Breyer w Polsce!

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez dorotheah » 31 maja 2013, o 08:34

Ooo to mnie zdziwiłaś. Wydawało mi się, że Walentynę już miałaś (chyba, że to druga sztuka- może do malowania?).
Dla mnie Toto mimo zadu jest i tak dużo lepszy niż "sztywny" Salinero-Mistral. Ciekawa jestem czemu jednak wybrałaś Mistrala.

A moldu na którym jest Ballou nie potrafię znieść ze względu na budowę- nad czym mocno ubolewam. Bo chciałabym mieć skaczące konisko w kolekcji, oczywiście OF (bo na ARkę jesli się kiedyś znowu zdecyduje to zapewne będzie w innej pozie). Za to konik jest jakąś allternatywą, gdy chcemy robić mini rząd dla skoczka. A i być noże dałoby się zrobić z tym konikiem coś ciekawego przy większej przeróbce.
Planujesz go sobie zostawić jako OF, czy przemalować? Jego maść na fotach wygląda bardzo fajnie.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 3 cze 2013, o 22:28

Zamówienie złożyłam 28 maja, do dzisiaj zamówienie miało status "oczekuje na wpłatę", choć przelew zrobiłam w zeszłym tygodniu. Powiadomienie o wysyłce dostałam dzisiaj koło 14tej, dwie godziny po tym, jak Pan Kurier przywiózł moje zamówienie. Uaktualnianie stanu zamówienia w sklepie jest po staremu, ale wysyłka została zrealizowana błyskawicznie. Brawo!

dorotheah, Walentynę miałam mieć przy najbliższym zamówieniu, więc w końcu jest. Ballou jest uroczy, choć ma coś z szyją, natomiast Mistralem się zachwyciłam. Ma bardziej poprawną pozę według wytycznych klasycznej szkoły jazdy - obniżona linia zadu, zaangażowany staw skokowy i najwyższy punkt szyi w potylicy, a nie w trzecim kręgu szyjnym (przyznam, wpłynął na mnie artykuł o modernizacji ujeżdżenia z ostatniego Konia Polskiego). Toto jest śliczny, ale to machanie przednimi łapami jest trochę zbyt drastyczne (choć wiem, że to portret i on tak ma). Jeśli kiedyś kupię Toto, to do przeróbki. reszta wrażej z nowych modeli w Kolekcjach.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 4 cze 2013, o 09:36

Dzięki za zaspokojenie ciekawości. :mrgreen:
O widzisz, chętnie bym przeczytała wspomniany artykuł, ale nie wiem czy znajdę go w sieci- bo tu KP nie kupię.

Ja tam patrze troszkę na to przede wszystkim kierując się skalą ujeźdzeniową. Wcześniej na skali jest rozlużnienie konia, niż ustawienie (najwyższy punkt szyi, zad obnizony)-impuls. Czyli kierując się tym kodem koń zbyt sztywny, choćby pląsał jak baletnica, powinien być gorzej oceniony niż średnio pląsający, a świetnie rozluxniony koń.

Ale to już temat w którym i sędziowie pewnie by polemizowali. 8-) Ciekawa jestem jak ocenił by pozy obydwu modeli jakiś międzynarodowy sędzia dresażowy.
Na rozluźnienie jestem mega wyczulona - z rozluźnianiem Poświaty mam wieczną i bardzo trudną pracę (to taki typ spięcira, kiedyś konia elaktrycznego). Mnie w żywym Toto bardzo zachwyca właśnie rozluźnienie, elastyczność -miodzio do czego warto dążyć. :D
A sam model Toto wydaje mi się, że ma najwyższy punkt w potylicy (choć grzebień mięśni na górnej części szyi utrudnia dojrzenie tego, ale jak sobie wyobrażam kości to tak to widzę ), zad tez ma obniżony względem przodu- choć wiadomo, że w piafie (jak Sali-Mistral) obniżenie zawsze będzie o wiele niższe niż w kłusach.

Zachwyty nad Mistralem jak najbardziej rozumiem. Cieszę się, że w końcu mold zyska (mam nadzieję) uznanie. Zawsze uwielbiałam Salinero. Pomimo kilku wad uważam, że to jeden z najlepszych koni Breyera.
cudne, apetyczny wręcz. Przez Ciebie nawet zaczał mi chodzić po głowie- ale chyba bym jednak go nie zniosła, przez ten przód. Szkoda, że nnie ma porzadnego skaczacego konia u brayera

U Ballou najbardziej nie podoba mi się położenie przednich nóg względem klatki. Zawsze mam wrażenie, że powinny być wyżej. Gryzie mnie to w oczka. Za to zadek i tylnie nogi są
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez BreyerPolska » 6 cze 2013, o 12:49

Prosimy o kolejne propozycje do następnego zamówienia Breyer :)

Pozdrawiamy :)
RANDOM_AVATAR
BreyerPolska
Reprezentant handlowy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 07:59

Postprzez krysiek1108 » 6 cze 2013, o 13:46

- jak dla mnie to pięć pozycji, wiem że " stare " ale praktycznie we wszystkich zachodnich sklepach internetowych można je spotkać:
- SUSECJON nr1175 lub 1324
- SILVER nr1258 lub 1332
- Adam CARTWIRGHT Sport nr1448
- JUSTADRAM dowolna wersja
- John Wayne,s Duke nr1276 lub 1421
jeżeli podane numery są nieosiągalne to praktycznie każda inna dostępna wersja
- Do tej kolejnej akcji mam pewną sugestię, mianowicie czas oczekiwania i przy informacjach o dostawie zbyt późno dowiadujemy się o cenach (nawet przybliżonych)dlatego wiele osób nie mogąc doczekać się wymarzonych modeli kupuje je na różnych aukcjach i sklepach internatowych, tak było przy ostatniej wyjątkowo długo oczekiwanej dostawie, gdzie oczekiwaliśmy jednak trochę niższych cen zwłaszcza że w międzyczasie trafiały się te same modele w znacznie atrakcyjniejszych cenach.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Apache. » 6 cze 2013, o 15:54

krysiek1108, wydaje mi się, że to nie jest możliwe, by sprowadzono wymienione przez Ciebie modele. One są już dawno wycofane (nie wiem, jak jest z Adam'em, bo czasem zdarza mi się go jeszcze zobaczyć w sklepach, ale reszty z tych modeli już nie). Gdyby były to modele wprowadzone już kilka dobrych lat temu, ale nadal produkowane i dostępne w ogólnej sprzedaży - to jeszcze rozumiem. A tak raczej nie ma szans, zwykle można je dostać już tylko z drugiej ręki, ewentualnie zdarza się chyba znaleźć pojedyncze sztuki, kiedy robiona jest jakaś czystka w magazynach.

Może później podam propozycje, na razie brak mi czasu. Choć i tak zapewne ostatecznie kupiłabym te modele z innego źródła, bo niestety ceny w sklepie zrobiły się ostatnio trochę odpychające.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez NAF » 6 cze 2013, o 16:22

Żeby było szybciej i skuteczniej może moglibyśmy dostać listę modeli możliwych do ściągnięcia?
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krysiek1108 » 6 cze 2013, o 20:43

-Apache nie do końca zgodzę się z Twoim wywodem, np. Zeus a nie bez kozery napisałem że mogą być jakiekolwiek wersje na tych moldach, bo przy tempie nowych dostaw Breyer Polska powstanie jeszcze niejedna wersja tych modeli. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Apache. » 6 cze 2013, o 21:55

krysiek1180, zauważ, że mówiłam o wymienionych przez Ciebie modelach, a nie moldach. ;) Bo jeśli chodzi o moldy, to też wierzę, że będą one jeszcze niejednokrotnie wykorzystane w przyszłości. Ale aktualnie na większości z nich nie ma wydanego regularnego modelu (a np. na wspomnianego Zeusa nie ma co liczyć z wiadomych względów). Zdziwiłam się, że powiedziałeś, iż te modele można spotkać praktycznie we wszystkich zachodnich sklepach internetowych (a nawet jeśli mowa o moldach, to jest z tym ciężko). Ja z nich, jak już wspomniałam, widuję już tylko Adam'a, a reszta już dawno z wszelkich sklepów wybyła i bywa, że i na eBay'u są rzadkością (i/lub drożyzną). Mówię tu oczywiście ciągle o modelach regularnych, nie specjalnych, o których nawet nie ma sensu dyskutować, bo ich sprowadzenie, z tego co mi się wydaje, jest raczej mało prawdopodobne.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Aon-Adharcach » 7 cze 2013, o 09:13

krysiek1108, jestem niemal pewna, że polski dystrybutor dostaje modele bezpośrednio od Breyera. Dlatego wydaje mi się, że nie ma co liczyć na modele niedostępne na oficjalnej stronie. To, co jest w innych amerykańskich sklepach to pozostałości w ich własnych magazynach.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 7 cze 2013, o 10:09

- Wobec tego nie rozumiem czemu Breyer Polska pyta Nas o chciejlistę skoro wyboru praktycznie nie ma, zostało niewiele pozycji których nie mają, wystarczy uzupełniać na bierząco i dołożyć tych kilka pozycji aktualnie brakujących. :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez BreyerPolska » 7 cze 2013, o 10:55

Jeśli chodzi o tempo sprowadzania figurek, to nie jest ono uzależnione tylko od nas, ale przede wszystkim od wielu formalności i od producenta z USA. Figurki, które zamawiamy muszą być najpierw dla nas wykonane, muszą przejść wszelkiego rodzaju testy, transport między różnymi krajami, kontrole graniczne i wiele innych .

Jeśli chodzi o ceny, to ceny zakupu od producenta wzrosły zdecydowanie. Zauważcie jednak, że nie wzrosły ceny starszych modeli, koszty przerzuciliśmy na siebie.
Jeśli chodzi o nowe modele, nic więcej nie da się zrobić. Musicie moi kochani zrozumieć, że w koszt figurki wliczona jest produkcja, transport, opłaty celne, opłaty handlingowe, opłaty armatora, opłacenie różnych podatków. To jest koszt magazynowania w Polsce, koszt opłacenia ludzi pracujących przy magazynowaniu i wysyłce i wiele innych.

Zauważcie jednakowo, iż cena Totilasa jest niższa niż Hicksteada, cena Mistral Hojris i Lusitano jest taka sama jak Zenyatty czy Sato, cena Big Chex to Cash jest niższa od Secretariat, Ravela, Konga itd.

Jest to zrozumiałe, że każdy chciałby kupić wymarzoną figurkę w jak najniższej cenie i my naprawdę ceny ustaliliśmy najniższe jakie się dało. Też chcielibyśmy bardzo, żeby klienci byli zadowoleni z jakości obsługi, standardu wysyłki czy ceny i dokładamy wszelkich starań na każdym etapie pracy, by klient otrzymując towar był zadowolony.

Prosimy Was o próbę zrozumienia :)

Pozdrawiamy serdecznie!
RANDOM_AVATAR
BreyerPolska
Reprezentant handlowy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 07:59

Postprzez NAF » 7 cze 2013, o 11:14

BreyerPolska, dziękujemy za informacje i rozumiemy. Jeśli figurki są specjalnie dla Was wykonywane, to na pewno jest lista możliwych do wykonania modeli. Czy moglibyśmy ją poznać, żeby efektywnie wybrać, co powinno się znaleźć w następnym zamówieniu?
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez BreyerPolska » 7 cze 2013, o 11:49

Są to modele z katalogów 2013, możemy składać zamówienia na przyszłe nowości i modele wycofywane obecnie. Nie wszystkie modele jednak dochodzą do realizacji, niestety nie z naszej winy.

Cieszymy się, że niektórzy z użytkowników forum rozumieją jak wygląda sytuacja. Chcielibyśmy żeby było tak z wszystkimi, ponieważ naprawdę bardzo się staramy i ciężko czyta się narzekania...
RANDOM_AVATAR
BreyerPolska
Reprezentant handlowy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 07:59

Postprzez NAF » 7 cze 2013, o 11:54

Rozumiem, czyli możemy wybierać modele z bieżącego stanu na stronie Breyera i nowości. W takim razie ja zgłaszam chęć na Troopera.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości