectory.com/sho ... seid=16019
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Apache. » 25 cze 2013, o 12:51

Lila2006 napisał(a):Fajnie by było gdyby to był zupełnie nowy mold i do tego arab. Marzy mi się jakaś fajna figurka tej rasy. Tak sobie myślę, czy to nie będzie Sharif?
http://www.equineresindirectory.com/sho ... seid=16019

Nie wydaje mi się. Ogon jest inaczej ułożony. I głowa też wydaje się inaczej ułożona względem szyi i w ogóle ciała - bardziej wyciągnięta i chyba upuszczona nieco niżej. Ja tu jak na razie perfidnie widzę Weather Girl z przerobionym ogonem (i może nieco inaczej ułożoną szyją?), ale mogę się mylić. W każdym razie miejmy nadzieję, że niedługo się dowiemy, co to za mold i nasze wątpliwości zostaną rozwiane. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Aon-Adharcach » 25 cze 2013, o 14:28

To na pewno będzie zupełnie nowy mold Breyera, to jest sedno tej serii ;) A czy to będzie zmodyfikowana wersja którejś ARki (jak choćby Weather Girl), to już inna kwestia.
Aż jęknęłam, jak zobaczyłam ten podgląd, co jak co, ale araby Eberl robi cudowne - przez krótką chwilę zaczęłam żałować swojej decyzji o rezygnacji z Traditionali :P
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 25 cze 2013, o 17:01

Moje pierwsze skojarzenie po przejrzeniu foty-paska także było związane z Shatifem - (a nie było wtedy jeszcze postu Lila2006 - widać kojarzymy w podobny sposób niezaleznie od siebie). To skojarzenie powstało u mnie w głowie szczególnie po tym jak zauważyłam, że mięśnie łopatki sugerują mocno uniesioną do góry-przodu nogę jak u Sharifa. Mięśnie miednicy nie sugerują zbyt dynamicznego ruchu, a może właśnie nawet pozę bliską stania.

Teraz jak się przyglądam to patrzę, że nawet końcówka ogona jest bardzo podobna, tylko jakby obrócona, ułożona bardziej poziomo.

Ni groma nie kojarzy mi się ten koń z WG.
Jakby to był zmodyfikowany Sharif - to juz łabki zacieram i czekam cierpliwie na niego. I cieszę się, że kasztan jest już odchaczony, bo mam nadzieję na szybkie pojawienie się gniadoszka lub siwka. :-D

Swoja drogą bardzo by teraz pasowało , gdyby Breyer wypuscił ogiera arabskiego. Czasem breyer lubi wypuszczać moldy tak by mogły one tworzyć parki lub "rodzinki". :D ((Może kiedyś doczekamy się potem porzadnego źrebaka arabskiego? 8-) ))

Oj ciekawa jestem czy te przypuszczenia mają się do rzeczywistości.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Kari » 25 cze 2013, o 17:04

A mi ten kawałek bardzo przypomina lustrzane odbicie tego Breyerowego modelu:
http://www.google.pl/imgres?q=breyer+ar ... 1,s:0,i:84
Zupełnie, jakbym widziała tę arabkę. ;-) No, ale odwróconą.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez dorotheah » 25 cze 2013, o 17:48

Na szybkiego dla zobrazowania zrobiłam takie coś Patrzcie na zaznaczony pasek na koniu Sharif (fota po obróceniu wycinanie tej czesci konia nie daloby pełnego obrazu,m przez to, że jest on biały.. Koń jest na fotce z troszkę innej perspektywy, ale widać spore podobieństwo
Obrazek
Szkoda,że konisko jest białe nie widać detali. dlatego nie wycięłam tego fragmentu-ddetale się gubią w takiej bieli. Na pomalowanych Sharifach widać mocne napięcie mięśni i wiele detali łopatki po stronie uniesionej nogi.
(przeróbka po obróceniu fotki na focie Cindy Kesler z tej strony http://www.equineresindirectory.com/sho ... seid=16019 ) .

W sumie fajnie by było jakby pojawiła się zupełnie nowa rzeźba.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Kari » 25 cze 2013, o 17:51

dorotheah, hmm...Ale Sharifach ma trochę inny kształt pyska.
Nie wiem, czy to wina zdjęcia, ale ten "kolorowy" ma nozdrza idące ku górze bardziej. Sharifach ma tę część bardziej prostą.
Pewnie to wina perspektywy, ale nie jestem pewna.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez dorotheah » 25 cze 2013, o 17:55

Już na to tez patrzyłam- masz rację. Pytanie tylko na ile właśnie to wina perspektywy, a na ile jest możliwa modyfikacja. O ile to ten sam mold w ogóle- bo może będzie coś zupełnie innego.


Mangalarga
Ktoś mi powiedział, że tylko krowa nie zmienia swoich poglądów. Oczywiście stałość poglądów to wspaniała sprawa , ale czasem warto zmienić zdanie w jakiejś sprawie.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 25 cze 2013, o 18:00

Też chciałam zrobić coś takiego jak Dorotheah ale nie wpadłam na taki pomysł.
Ja nadal obstawiam ten mold. Być może będzie ciut ciut zmieniony, np grzywa czy ogon, ale wg mnie to ten. ;)

Ja w każdym razie nie miałabym nic przeciwko temu. :mrgreen: Chociaż jako regularny model pewnie pokaże się najwcześniej w przyszłym roku.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Maliaorca » 26 cze 2013, o 17:51

Zapowiada się interesująco...
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Maja » 26 cze 2013, o 20:50

Powiem szczerze, że ten arabek w tej czekoladowej maści już prezentuje się świetnie :P Co prawda nie przepadam ogólnie za tą rasą i żaden Breyerowy arab mi się nie podoba (poza Just a Dream), ale ten może być ciekawy.
Natomiast co do Carricka... Ja go chyba nie odpuszczę. Spodobał mi się już na katalogowym zdjęciu (od kiedy się pojawiło dodałam do ulubionych i od czasu do czasu otwierałam i wzdychałam :P), ale na żywo jest fantastyczny. Faktycznie nie jest to maść, która jakoś szczególnie mi się spodobała, ale spójrzcie tylko na te łatki na brzuszku! ^^ Spojrzenie ma piękne, żywe. Na zmarszczki też zwróciłam uwagę, natomiast ogon mi się nie podoba - jest jakby płaski od spodu i wyglądem przypomina chińskiego konika. Ale to chyba jedyna wada :P No i te pęciny, ale jakoś szczególnie mi nie przeszkadzają. Co do drugiego zdjęcia z tego linku: http://www.modelhorsesalespages.com/view.asp?id=1007899 to przede wszystkim perpsektywa jest mało korzystna. Jakby model był fotografowany bardziej od góry, jak na pierwszym zdjęciu, to ta przednia noga nie wyglądałaby aż tak źle (już nie wnikam w anatomię, bo nie mam o tym zielonego pojęcia, mam na myśli grubość). Chociaż te giry to do najszczuplejszych też nie należą :P Trzeba poczekać na więcej, więcej i jeszcze więcej zdjęć, ale coś czuję, że mój apetyt rośnie :D
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron