Customy i przeróbki znalezione w necie

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Lila2006 » 17 gru 2012, o 21:11

http://www.ebay.com/itm/Breyer-Repaint- ... 460afc7402

Musiałam go Wam pokazać. Gdyby był w opcji "Kup teraz" już byłby mój, ale pewnie cena jeszcze podskoczy.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 17 gru 2012, o 22:00

Lila2006, muszę się przyznać, że poza mi się niespecjalnie podoba, ale malowania - wow.

Obrazek
http://bluebirdstudio.weebly.com/custom-gallery.html

Przerobiony Heartbreaker - gdyby nie było napisane, to bym w ogóle nie podejrzewała. Powinnam przestać się dziwić, a jednak ciągle nie mogę.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Lila2006 » 17 gru 2012, o 22:19

Poza rzeczywiście jest dość udziwniona, ale ja lubię właśnie takie nietypowe. Może wolałabym inny ogon jednak to dla mnie drobiazg. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam opis, że to przeróbka moldu Buckshot bo jakoś trudno mi w to uwierzyć.
A malowanie - mistrzostwo świata. Marzy mi się od dawna taki szpaczek.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 17 gru 2012, o 23:13

Lila2006, moim zdaniem piękny, tylko ogon wolałabym opuszczony w dół. Ale malowanie ma piękne, i ta rozwiana grzywa - cudo! I tak, modelem wyjściowym był mold Buckshot :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 18 gru 2012, o 19:35

No właśnie, ten ogon też troszeczkę mi przeszkadzał. A szpaczek poszedł za 147 dolców. Niestety po za moim zasięgiem. :(
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez dorotheah » 18 gru 2012, o 23:48

Lila2006
Chwytał za oko, ale trochę mi w nim nie grało i ogólne wrażenie da mnie było średnie.
Spokojnie, trzymaj jeszcze kasę i rzetelnie rozejrzyj się po moldach, przyjrzyj się cechom wspólnym koni różnych autorów itp. -Potem człowiek nie ma zawodu, że coś nie tak jest z modelem. Kupiłam kilka modeli bez dokładnego przyglądania się im na fotach- teraz mnie wkurzają- bo są za słabe by się nimi zachwycać, a ciężko mi je sprzedać.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 19 gru 2012, o 20:10

Dzięki za pocieszenie i rady. Już nawet zaczęłam je stosować. Wiem, ze raczej nie kupię więcej figur Chrisa Hessa. Na wszystkich jego moldach oczy są wg mnie za wysoko. Bardzo mnie to razi.
Jeśli chodzi o budowę anatomiczną, to nie jestem znawcą żeby zauważyć takie detale jak Ty. Nie wiem czy niestety, czy raczej na szczęście, bo w związku z tym więcej figurek mi się podoba. :mrgreen: Dla mnie najważniejsze jest, żeby figurka miała to coś, lubię jak widać końskie emocje, jak koń jest w ruchu i ładnie malowany. Dlatego tak podobał mi się ten szpakowaty mieszaniec. No niestety był po za moim zasięgiem. Zostało mi po nim tylko zdjęcie, będę się po cichu zachwycać.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 20 gru 2012, o 06:53

Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Haniusia » 21 gru 2012, o 08:03

Obrazek

Ten jest taki cudowny :*
Gdybym miała zacząć wklejać tutaj wszystkie te, które są cudowne to bym chyba godzinę siedziała xd. Gratulować talentu.
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kolekcjonerka » 21 gru 2012, o 13:47

Mi najbardziej z całej galerii przypadł do serca ten wałach falabella, Bonsai:
Obrazek
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 24 gru 2012, o 00:26

A ja znów wklejam link do posta na Braymere Custom Saddlery :mrgreen:
http://braymere.blogspot.com/2012/12/gl ... stoms.html

Sporo customów (oraz Artist Resins), m.in. Weather Girl, kilka Breeds of the World, mini Totilas, czy Lady Phase (po poprawkach ten mold sporo zyskuje!). Pod prawie każdym zdjęciem jest podpis co to za model i kto go wykonał.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 29 gru 2012, o 16:37

- Bardzo mi się podobają te przeróbki ( prawie każda wiele zyskuje )ale w naszych polskich realiach taka ekstrawagancja jak przerabianie nowych,drogich,wymarzonych modeli na takie jak widać na tych fotach nie ma racji bytu, chyba że doczekamy czasów kiedy będą one relatywnie do naszych zarobków tanie bądź Będziemy mieli nieograniczony dostęp do modeli używanych,podniszczonych czy całkowitego szrotu , no i wówczas można zacząć eksperymentować z własnymi możliwościami,umiejętnościami i talentem . Teraz pozostają do "treningu"modele Schleich czy Collecta - tu jest również wielkie pole do popisu . :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 29 gru 2012, o 16:58

krysiek1108 napisał(a):w naszych polskich realiach taka ekstrawagancja jak przerabianie nowych,drogich,wymarzonych modeli na takie jak widać na tych fotach nie ma racji bytu

Dlaczego nie ma racji bytu? Ja zakochałam się w tym hobby właśnie w takiej formie, w jakiej jest ono popularne na zachodzie, z drastycznymi customami na czele, i nie mam zamiaru z niego rezygnować z powodów finansowych. Jeśli będzie to oznaczało wolniejsze powiększanie kolekcji (przez dłuższe oszczędzanie), to trudno, coś za coś. Marzenia są po to, żeby je spełniać! "Dla chcącego nic trudnego", jak mawiają! :mrgreen:
Poza tym skoro istnieje niemałe grono zbieraczy azjatyckich lalek BJD (a są one dużo droższe niż Breyery), to czemu konie mają być gorsze? 8-)

Choć zgadzam się ze stwierdzeniem, że malowanie i inne przeróbki lepiej jest ćwiczyć na tańszych modelach, a za droższe zabierać się dopiero, gdy opanuje się te procesy w stopniu co najmniej zadowalającym :P
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 29 gru 2012, o 17:48

Po części mam podobne odczucia jak Krzysztof. Nowego traditionala szkoda mi by było przerabiać na obecnym etapie moich umiejętności. Przykładowo maść izabelowatea Marwari mi nie pasuje, ale pewnie nie odważę się jej drasnąć . Wolę albo kupić i zostawić izabela (pewnie conajmniej kilka lat w tej wersji), albo wstrzymać się z zakupem i czekać na inną masć. I nie tyle chodzi o same zmienianie bmaści, co o idealny finish malowania(nabłyszczenie bez przesady, idealne rozłożenie się farby pod kątem łączenia barw i idealnej grubości warstwy farby- podobne do takiego spod aerografu).

Modelarsko bawiłam się tylko z Traditionalami kupionymi taniej z drugiej ręki- specjalnie na przeróbki. Mniejsze koniki wydają się idealne do przerabiania jak na poczatek. A kiedyś , kto wie. :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 29 gru 2012, o 22:26

Obserwując zagraniczne blogi wielu modelarzy traktuje nowe Breyery jako "bodies" (nie zapomnę zdjęcia sześciu Alborozo w różnym stopniu przerabiania - jeden był w kilku kawałkach). Ja dzisiaj kliknęłam mojego pierwszego Breyera Classic, który pójdzie do przeróbki (tylko przemalowania), ale prawdą jest, że na pierwszą przeróbkę wybrałam bardzo starego Breyera (Duży Naf).
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron