Modele Any

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Gość » 4 kwi 2014, o 14:27

Ja już ją widzę w szampańskiej maści :D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Zeta » 4 kwi 2014, o 17:18

Piękny model, nic nie zgrzyta, wg mnie wygląda bardzo naturalnie :) Co do maści, to wydaje mi się, że chyba każda arabska będzie jej pasować :)
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Aon-Adharcach » 4 kwi 2014, o 19:29

Metalfish napisał(a):Ja już ją widzę w szampańskiej maści :D

Tylko wtedy koniecznie będzie musiała być półkrwi arabskiej - u arabów występują wyłącznie maści podstawowe ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 4 kwi 2014, o 23:05

A no masz, trudno. Ewentualnie inną maść lub 2 modele hehehe :P
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez NAF » 6 kwi 2014, o 17:51

Jak maści podstawowe, to gniada. Kuhailany są boskie.

Zerkałam na zdjęcia i zmiany w modelu i ciągle coś mnie gryzło w kwestii tylnych nóg. Dzisiaj popatrzyłam jeszcze raz i już chyba wiem, o co mi chodziło - nasada ogona. Ogon jest przedłużeniem kręgosłupa i powinien "wychodzić" (nie mogłam znaleźć innego określenia) tam, gdzie kręgosłup się kończy. Araby jako rasa mają wysoko osadzone ogony, ale może obniżenie nasady ogona o jakieś pół centymetra i zaznaczenie rzepu pomogło by zbalansować tylną część modelu?
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ana » 6 kwi 2014, o 20:05

Dziękuję wszystkim za komentarze! Będę informować jak tylko zaczniemy formę. ;) :-D
Jeśli chodzi o maść to na pierwszą myślę o ciemnej gniadej (sooty) lub skarogniadej albo wypłowiałej karej.

NAF, wiem że ta nasada ogona była za wysoko, ale przesunęłam ją z 7-9 milimetrów dalej,. Myślisz że na ostatnich zdjęciach też jest za wysoko? :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Carmen » 6 kwi 2014, o 21:47

Ana, ciemnogniada! Tak... arabsko będzie wyglądać :mrgreen: . Wypłowiałego karego jakoś nie za bardzo lubię.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez NAF » 7 kwi 2014, o 20:46

Ana, Pozwoliłam sobie (mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko) pobawić się w paincie. Przesunęłam ogon trochę niżej, ale po dorysowaniu kręgosłupa i tak wychodzi, że mógłby być jeszcze niżej. Oglądam ostatnio rysunki końskich szkieletów i kręgosłup idzie równolegle do górnej krawędzi zadu, a po minięciu miednicy zaczyna łagodnie opadać. Mam nadzieję, że moje bazgroły się przydadzą.

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ana » 7 kwi 2014, o 21:37

Dzięki Naf! Oczywiście rysunki poglądowe są zawsze bardzo pomocne, dziękuję. Przemyślałam Twoją sugestię i aby lepiej sobie uzmysłowić jak ta zmiana może wpłynąć na efekt końcowy wykonałam jeszcze jedną symulację. Efekt poniżej:

Obrazek

Na ten moment nie jestem pewna czy przesunę ten ogon tak bardzo, jest to spora zmiana. Niektóre zdjęcia Arabów także przekonują mnie że straciła by trochę z charakterystyki rasy.

Obrazek

(zródło http://en.wikipedia.org/wiki/File:LaMirage_body07.jpg )

Generalnie oczywiście masz rację że w szkielecie większości koni tak to wygląda i kręgosłup faktycznie opada w większym lub mniejszym stopniu przed przejściem w odcinek zwany ogonem. :!: Jakkolwiek u Arabów kręgów jest nieco mniej (o 2 mniej o ile pamiętam) a i cały kręgosłup układa się przez to specyficznie. Kręgosłup w tym odcinku nie opada lub opada w bardzo nieznacznym stopniu.
Obrazek

(źródło http://en.wikipedia.org/wiki/File:Arabi ... eleton.jpg )

Wezmę tą zmianę pod uwagę, ale muszę to dłużej przemyśleć. Raz jeszcze ogromnie dziękuję za zaangażowanie i posłanie fotki z sugestią poprawek! Dzięki temu mogę się wiele nauczyć :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Eowima » 19 kwi 2014, o 11:52

NAF napisał(a):Jak maści podstawowe, to gniada. Kuhailany są boskie.

O to, to. :)

Ana, po tych poprawkach klacz wypiękniała. Mnie się podoba tak jak jest teraz i chętnie bym taką przyjęła do kolekcji.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Ana » 16 cze 2014, o 15:31

Dziękuję Eowima!!!
Mam już parę pierwszych kopii Arabki :)

Obrazek

Obrazek

A tak będzie wyglądać jej "dyplomik"
Obrazek

Zrobiłam też kilka fotek z procesu powstawania formy ale nie wiem w jakim dziale powinnam je posłać.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 16 cze 2014, o 18:10

Ana, arabka wyszła ślicznie. Jest dużo lepsza niż wszystkie araby Bereyer'a razem wzięte.
Ja już się ustawiam w kolejkę, bo i skala mi pasuje. Już ją widzę w maści jasno-siwej. :D
Gratuluję i zazdroszczę talentu.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez krysiek1108 » 17 cze 2014, o 09:19

- Wielkie gratki :worship: bardzo mi się podoba, teraz oczekuję jakichś konkretów, kiedy i za jakie pieniążki Będziesz ją sprzedawać (może zorganizujemy jakiś zakup grupowy). :-D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Ana » 17 cze 2014, o 10:11

Dziękuję bardzo za miłe słowa Lila i Krysiek! Cieszę się bardzo że Wam się podoba!!!

Ceny są już ustalone ale nie wiem czy mogę je posłać w tej sekcji czy powinnam zacząć nowy temat w części "Sprzedam". Niemalowane kopie jestem w stanie wykonać już na przyszły tydzień, w tej chwili odlewamy do około 20, na tyle zakupiłam na razie żywicy.

Na malowaną wersje czas oczekiwania jest dłuższy, trudno mi sprecyzować ale od około 2 tygodni do 6, a w przypadku skomplikowanych maści nawet dłużej.

Jeżeli chodzi o przesyłkę to z Holandii wychodzi dość drogo więc jedna wspólna paczka na pewno miałaby sporo sensu. W sierpniu będę też w Polsce, mogłabym wziąć je ze sobą i rozesłać.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Askada » 17 cze 2014, o 10:34

Ja również ustawiam się w kolejce po to cudeńko :) Jest WSPANIAŁA! :D
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron