Customy kaskagren

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez kaskagren » 10 cze 2013, o 16:06

Maliaorca, dzięki wielkie :mrgreen:
Metalfish, masz racje, ale z pędzlem próbowałam już wiele razy, mam taki ultracienki, ale krecha i tak wychodzi gruba :oops:
Może faktycznie, muszę popsuć kilka plastikowych koni, zanim nauczę się nie psuć choćby gummipferdów.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Gość » 10 cze 2013, o 16:12

Skoro ultra cienki a gruba krecha... hmmm... nie wiem jak robisz. Zazwyczaj jak włożysz pędzel do tej rozwodnionej farby to wtedy trzeba go wytrzeć do chusteczki czy czegoś i dopiero wtedy malować. Próbuj, może się uda :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Joanne » 3 lip 2013, o 15:49

Na karteczce rozmaż sobie różne odcienie brązów/szarości, koniecznie woda i chusteczka/kilka warstw papieru toaletowego i próbuj. Ja zawsze bez zastanowienia macham pędzlem farba-woda-chusteczka-farba-model-woda-farba-chusteczka. Kopyta często są malowane właśnie lekko rozwodnionymi farbami :) Jeżeli chcesz zrobić ultra cienką linię to nie ma mowy o rozwodnionej farbie, nałóż na sam koniec pędzla farbę, model najlepiej połóż na stole, żeby był stabilny i bardzo delikatnie przyłóż pędzel do kopyta i sru walisz kreskę. Na pewno sobie poradzisz.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość » 3 lip 2013, o 16:19

Joanne napisał(a):Na karteczce rozmaż sobie różne odcienie brązów/szarości, koniecznie woda i chusteczka/kilka warstw papieru toaletowego i próbuj.

Na karteczce farba szybko schnie, a od dołu papier się rozwadnia i rozlatuje lub tworzy małe kuleczki, które nie są mile widziane na modelach. Polecam folię lub paletę z tworzywa sztucznego.

Joanne napisał(a):Jeżeli chcesz zrobić ultra cienką linię to nie ma mowy o rozwodnionej farbie, nałóż na sam koniec pędzla farbę

Z tym się nie zgodzę. Nie wyobrażam sobie ultra cienkiej kreski z nierozwodnioną farbą na końcu pędzla.

Joanne napisał(a):Ja zawsze bez zastanowienia macham pędzlem farba-woda-chusteczka-farba-model-woda-farba-chusteczka. Kopyta często są malowane właśnie lekko rozwodnionymi farbami :)

Może nam pokażesz? Ja ogólnie z chęcią zobaczę Twoje przemalowane modele :)

Btw. Kaskagren , jak tam Ci idzie malowanie?
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez kaskagren » 6 sie 2013, o 16:31

Zaniedbałam temat :roll:
Kopytek nie ruszałam, za to zajęłam się zupełnie nowym projektem.

Obrazek

Obrazek

Jest to jak widać klacz hanowerska, bez koreczków i owijek. Usunęłam je nożykiem modelarskim, korki zastąpiłam przyciętą na sportowo grzywą z Magic sculpt. Brak lakieru, niestety, bo pracuję w warunkach polowych (u babci) także nabłyszczone oczka i nos będą dopiero w domu.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Gość » 7 sie 2013, o 18:00

Fajna, ten odcień gniadego jest o wiele lepszy nić OF
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Lila2006 » 7 sie 2013, o 18:38

Mnie też się bardzo podoba i maść i grzywa. Uwielbiam właśnie tak przyciętą.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Kari » 8 sie 2013, o 09:46

kaskagren, nononoo. Hanowerka jest teraz piękna. ^^ Uwydatniła się jej kształtna szyja. Podoba mi się. Jak zwykle piękna przeróbka.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Joanne » 8 sie 2013, o 17:28

Metalfish napisał(a):Na karteczce farba szybko schnie, a od dołu papier się rozwadnia i rozlatuje lub tworzy małe kuleczki, które nie są mile widziane na modelach.

To prawda. U mnie kopyta to na tyle szybka sprawa, że nie zdążę zbytnio namoczyć tej kartki, w sumie wody nie leję na kartkę, bo prosto z kubka pędzel wędruje raczej w stronę chusteczki. No i przepraszam, powiedziałam "karteczkę" bo ostatnio używałam takich małych karteczek biurowych, które są nieco grubsze, przez co i trwalsze. Ostatnio zauważyłam, że fajną opcją są talerzyki jednorazowe, te białe, tak delikatnie laminowane (nie całkiem zafoliowane), ale jeszcze się nie zaopatrzyłam.

Metalfish napisał(a):Nie wyobrażam sobie ultra cienkiej kreski z nierozwodnioną farbą na końcu pędzla.

Zależy jak bardzo rozwodnioną, bo z wodą farba delikatnie się rozpływa na boki, a jeżeli nie jest rozwodniona, jest jej niewiele i delikatnie przykładasz pędzel to jest to samo tylko bez efektu rozpłynięcia się, więc załóżmy, że dodajemy w tym momencie przedrostek -ultra. Wszystko zależy od metody malowania, ćwiczeń i przypadku. Przy malowaniu lipicana najpierw robiłam delikatne kreski rozwodnioną, potem dodawałam właśnie kilka tych cieńszych, nierozwodnionych dla podkreślenia.


Metalfish napisał(a):
Może nam pokażesz? Ja ogólnie z chęcią zobaczę Twoje przemalowane modele :)

No właśnie się zbieram od wielu miesięcy, i dzisiaj nadszedł ten dzień, założyłam temat. Co prawda niewiele mam zdjęć moich "przedpotopowych" customów, ale postaram się kiedyś uzupełnić te braki. No i muszę jak najszybciej pokazać moje najnowsze "dzieło", powiedzmy, przełomowe.


Kasagren, klacz hanoverska jest piękna! Po pierwsze, bardzo dobrze jej bez tych owijek "na stałe" i w tej grzywie, bardzo ładnie wyrzeźbionej zresztą. Po drugie, cieniowanie, uwielbiam gdy ktoś dba o to i pamięta, że sierść konia nie ma jednego koloru na całym ciele. Klacz uzyskała teraz bardzo elegancki wygląd, nie sposób jej nie pokochać, szczerze to bym ją tu "schrupała" :D Bardzo fajnie, że zadbałaś o to przyciemnienie kremowego kopyta przy samej koronce. Oczy bardzo wdzięcznie spoglądają, lubię to!
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kaskagren » 10 sie 2013, o 11:08

Lila2006, Dark Pegasus, Kari, dziękuję bardzo :D
Joanne, Metalfish, dziękuję za komentarze i za obszerne porady na temat malowania kopyt, na pewno się przydadzą!

Wczoraj zakupiłam nową hanowerkę schleich i już planuję jaką maść jej dać. W związku z wczorajszymi mistrzostwami mam mnóstwo fot przepięknych, szczególnie do gustu przypadł mi ten:
Obrazek

Więc możliwe, że po moim wyjeździe będę przyozdabiać hanowerkę taką oto maścią. Życzcie szczęścia, łatwo nie będzie!
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Kari » 11 sie 2013, o 09:38

kaskagren, nooo, ambitniee. Mam nadzieję, że uda ci się zrobic te jabłka. ;-/ Zostaniesz chyba wtedy moim guru lub coś w ten deseń. xD
Nie mogę się już doczekać!!
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Joanne » 12 sie 2013, o 11:08

Rany, będzie jej pięknie w tej maści :D! Nie mogę się już doczekać. Miłego wyjazdu!
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kaskagren » 16 wrz 2013, o 20:16

Ech, na tą piękną maść, to chyba będzie czekał inny model, mam już pomysł ;)
A to dlatego, że nie przepadam za siwymi ujeżdżeniowcami.
Hanowerka wyglądała tak:
Obrazek

A teraz mniej więcej tak:
Obrazek

Czy ktoś znający się na anatomii mógłby mi powiedzieć, czy idę w dobrym kierunku? Ma z tego wyjść rozluźniony, lekko zebrany kłus.

Następny kuń w warsztacie to Choco. Zwolennicy czekoladka przeżyją zawód, ponieważ kolego zbytnio się obtarł i niestety byłam zmuszona obedrzeć go z farby jeszcze bardziej.
Będzie z niego gniadosz, ale trochę inny.
Obrazek

To chyba na tyle, jeszcze raz proszę o radę w sprawie hanowerki.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez kaskagren » 10 paź 2013, o 20:17

No dobra, chcecie zobaczyć, to proszę.
Jest okropny, zdjęcia z resztą też, ale jak na pierwszy raz... no mogło być ociupinkę gorzej. Chyba.
W weekend będzie już prawdopodobnie kary, ale zobaczymy. Nie toleruję go w tej maści, a nie mam co z nim zrobić.
Obrazek

Obrazek

Z kopytkami u mnie minimalnie lepiej niż ostatnio. Ale to chyba jedyny plus.
Hanowerka ma już zmienioną szyję, tylko muszę znaleźć czas na lepienie :/
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Lila2006 » 10 paź 2013, o 20:26

Nie wiem dlaczego się czepiasz biedaka. Na zdjęciach wygląda fajnie. Na pewno lepiej niż OF.
Może na żywo widzisz jakieś niedociągnięcia, ja na zdjęciach nie widzę.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron