Premier Collection

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Premier Collection

Postprzez Aon-Adharcach » 4 maja 2012, o 12:54

W tym roku są to trzy nowe moldy dostępne wyłącznie dla członków Collector Club, będą ponownie wykorzystane najwcześniej w 2013 roku:

Desatado - autorstwa Kristiny Lucas Francis
Obrazek
źródło: BreyerHorses.com
Następne dwa będą autorstwa Brigitte Eberl i Kathleen Moody.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 5 lip 2012, o 22:52

Desatado, po dokładniejszym przejrzeniu realnych fot do mnie nie trafia- całe szczęście ;)
Coś już wiadomo o następnych modelach Premier Collection?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 10 lip 2012, o 23:32

Kolejny model z tej serii to Kalahkaari rasy Marwari.
Dzisiaj trafiłam na linki do tych zdjęć, na oficjalnej stronie są widoczne chyba tylko dla członków klubu.
Obrazek
Obrazek

Przypuszczam, że jest to model autorstwa Brigitte Eberl, jakoś nie pasuje mi do stylu Kathleen Moody, patrząc po innych moldach jej autorstwa. Szczególnie łeb wygląda mi bardziej na styl Eberl.
W każdym razie jeśli ten mold pojawi się kiedyś jako model regularny, będzie mój - toć to Marwari! :yay:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 11 lip 2012, o 09:22

O matko! W końcu coś nowego Breyera poza Totilasem trad. robi na mnie wrażenie. Do tego Marwari i w pięknym umarszczeniu!!!!
Kiedyma się pojawic?
Do A co trzeba zrobic by należec do Collector club?
Modele Premier C. zawsze trafiają potem do regularnej sprzedaży?

Faktycznie tez mi pasuje do koni Dłuta B. Eberl
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 11 lip 2012, o 12:12

dorotheah, Collector Club jest płatny, ale z tego co się orientuję to osoby spoza USA mają problemy żeby się zapisać (przynajmniej Brytyjczycy się na to skarżyli). Poza tym na oficjalnej stronie jest informacja, że zapisy do Premier Collection trwały do końca zeszłego roku, przynajmniej na tegoroczne modele (ma być jeszcze jeden).
Modele z serii Premier Collection to tegoroczna nowość, Kalahkaari jest dopiero drugim modelem. Na oficjalnej stronie widnieje informacja, że modele z tej serii będą oparte na zupełnie nowych moldach - tegoroczne trzy moldy będą ponownie dostępne najwcześniej w 2013 roku:
This is an exclusive opportunity to own three new Traditional® sculptures in 2012, as these sculptures will not be available again until 2013.

Nie ma jednak pewności, że trafią do regularnej sprzedaży - mogą równie dobrze być wykorzystane na modele specjalne, które dla nas są praktycznie niedostępne (chyba że przez eBay).

Mam ogromną nadzieję, że Kalahkaari pojawi się jako regularny model, najlepiej jako srokacz, ale wezmę go w każdym malowaniu.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 12 lip 2012, o 10:20

Chyba się zaraz zapłaczę, bo nie wiem co w praktyce trzeba zrobić.

Model jest wspaniały, - głowa, szyja, kłoda, nogi. Patrząc na te foty, pod kątem anatomii, chyba nie ma czego się czepić. ¦linię się do monitora ;)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 15 sie 2012, o 16:35

Właśnie trafiłam na informacje, że przynajmniej mold Kalahkaari (Desatado pewnie też) ma pojawić się jako regularny model. Informacja pochodzi z fejsbukowego profilu Brigitte Eberl Appreciation Force (*klik*).
Jest nadzieja! :yay:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Haniusia » 22 sie 2012, o 14:38

Mangalarga, taa, ale nie wiadomo za ile lat -.-
Mam tylko nadzieję, że nie od 2013, bo i tak nie nadążam z kupowaniem :-/
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Nieleka » 22 sie 2012, o 21:41

Az mnie zeby zaswedzialy, chyba zapisze sie do klubu Breyera. *.*
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 10 wrz 2012, o 16:14

Szczegółowe zdjęcia Kalahkaari:
http://www.ebay.com/itm/BREYER-KALAHKAA ... 416aac196f
http://www.ebay.com/itm/BREYER-KALAHKAA ... 416a61dce3

Koń może ma niezbyt ładne proporcje, ale ta rasa nie jest jednolita w typie, niektóre konie są pięknie zbudowane, inne pozostawiają trochę do życzenia.
Mi mimo wszystko bardzo podoba się ten mold, chętnie kupię go w jakimkolwiek malowaniu, jeśli tylko będzie regularny :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Aon-Adharcach » 11 wrz 2012, o 21:02

Podgląd nowego modelu Premier Club (znalezione na MPV):
Obrazek
źródło: *klik*

Zgodnie z zapowiedziami powinien być autorstwa Kathleen Moody. Wygląda na no, że będzie gniado-srebrny (jasna grzywa i ciemne dolne partie nóg nad odmianami). Na pewno będzie w dynamicznej pozie. Chyba widać fragment dość obfitych szczotek pęcinowych - czyżby cob irlandzki/tinker? :D
Nie wiem, kiedy zostanie ujawniony cały model, na pewno dam znać, jak trafię na taką informację.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 12 wrz 2012, o 08:05

- A już myślałem że mój komputer coś szwankuje, a to tylko lekko uchylone drzwi :P mimo wszystko zapowiada się ciekawie zwłaszcza że osobiście bardzo lubię prace K.Moody :shock:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 12 wrz 2012, o 12:24

Mi Kalahkaari nadal się bardzo podoba :) Marwari często są dość różne w typie, wiele z nich ma wady budowy, proporcje nie idealne. Te pierwsze foty są słabe, z gorszej perspektywy niż te z drugiego linku z ebay.
Pięknie wyszła maść - łaty z otoczkami, fajne oczka. Pudełko miało wyjść indyjskie, a wyszło faktycznie jak dla koników Barbie. Ale co tam - liczy się model. Drażnią za chude, nawet jak na marwari nogi (szczególnie lewy przód), ciut gorsza rzeźba umięśnienia prawej strony moldu.Troszkę krzywizna nosa z lewej strony mogłaby być delikatniej zaznaczona. Brigitte dała czadu z wykonaniem pięknej pozy - czyżby to taniec marwari?
Chciałabym mieć ten mold i mam nadzieje, że nie długo będzie on dostępny w fajnym malowaniu .:)

A kawałek nowego konia PC z podglądu od razu wygladał mi na dłuto Kathleen Moody. Pewnie poza wyszła bardzo fajnie (znając możliwości Kathleen), ale ten kawałek rzeźby niestety nie za bardzo mi się nie podoba, szczególnie mięśnie na szyi. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w całości :)
Mi ten kawałek szyi i nóg wyglądaj na nieco lżejszego konia niż tinker/cob irl. - chyba, że proporcje rzeźby słabo wyszły. Grzywa też zbyt obfita nie jest (chyba, że po drugiej stronie jest więcej). Może to jakiś mustangowy miks z koniem ze szczotami? ;) Z jednej strony cieszę się, że ta zapowiedź mi się nie podoba (mniej wydatków), z drugiej konie Kathleen mimo pewnych wad i tak mają urok i piękne pozy, dla których warto niektóre z nich mieć.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 12 wrz 2012, o 16:08

dorotheah, chyba będę z Tobą konsultować moje przyszłe przeróbki pod kątem poprawności anatomicznej :lol:
[/offtop]
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Aon-Adharcach » 19 wrz 2012, o 18:29

Ciekawostka odnośnie Desatado - to wcale nie jest taki nowy mold. Został wykorzystany już w 2002 roku przy limitowanej porcelanowej figurce 8125 Roy Rogers and Trigger:
Obrazek
zdjęcie z identifyyourbreyer.com
Obrazek
zdjęcie ze strony rzeźbiarki, Kristiny Lukas Francis
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Następna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron