Premier Collection

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Premier Collection

Postprzez Aon-Adharcach » 17 wrz 2015, o 19:14

Patrycja napisał(a):Co do srokatka od Kitty to najbardziej nie podoba mi się głowa niestety. Sam pysk jakiś mały mi się wydaje.

Można rzec, że prawie cecha rasowa, jeśli był rzeźbiony z myślą o quarterach lub paintach. Wiele koni tych ras ma stosunkowo mały pysk.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Premier Collection

Postprzez Patrycja » 17 wrz 2015, o 19:41

Mangalarga jeśli chodzi o quartera to masz rację że to typowe i pod tym względem koń ładnie oddawałby rasę ale chyba jednak nie przepadam za taką głową i bardziej to miałam na myśli:) sama rzeźba jest jak najbardziej w porządku.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Premier Collection

Postprzez Nieleka » 17 wrz 2015, o 21:22

Cantrell >>>>>>>> Francis, chociaż mam wrażenie, że z Geronimo Kitty trochę skręciła w kierunku halterowców. Ale i tak wolę tego świniaka. :/
Na razie jestem skłonna ostatni model z PC komuś odstąpić, ale poczekam na maila ze zdjęciami.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Premier Collection

Postprzez Aon-Adharcach » 17 wrz 2015, o 21:29

Nieleka napisał(a):Cantrell >>>>>>>> Francis, chociaż mam wrażenie, że z Geronimo Kitty trochę skręciła w kierunku halterowców.

Też mam takie wrażenie, ale na szczęście tych lepszych halterowców, a nie tych biedaków z totalnie prostymi zadnimi nogami.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Premier Collection

Postprzez Nieleka » 17 wrz 2015, o 21:49

Prawda.
Chociaż szkoda, że nie poszła w kierunku hunter albo pleasure - byłaby jakaś odmiana po modelach typowo stockowych.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Premier Collection

Postprzez Aon-Adharcach » 19 wrz 2015, o 21:10

Wiadomo, czyje będą modele na następny rok:
- Kitty Cantrell (Geronimo, jak już wiadomo)
- Karen Gerhardt (autorka moldu Cleveland Bay)
- Brigitte Eberl (a to niespodzianka ;) )
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Premier Collection

Postprzez Nieleka » 20 wrz 2015, o 07:24

Jeżeli kiedykolwiek zestawią ze sobą w jednym roku Eberl, Kilbourn i Sifton to przepadłam. Do tego czasu jestem bezpieczna.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Premier Collection

Postprzez Nieleka » 21 wrz 2015, o 11:50

Poznajcie Dunberry Red.

Obrazek

Ja jestem zachwycona. :D
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Premier Collection

Postprzez krysiek1108 » 21 wrz 2015, o 11:58

- Ładny tylko te przerysowane mięśnie. :wink:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Premier Collection

Postprzez Nieleka » 21 wrz 2015, o 12:22

Mięśnie jakoś szczególnie przerysowane nie są. Owszem, jak przystało na ropera, Bobby ma wielkie muły, ale trzeba wziąć poprawkę na malowanie (farba spływająca do rowków) i zdjęcie (a konkretnie światłocień).
Jedynie te na przedniej nodze trochę bym spłyciła - reszta jest ok.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Premier Collection

Postprzez Capricorn » 21 wrz 2015, o 14:22

Ten stojący mi się bardzo podoba. Ten idący - nie w tej maści. I ogólnie nie za bardzo - poczekam na fotki "żywcem".
A Dunberry Red brałabym nawet z tymi mięśniami ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Re: Premier Collection

Postprzez dorotheah » 23 wrz 2015, o 02:27

Nielka !
Wielkie graty parki, ale gigantyczne graty Reda.

Bobby jest fantastic! Samo piękno ! Aj tam miejsowo nieco za mocne rysy. Zapewne przy niektórych malowaniach będzie to naturalniej wygladać.
Od pewnego czasu marzył mi się fajny Stock w dynamicznej pozie jak niektóre z starszych modeli Classic, tyle ,że o porządnej, pełnej detali rzeżbie.
http://www.identifyyourbreyer.com/images/03355.jpg
http://www.identifyyourbreyer.com/images/00477b.jpg
http://www.identifyyourbreyer.com/images/03354set.JPG
http://www.identifyyourbreyer.com/images/9127a.jpg
No i jest Bobby !

Ostatni mustangowaty mold na szczęscie mnie nie kupuje. Ale krzywe foty mogą mocno zakłucić proporcje , więc poczekam na inne foty.


Na tego konia stock Kitty raczej sie nie skuszę , głównie dlatego, że od kilku dni się nacieszam niemal wymarzonym stojącym Idealem stock PS -Carol Williams.
http://dorotheahhh.blogspot.com/2015/09 ... adzie.html
Na cale szczęście Ideal do mnie bardziej przemawia, a nie szaleję za tymy rasami na tyle abym chciała mieć 2 konie w podobnej pozie. Chyba, że już nie będe miała co robic z kasą, albo mnie masć OF urzeknie- to wtedy przygarnę :))

W tym modelu także mnie drazni oko, a może raczej całe, jakby sarnie, spojrzanie. Może to kwestia foty- światła, może malowania. Ale kto wie może na żywo własnie to spojrzenie sprawi, że wiele osób nim się zauroczy. Na pewno jest to bardzo dobry mold w stój, szczególnie dla miłośników stylu west. Super, że Breyer ma w końcu porządnego Stock'a w stój - bo jednak starsze moldy to zupełnie inna jakość rzezby.

Kitty Cantrell stanowczo bedę bronić.
Wielbię jej AR Nocturno - mojego Cassandro Boy http://dorotheahhh.blogspot.com/search/ ... ST%20RESIN
Jest on dla mnie nadal numerem jeden. Jakoś nawet Totek mimo bardziej ekspresyjnej pozy, masy detali przepięknego pyszczka, jednak nie ma tej harmonii sylwetki i nieokreslalnego piękna jaką widzę u Nocturno. Od wielu koni Kitty dla mnie bije jakaś niesamowita aura,artyzm, porywają mnie one niezaleznie od dynamiki pozy.
http://www.kittycantrell.com/stonehorse.htm
http://dorotheahhh.blogspot.com/2014/11 ... horse.html
Uwielbiam dumę mojego Trotting Drafter Cly PS trad, czy najcudniejszego w mej kolekcji w skali model Chips/SM, mimo proporcji Chips Clydesdale, a Chips gniady andaluzik Lily chyba na wielu robi fantastyczne wrażenie. Jaszczurowaty arab PS Trad to juz prawdziwa modelarska legenda. Breyerowe nieidealne Lonesome Glory i Fjorda uwielbiaja całe rzesze kolekcjonerów. Palouse, mimo niedociagnięc malowania i kilku rzeczy, które chetnie bym zmieniła w rzeżbie ma dla mnie wiecej żywego konia w sobie niż wiele innych, nawet bardzo "wymuskanych" modeli ( np Valentyna - nie bijcie, tak to czuję).A ile ARek Kitty robi niezwykłe wrażenie to juz temat rzeka.
Natomiast moim tegorocznym hitem na półce i przy okazi mega zaskokiem nodelarskim jest dla mnie TWH Stone trad Kitty, który TOTALNIE rozwalił mnie na łopatki i dopił siłą pioruna. A potem przyklepał ogonem i naparskal na mnie. Oczywisnie radośnie- bo nie wygllada na złosliwego drania. Na fotach zawsze mi się podobał, ale jakoś tak brakowało mi przekonania co do niego. Bo po co mi kolejny TWH, jak mam Bear i bardzo obrego TWH Collecta. Kupiłam go w zastepstwie, ze to, że innego modelu własciciel nie chciał mi wysłac.
A teraz śmiga walkerem radosnie na półce obok Czecha, Bear Misiek się chowa w kącie ( wstyd stawiać obok, na szczęście me dziecie wielbi Miśka). Natomiast TWH Collecta lubię, ale to nie to co ten nowy żywy diabelec. Na fotach jest co najwyżej fajny, ale bez efektu WOW. Na żywo ...jest to ścisły szczyt moich modeli. Salome AR Eberl mnie nawet w części tak nie zacwyciła. Polo Pony Santiago cudnie pomalowany jak na OF, czy prze wspaniała Black Caviar tez mnie tak nie oczarowały. A tego TWH to bymm najchętniej trzymała pod poduszką gdy śpię, by nikt nie gwizdnął i by patrzec przed snem i o poranku.
No i mały Of Top nam się zrobił :oops: Może dałoby te kawałki postu przekleić do wątku Kitty ?
Ostatnio edytowano 23 wrz 2015, o 13:52 przez dorotheah, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Premier Collection

Postprzez Patrycja » 23 wrz 2015, o 08:03

Nieleka gratulacje! Klaczka fajnie wygląda chociaż mnie te mięśnie jednak nie przekonują... Pozę za to ma świetną! I od poczatku to mi sie w niej podoba. Czekam na wieksza ilość fotek;)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Premier Collection

Postprzez Nieleka » 23 wrz 2015, o 09:52

Linie mięśni jak najbardziej da się złagodzić odpowiednim malowaniem. No ale kwestia gustu, ja tam Kilbourn i jej przypakowane stocki fangirluję mocno. :D

Wersje z PC oczywiście zostają u mnie OF, ale już czekam na Bobby w normalnym wydaniu - zmoheruję, przemaluję i sparuję ją z jakimś Wyattem CM, a potem zostaną moim teamem do konkurencji z bydłem. Pierwsze siodło już w robocie.

A tymczasem, Dunberry dogadała się z moim psem. Tylko krowy im brakowało:

Obrazek

I druga strona.
Hej, słyszycie to? Słyszycie tę niczym nie zmąconą ciszę? Tak, zgadza się - to Niele, która NIE NARZEKA NA PLASTIKOWĄ GRZYWĘ. Po raz pierwszy w życiu!

Obrazek

Ten przechył to kwestia podłoża.
Bobby Jo jest niewiele wyższa od, na przykład, Latigo, ale za to ma zupełnie inne (lepsze) proporcje i inaczej wypada w skali: jest potężniejsza. Zabawnie to wygląda przy lalce, bo chociaż model jest stuprocentowym stockowcem, wzrostem bliżej mu do huntera.

Kitty Cantrell stanowczo bedę bronić.


Ale przed czym? Cudzym gustem? Whoa. : >
Ostatnio edytowano 23 wrz 2015, o 15:18 przez Nieleka, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Premier Collection

Postprzez Amalltea » 23 wrz 2015, o 10:12

Gratuluję jest naprawdę piekna :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron