Nowości 2012

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 18 gru 2011, o 21:20

Titwen, ten kasztan z Polka Dot to mold Morgan Prancing G2. Na razie nie zapowiadają się żadne nowości, jeśli chodzi o moldy SM.
Joey'a z "War Horse" mam zamiar sama sobie zrobić w mniejszej skali, ale tylko pod warunkiem, że film mi się spodoba :lol:
Na pewno będę się zastanawiać nad którąś z lalek Classic.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 18 gru 2011, o 21:24

No to go nie poznałam ;)
Joey jest fajny, ale raczej nie będę kupować nic większego od SM. Chociaż niektóre Classic czy Traditional bardzo mi się podobają.
Za to na SM mam coraz większą ochotę i myślę, że w końcu się skuszę. Na UH były raz bardzo fajne maści mustanga i passo, chyba jakieś czyszczenie magazynów mieli, bo szybko zniknęły i więcej ich nie wstawiali. Strasznie teraz żałuje, że ich nie zamówiłam.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Aon-Adharcach » 19 gru 2011, o 00:23

Kolejna dawka:

Classic

61062 derka z kantarem
Obrazek

61063 zestaw transportowy z derką
Obrazek

61072 zestaw do skoków (bez konia i prawdopodobnie lalki)
Obrazek

61064 ogrodzenie
Obrazek

źródło: Facebook
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, o 16:18 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 19 gru 2011, o 07:38

Czy mi się tylko wydaje, czy ta pierwsza derka jest ażurowa, z takiej siateczki? Ładna, nie powiem, ale derka transportowa ładniejsza. Kolorek całkiem, całkiem, i wygląde, jakby dobrze leżał na koniu.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 12 sty 2012, o 00:25

Kolejne nowości:

Traditional:

1440 zestaw wyścigowy Let's Go Riding
Obrazek

2039 zestaw transportowy (bez konia)
Obrazek

285 cavaletti (bez konia, jeźdźca i rzędu)
Obrazek

2046 przeszkoda-mur (bez konia, jeźdźca i rzędu)
Obrazek

Żywiczne: - chyba będą mniejsze niż Traditional, ale nie mam pewności.

8250 American Quarter Horse
Obrazek

8253 Pura Raza Espanola
Obrazek Obrazek

8251 American Saddlebred
Obrazek

źródło: ModellPferdeVersand.de
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, o 16:20 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez iza_cieslak » 12 sty 2012, o 20:23

No to Breyer się wyśilił. Te zestawy i przeszkoda są cudne. A cena pewnie jeszcze bardziej ;)
,,W drodze do sukcesu zawsze mija się porażkę"
Monty Roberts
RANDOM_AVATAR
iza_cieslak
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 21:05
Lokalizacja: Lubawka

Postprzez Aon-Adharcach » 14 sty 2012, o 16:31

Kolejna porcja:

Traditional:

1431 Pinto Prancer
Obrazek

2615 przyczepa do transportu
Obrazek

2614 pickup
Obrazek


Classic

61071 zestaw westernowy
Obrazek


Pony Gals
dostępne pojedynczo i w zestawie

7160E Emily
Obrazek

7160H Hailey
Obrazek

7160A Aubrey
Obrazek
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez iza_cieslak » 14 sty 2012, o 20:27

Wszystkie, oprócz pierwszego konia i wszystkich kucyków są fajne. ;)
,,W drodze do sukcesu zawsze mija się porażkę"
Monty Roberts
RANDOM_AVATAR
iza_cieslak
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 21:05
Lokalizacja: Lubawka

Postprzez Aon-Adharcach » 9 maja 2012, o 12:46

Kolejna nowość:

711987 Black Beauty - skala Classic; są dwie wersje, sam model, oraz model z książką.
Obrazek
Najprawdopodobniej model regularny.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Kari » 13 maja 2012, o 11:13

Black Beauty to piękny model. Podoba mi się poza i to, że jest regularnym modelem. Szkoda tylko, że w classic. Z tej sklai podoba mi się jeszcze ten haflingerek. ^^
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez dorotheah » 13 maja 2012, o 16:11

Z nowości pokazanych w ostatnich 2 postach (poza figurkami żywicznymi) najbardziej podoba mi się ...Hailey, Aubrey i Emily :mrgreen:
No i nieźle wyglada nowy Black Beauty classic- uwielbiam ten mold, choć bardziej mi się podobał w ciemno gniadej wersji. Podoba mi się w zestawie wyścigowym folblut w karej wersji ( karuski to moje zboczenie :lol: ).
Derki jak dla mnie słabo lezą, krój ochraniaczy i wielu innych dodatków jednak za mało realistycznie wygląda.


A zawsze mnie dziwiło, że ktoś kupuje zestawy z lalkami Breyera. One wszystkie są takie przerośnięte, paskudne, sztuczne i nie pasujące do tak pięknych modeli koni. Kto to kupuje? Nawet gdybym potrzebowała jeźdzca do jakiejś dioramy/scenki, to chyba bym robiła go sama, albo szukała bardziej proporcjonalnej kukły wśród innych firm.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 13 maja 2012, o 16:39

dorotheah napisał(a):Z nowości pokazanych w ostatnich 2 postach (poza figurkami żywicznymi) najbardziej podoba mi się ...Hailey, Aubrey i Emily

Urocze, nie? :mrgreen: Bardzo mnie kusi, żeby nabyć choć trzy Pony Gals (po jednej z każdego moldu), tylko mam teraz zaplanowane inne hobbystyczne wydatki. Kucyki nie są moim priorytetem, może kiedyś, kto wie. Ale teraz skupiam się na powiększeniu mojego stadka koni Collecty :P

dorotheah napisał(a):A zawsze mnie dziwiło, że ktoś kupuje zestawy z lalkami Breyera. One wszystkie są takie przerośnięte, paskudne, sztuczne i nie pasujące do tak pięknych modeli koni. Kto to kupuje?

Co więcej, niektórzy nawet wykorzystują je na wystawach - czego nie jestem w stanie pojąć, ani to ładne, ani tym bardziej proporcjonalne do modeli. Choć te najnowsze nie są już aż tak paskudne. Co prawda są niby do koni Classic, ale lalki Classic wyglądają całkiem nieźle na mniejszych Traditionalach, bardziej proporcjonalnie do konia.

[ Dodano: 2012-05-13, 20:17 ]
Dodaję ten model tu, bo oddzielny temat był trochę bez sensu :P

Lionheart
Obrazek
źródło: BreyerHorses.com

Model limitowany, z tego co zrozumiałam, będzie dostępny od października tylko w niektórych sklepach stacjonarnych sprzedających Breyery w USA.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Kari » 15 maja 2012, o 16:04

Och...Ta maść....*.*
Z Pony Galsów podoba mi się najbardziej Emily. ^^
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Aon-Adharcach » 30 maja 2012, o 18:44

Plik PDF ze zdjęciami modeli ukazujących się w latem: *klik*
Jeśli nie widać dobrze, kliknijcie "File" (nad oknem z podglądem pliku), a potem "Download" ;)
Jest to katalog produktów firmy Reeves International, do której należy Breyer, więc znajdują się tam nie tylko modele koni.

Lista modeli:

żywiczne - wielkość zbliżona do skali Little Bits.
8254 Clydesdale (Breeds of the World)
8255 Mustang (Breeds of the World)
8256 Totilas - Reigning World Dressage Champion - oznaczony jako "Special Edition", ale nie ma słowa nt. tego, czy jest limitowany

Traditional - modele-portrety
1435 Lil' Ricky Rocker
1448 Bonanza's Sport
1484 Heartland High Tech
1485 Guy McLean's Nugget
2048 Newmarket Blanket - derka wzorowana na prawdziwej :lol:

Classics
6146 Chico's Challenge - The Story of an American Quarter Horse - model z książką


Wszystkie trzy modele żywiczne bardzo mi się podobają. Totilas trochę przypomina Salinero, ale podoba mi się bardziej od niego. Na pewno będę polować na Totilasa, co do pozostałych dwóch żywiczek, jeszcze się zobaczy.
Reszta jakoś mnie nie zachwyca ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 31 maja 2012, o 06:40

No i lista życzeń znowu rośnie.
Żywiczki może nie powalaja, ale wspaniale byłoby niektóre z nich mieć. Trzy nowe wydają mi się fajniejsze niż te z poprzedniej edycji. Clydesdale byłby rewelacyjny gdyby nie przednia prawa (łopatka, bark, podramię). Może na żywo lepiej to wygląda. U mustanga zadnie nogi na tej fotce średnio wyglądają- szkoda, bo góra jest tak fajna, że nawet rozważałabym zakup.
Mały Totilas świetnie wyglada. Nic tylko zbierać kasę na niego.
A czy jest lepszy od Salinero? Musiałabym porównac na żywo oba, obejrzeć detale. Na pewno żywy Totilas wg. mnie jest piękniejszy od Salinero, co od razu przekłada się na modele. A z drugiej strony stanę w obronie Salinero, bo jak dla mnie ten model jest niefotogeniczny (? ). Na wszystkich fotach na jakich go widziałam nie wygląda tak wspaniale jak na żywo. Mimo wielu prób, sama też nie potrafię mu zrobić naprawdę dobrego zdjęcia. A do tego aparat mi gubi na nim ostrość (fiksuje, czego nie mam z innymi modelami).
Nic tylko zbierać kasę (od razu tez na Totilasa Traditional, który na pewno wygląda lepiej niż Salinero), by móc postawić modele obok siebie :D Tym bardziej, że są to tak różne konie, oba przepiękne, różne skalą i chodem (mniejszy Totilas piafuje, Salinero pasażuje).
Z pozostałych nowości- odgrzewane kotlety niestety. Portwel szczęsliwszy. Najlepszy z tego jest (porcelanowy?) palomino z Elvisem. Fajna tez jest derka w pasy, ale jak dla mnie ma jedna potężna wadę (ta na żywo tez) - ma niemieckie barwy. Lecz dostaje duży plus sa realizm.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości