Modele Any

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Modele Any

Postprzez Zeta » 22 lip 2015, o 22:25

Model wielkopolaka wzbudził moje zainteresowanie i bardzo pasuje do profilu mojej kolekcji, więc poważnie rozważam zakup :D. Tylko mam jedną uwagę/zapytanie - dlaczego nogi mu się tak rozjeżdżają, jakby stał na lodowisku? Widać to na ostatnim i przedostatnimm zdjęciu - przednie nogi są jakby wypchnięte do przodu. Wygląda to dosyć... dziwnie. W żadnym modelu nie widziałam czegoś podobnego.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 23 lip 2015, o 09:37

Zeta napisał(a):Model wielkopolaka wzbudził moje zainteresowanie i bardzo pasuje do profilu mojej kolekcji, więc poważnie rozważam zakup :D. Tylko mam jedną uwagę/zapytanie - dlaczego nogi mu się tak rozjeżdżają, jakby stał na lodowisku? Widać to na ostatnim i przedostatnimm zdjęciu - przednie nogi są jakby wypchnięte do przodu. Wygląda to dosyć... dziwnie. W żadnym modelu nie widziałam czegoś podobnego.

Zeta, bardzo dziękuję za zainteresowanie. :)
Co do nóg, nie jestem pewna o co chodzi? Najpierw myślałam że chodzi Ci o tylne nogi, ale przednie to nie wiem :oops: :?:Postaram się zrobić dodatkowe zdjecie bezposrednio z przodu, bo może to wrażenie uzyskałaś z powodu perspetywy w zdjęciach skośnych. Patrze na niego i nie widzę żeby te nogi przednie się rozjeżdżały :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez NAF » 23 lip 2015, o 10:39

Wersja wielkopolska wygląda wspaniale, tak jak pisałam na FB, zapisuję się na listę oczekujących. Mam już nawet pomysł na maść :-) Z tylną nogą chyba chodzi o to, że tylne lewe kopyto jest ustawione na zewnątrz, patrząc na oś podłużną kopyta. Po prostu stanął sobie tak, bo się na coś zapatrzył ;-)
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Modele Any

Postprzez Zeta » 23 lip 2015, o 10:41

Ana napisał(a):
Zeta napisał(a):Model wielkopolaka wzbudził moje zainteresowanie i bardzo pasuje do profilu mojej kolekcji, więc poważnie rozważam zakup :D. Tylko mam jedną uwagę/zapytanie - dlaczego nogi mu się tak rozjeżdżają, jakby stał na lodowisku? Widać to na ostatnim i przedostatnimm zdjęciu - przednie nogi są jakby wypchnięte do przodu. Wygląda to dosyć... dziwnie. W żadnym modelu nie widziałam czegoś podobnego.

Zeta, bardzo dziękuję za zainteresowanie. :)
Co do nóg, nie jestem pewna o co chodzi? Najpierw myślałam że chodzi Ci o tylne nogi, ale przednie to nie wiem :oops: :?:Postaram się zrobić dodatkowe zdjecie bezposrednio z przodu, bo może to wrażenie uzyskałaś z powodu perspetywy w zdjęciach skośnych. Patrze na niego i nie widzę żeby te nogi przednie się rozjeżdżały :)


Możliwe, że to złudzenie optyczne, ale podobnie jest w Twoim modelu zebry - nogi tworzą z tułowiem trapez, zamiast prostokąt. W wielu modelach nogi albo tworzą z tułowiem kąt prosty, albo są podstawione pod tułów. U Ciebie - tworzą kąt rozwarty, zwłaszcza przednie kończyny.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 23 lip 2015, o 12:20

Zeta napisał(a):Możliwe, że to złudzenie optyczne, ale podobnie jest w Twoim modelu zebry - nogi tworzą z tułowiem trapez, zamiast prostokąt. W wielu modelach nogi albo tworzą z tułowiem kąt prosty, albo są podstawione pod tułów. U Ciebie - tworzą kąt rozwarty, zwłaszcza przednie kończyny.


To interesujące spostrzeżenie Zeta, dzięki! :) O ile w przypadku zebry faktycznie widzę pewną wadę postawy przednich kończyn o której wspomniałaś to jednak w tym koniu podejrzewam, że to jednak kwestia zdjęć. Pośle dzisiaj jeszcze zdjęcie bezpośrednio z przodu. Patrzę na niego i nogi z przodu wydaja się jednak stać po prostu pionowo (fakt zebra stoi lekko trapezowato, nie jest to jednak kompletnie niemożliwe, jest to to wada postawy zwana postawą rozbieżną, ogier sportowy takiej wady mieć nie powinien u dzikich koniowatych jednak nie jest to jakiś duży problem) Do tego zauważ że jedna z nóg jest bardziej wysunięta do przodu co może dawać wrażenie rozbieżności przy ujęciach skośnych :) Ponadto postawa rozbieżna, jakkolwiek oczywiście niepożądana u koni wierzchowych, jest mniejszą wadą niż postawa zbieżna i szpotawa (wspomniane nogi podstawione, "zbiegające się" pod tułów).

EDIT: tu obiecane zdjęcie z przodu:
Obrazek

Tu koń widziany z przodu, z wysuniętą do przodu przednią kończyną, również sprawiający wrażenie kończyn lekko rozstawionych (jest to koń rasy KWPN)
Obrazek
źródło: http://elleneinkauf.com
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez Zeta » 23 lip 2015, o 14:33

Ok, wszystko pięknie i ładnie, tylko jak patrzę na wielkopolaka, to cały czas mam wrażenie, że jego postawa jest nieharmonijna i że ma źle zbalansowane te nogi i punkt ciężkości nie tam, gdzie potrzeba. A może on po prostu opiera się i odmawia pracy na ujeżdżalni? :D Bo tak wygląda - jakby zapierał się nogami i nie chciał iść. Marazm od niego bije i apatia.

Żeby nie było - łeb i grzbiet i detale są świetne. Tylko ta postawa przednich nóg mi wybitnie nie pasuje.
Wklejam zdjęcie, na którym to widać najbardziej, z dodanym kątem prostym:

Obrazek

Popatrz sobie teraz i porównaj z napiętą postawę hanowera collecty:

Obrazek

Żródło: http://www.galleryofhorses.com/collecta ... -gifts.htm

Widać też różnicę w długości, a raczej skątowaniu kopyt - czemu wielkopolak ma takie długie, płożące się po ziemi, talerzowate kopyta? Chodzi o ich przód.

Z moimi uwagami zrobisz, co zechcesz - nic nie nakazuję. Jednak to rozkraczenie zauważyłam juz we wcześniejszych Twoich figurkach, zatem jest to jakaś tendencja, a nie moje zwidy. I szczerze? Wolałabym, żeby zebra stała normalnie, z nogami prostopadłymi do podłoża. Dziwne pozycje nóg u figurek wcale mnie nie ciekawią, a tylko odstraszają od zakupu.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Modele Any

Postprzez Aon-Adharcach » 23 lip 2015, o 14:49

Zeta - porównywanie do dzieła innej osoby mija się z celem. Hanower Collecty też nie jest idealny, mimo, że jest bardzo dobrym modelem. To jak wzorować się na cudzej pracy zamiast na realnym zwierzęciu - podświadomie przyswajasz błędy, które popełniają inni.

Wrzucam kilka znalezionych na szybko zdjęć różnych ogierów półkrwi w pozie stojącej - jak widać w ustawieniu kończyn przednich nie zawsze znajdzie się kąt prosty. Wiele zależy od tego jak koń się ustawi do zdjęcia i nie musi od razu oznaczać wady postawy.

Obrazek
http://www.hilltopfarminc.com/stallion/ampere/

Obrazek
http://www.hilltopfarminc.com/stallion/everdale/

Obrazek
http://www.hilltopfarminc.com/stallion/ramiro-b/

Obrazek
http://www.eurodressage.com/equestrian/ ... mance-test

Obrazek
http://ranchodeloro.com/Uphill.html

Obrazek
http://www.marenastud.com.au/horses_for ... ct_12.html
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Modele Any

Postprzez NAF » 23 lip 2015, o 15:00

Mangalarga napisał(a):Zeta - porównywanie do dzieła innej osoby mija się z celem. Hanower Collecty też nie jest idealny, mimo, że jest bardzo dobrym modelem. To jak wzorować się na cudzej pracy zamiast na realnym zwierzęciu - podświadomie przyswajasz błędy, które popełniają inni.

Amen

Hanower Collecty ma akurat przód ustawiony podsiebnie, jak w przypadku koni z bolącą strzałką, które więcej ciężaru przenoszą na palec.

Wielkopolak wygląda na czymś zainteresowanego, jak ... hmm .. jak Precioza :)
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Modele Any

Postprzez Lila2006 » 23 lip 2015, o 15:46

Ja tam nie widzę żadnych wad i też ustawiam się w kolejkę. Też już mam upatrzoną maść. ;) A jeśli już musiałabym się na siłę czepiać, to moim zdaniem gorszą postawę ma jednak ogier Collecty. Też się jednak nie czepiam. Figurka to jest figurka, uchwycona w jednym krótkim momencie, żywy koń zawsze może źle, czy dziwnie stanąć.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 23 lip 2015, o 16:13

Dziękuję za komentarze Zeta, Mangalarga, Lila oraz NAF :D Mangalarga, zgadzam się w 100% - lepiej wzorować się na zdjęciach prawdziwych koni niż na czyichś pracach! :D
NAF - tu też się zgodzę, Hanower CollectA ma mocno podsiebną postawę, chciałam unkinąc tego w swoich pracach. Ale też uważam że to bardzo dobra figurka, bardzo lubię :)

EDIT: @Zeta, miałam komentarz, ale po namyśle usunęłam go. Bo właściwie nie wiem jednak co powiedzieć.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez Maja » 23 lip 2015, o 22:11

To kolejka rośnie :) Bardzo brakowało mi jakiejś figurki sportowego konia rozluźnionego, z lekko opuszczonym łbem. I to jeszcze przedstawiciela naszej polskiej rasy! Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad pierwszą ARką i chyba ten przystojniak nią będzie, o ile oczywiście się zdecydujesz na odlewy ;)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 24 lip 2015, o 09:56

Maja napisał(a):To kolejka rośnie :) Bardzo brakowało mi jakiejś figurki sportowego konia rozluźnionego, z lekko opuszczonym łbem. I to jeszcze przedstawiciela naszej polskiej rasy! Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad pierwszą ARką i chyba ten przystojniak nią będzie, o ile oczywiście się zdecydujesz na odlewy ;)


Dzięki Maja :) Tak, zdecydowałam już że wykonamy formę. Robię jeszcze drobne poprawki w rzeźbie dzisiaj, później lepsze zdjęcia i może od przyszłego tygodnia zacznę zbierać chętnych na listę "przed zamówień" (pre orders) :D Dla tej grupy planuję od połowy września wysyłać już pierwsze kopie, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Podam więcej szczegółów wkrótce :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez Askada » 24 lip 2015, o 10:17

Jest boskiii :D Już zacieram łapki na niego. Ten łeb, ten grzbiet, mmmmmm... Tak się mu przyglądam i zastanawiam się nad nadpęciami. Czy nie są ciut za szczupłe, szczególnie te w przednich nogach? Najbardziej to widać na zdjęciu z boku. Jakoś przy kłusaku mi się to nie rzuciło w oczy, dopiero teraz to zauważyłam :)
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 24 lip 2015, o 11:56

Askada napisał(a):Jest boskiii :D Już zacieram łapki na niego. Ten łeb, ten grzbiet, mmmmmm... Tak się mu przyglądam i zastanawiam się nad nadpęciami. Czy nie są ciut za szczupłe, szczególnie te w przednich nogach? Najbardziej to widać na zdjęciu z boku. Jakoś przy kłusaku mi się to nie rzuciło w oczy, dopiero teraz to zauważyłam :)

Dzieki Askada! :D
Tak, chyba masz racje, ten typ konia powinien mieć mocniejsze nadpęcia, przody są za cienkie, pogrubię je troszeczkę :D Dzięki!
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez wabankowa » 25 lip 2015, o 18:56

Anna z niecierpliwością czekam na wieści na temat przed premierowych zamówień, ponieważ też jestem chętna :D
Model naprawdę udany, co do dyskusji na temat postawy nóg, dla mnie wygląda ona naturalnie. Codziennie patrzę na konie które stają raz tak, a raz tak i nie ma w tym nic nienormalnego ;)

Ach podbiłaś nim moje serce <3
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości