konwersje modeli koni firmy Schleich

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

konwersje modeli koni firmy Schleich

Postprzez Mannet » 14 cze 2018, o 05:40

Hej
To mój pierwszy post więc się przedstawię :) nazywam się Maciek, moim "konikiem" są wszelkiej maści ciągniki I transportery, w tym na zaszczytnym miejscu znajdują się właśnie konie (najbardziej podobają mi się zimnokrwiste) oraz polska kawaleria. Modelarstwem zajmuję się od paru ładnych lat. Końską kolekcję mam całkiem sporą, w większości są to modele w skali 1/35 i podobnych, choć po przeprowadzce większość modeli ma zorganizowaną stajnię w piwnicy ;)
Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad konwersją modelu wałacha Clydesdale - chciałbym zmienić ustawienie jego głowy, w miarę możliwości zrobić go jako konia włodzimierskiego... i tu pojawia się pytanie: z jakiego materiały są wykonane modele koni Schleicha? czy da się, tak jak żywicę, pod wpływem temperatury "odginać" element ? i czy tworzywo Schleicha reaguje z termoutwardzalną modeliną (ma ona to do siebie że potrafi rozpuścić niektóre plastiki)? Dzięki za pomoc :)
RANDOM_AVATAR
Mannet
Świeża krew
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 cze 2018, o 16:21
Posiada modeli: 10

Re: konwersje modeli koni firmy Schleich

Postprzez Ana » 15 cze 2018, o 22:15

Cześć, witaj na forum! Brzmi jakbyś zajmował się ciekawymi rzeczami! Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam, naprawdę zrobiłeś stajnie dla koni w skali 1/35? Czy to przenośnia na to że składujesz je w piwnicy?
Co do Twojego pytania, konie Schleich są zrobione z jakiegoś plastiku podobnego do PVC. W miarę elastyczny ciężkawy plastik, czasem wręcz lekko gumowaty. Można go uginać po nagrzaniu, ale z tego co mi się wydaje i co słyszałam od innych to po pewnym czasie wróci do dawnego kształtu. Lepiej jest uciąć, wstawić drucik, przepozować kończyne czy co tam i miejsce łączenia ładnie zretuszować masą. Polecałabym raczej chemo utwardzalną niż termoutwardzalną. Bo masy termoutwardzalne (jakieś modeliny itp) trzeba wypiekać a trudno powiedzieć jak schleich się zachowa w piekarniku. Z chemoutwardzalnymi (jak Miliput czy Apoxie) schleichy nie reagują, więc bez obaw.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: konwersje modeli koni firmy Schleich

Postprzez Mannet » 19 cze 2018, o 09:24

hej
dzięki za odpowiedź. Ta stajnia to przenośnia :) będę musiał więc ciąć... a czy w termoutwardzalnymi masami konie Schleicha reagują?
RANDOM_AVATAR
Mannet
Świeża krew
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 cze 2018, o 16:21
Posiada modeli: 10

Re: konwersje modeli koni firmy Schleich

Postprzez Ana » 2 lip 2018, o 10:42

Plastik Schleich nie reaguje z masami termo ani chemo utwardzalnymi, ale jeśli użyjesz termoutwardzalnej to musisz zaryzykować pieczenie lub gotowanie modelu, co nie wiem jaki efekt przyniesie. Nigdy nie prówbowałam ich piec prawde mówiąc. W gotowaniu w 100 stopniach podejrzewam że nic by się nie stało. Czy ktoś ma z tym doświadczenie? hmm :?:
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: konwersje modeli koni firmy Schleich

Postprzez Mannet » 22 lip 2018, o 21:41

Hej :) bardziej widziałbym to w ten sposób- pocięte elementy odpowiednio ułożyć/skleić klejem kropelka. Następnie po wyschnięciu kleju uzupełnić powstałe luki modeliną, odpowiednio porzeźbić. Jak to będzie zrobione wyjąć modelinę z luk, wypiec i wkleić kropelką :) tylko muszę mieć pewność czy to tworzywo schleichowe na pewno nie reaguje z modeliną :p
RANDOM_AVATAR
Mannet
Świeża krew
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 cze 2018, o 16:21
Posiada modeli: 10

Re: konwersje modeli koni firmy Schleich

Postprzez krysiek1108 » 25 lip 2018, o 09:20

- Moja rada jest prosta ale i z całą pewnością skuteczna - zakup za małe pieniądze jakiś zniszczony model schlejcha, potnij , posklejaj kropelką , wciśnij modelinę gdzie tylko wyobraźnia Ci podpowie i sprawdź na koniec efekty - będziesz miał absolutną pewność. :D :idea:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron