Customy kaskagren

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez kaskagren » 2 maja 2013, o 23:21

Kolejna porcja przeróbek, które niektórzy z Was może już widzieli na blogu.
Włochaty ogier hanowerski, Goliat. Z grzywą były trochę problemy, trzeba było nieźle wymodelować. Ale jakoś się udało, jestem zadowolona z efektu ;)

(po kliknięciu zdjęcia się powiększają)

Obrazek

Włochata klacz arabska z Collecty. Z nią też były małe problemy, szczególnie z ogonem, który w końcu okazał się za gruby, został odcięty i zrobiony na nowo, za to teraz jest za mało włosów i nie chce mi się jej ruszać :/

Obrazek

Obrazek

Ogier pełnej krwi angielskiej safari ltd, portret konia o imieniu Hel z naszej stajni. Został kasztankiem.

Obrazek

Obrazek

Wałach (chociaż był bezpłciowy), kuc chincoteauge safari ltd. Spiłowany brzuch, dorobione puzdro, maść siwa jabłkowita. No cóż... w końcu się nauczę robić jabłka, trzeba próbować ;)
Za to cieniowanie na ogonie, grzywie i kopytach (pędzlem!) mi chyba wyszło.

Obrazek

Obrazek

To jeszcze taka zapowiedź klaczy shire, która oczywiście będzie włochata :)

Obrazek

więcej zdjęć oczywiście na moim blogu: cathsmodelhorses.blogspot.com

Proszę o ocenę :D
Ostatnio edytowano 3 maja 2013, o 17:01 przez kaskagren, łącznie edytowano 1 raz
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Lila2006 » 3 maja 2013, o 12:53

¦wietne customy. Włochate to wyższa szkołą jazdy, podziwiam.
Mnie najbardziej jednak urzekł kuc chincoteauge. Nie wiem czy jabłuszka są prawidłowo zrobione, czy nie, ale całość przedstawia się świetnie i bardzo realistycznie. Wspaniale jest wycieniowany, dla mnie bomba.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kaskagren » 3 maja 2013, o 16:56

Lila2006, dziękuję bardzo :D
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Watazka » 4 maja 2013, o 11:07

Arabka Collecty najbardziej mi się podoba. Najlepsze cieniowanie, ładnie zrobiłaś przejścia. Włosów mogłaby mieć trochę więcej, ale tak też jest dobrze. Gratuluję pozostałych customów.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez NAF » 5 maja 2013, o 21:31

kaskagren, pięknie :) Widzę, że u klaczy Shire szczoty są spiłowane, czy też będą włochate?
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 8 maja 2013, o 10:11

gratki wszystkich customów. Rozwijasz się nam.
Arabka lepiej by wyglądała z gęstszą grzywą- lub inaczej ułożoną - w podobny łuk jak miał orginał. Po obcięciu grzywy widać, że jej szyja jest troszkę za chuda w górnej części- a płaskie ułożenie grzywy podkreśliło to. Slicznie cieniowana.

Hanower kary na wstępie ma u mnie ma plusa za karą maść, do tego czesane włosy. Jakbyś go jeszcze pokazała w mniej ostrym świetle , albo na jakiejś dioramce- pewnie zyskałby w oczach odbiorców. Na fotce w świetyle dziennym jest duży kontrast, ostre cienie.

Folblucik Hal- po prostu graty. Nie lubiętego moldu i przyznam, że to pierwsze malowanie w którym konisko względnie mi się podoba. Szczególnie graty za cieniowanie i barwy głowy.

Kucyk też mi się najbardziej podoba. Jabłuszka mogłyby być minimalnie mniejsze, z lewej strony wyszły fajniej. Ale jest i tak bardzo fajnie- cieniowanie bomba. Ogólne wrażenie - świetne. GRATULACJE!

I czekam niecierpliwie na finish Shire.

A napiszesz nam czym malujesz koniska, utrwalasz barwy i jakim klejem doklejasz włosy???
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez kaskagren » 8 maja 2013, o 16:04

Watazka, dziękuję ;)
NAF, tak, będą włochate :)
dorotheah, bardzo dziękuję za obszerny komentarz, takie rzeczy na prawdę motywują.
Maluję... farbami Fevicryl. Nie są może jakieś najlepszej jakości, ale dobrze kryją i wygodnie się nimi maluje.
Werniks: polycolor. Chyba nikt nie ma wątpliwości, co do jego skuteczności ;) Trzeba nakładać kilka warstw, ale się nie świeci. Jest przyjemny w dotyku.
A włosy doklejam zwykłym magic'iem. Trzeba do tego dużo cierpliwości, wszystko przykleja się do palców, ale jak się robi krok po kroku i czeka jak wszystko wyschnie, to jest dobrze.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez kaskagren » 6 cze 2013, o 20:50

Jutro pojawią się tu zdjęcia Marlene, na razie są na blogu. cathsmodelhorses.blogspot.com
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Gość » 6 cze 2013, o 20:58

No ładnie :D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez kaskagren » 7 cze 2013, o 21:56

Są zdjęcia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o ocenę :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Shadow » 7 cze 2013, o 22:23

Bardzo ładna przeróbka. Łeb bardzo ładnie wyszedł, a oko wygląda jak prawdziwe.
RANDOM_AVATAR
Shadow
Hobbysta
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez kolekcjonerka » 8 cze 2013, o 07:03

Nie podejrzewałabym, że oko schleicha można zrobić w tak dokładny sposób - wielkie ci graty za to. Natomiast sam kolor sierści... uwarzam, że tej figurce byłoby lepiej właśnie w takim kolorze.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez kaskagren » 10 cze 2013, o 11:37

Shadow, dziękuję!
kolekcjonerka, mi też właśnie "normalny" achałek się nie podobał, a maść, to było życzenie klientki, efekt przeszedł moje oczekiwania. Jedyne co chyba przydałoby się zmienić, to kopytka, są dość mało realistyczne... nie ma na nich tych pionowych kreseczek itd... ma ktoś jakiś pomysł, w jaki sposób można by je namalować w tej skali? Niestety takich kredek jak Metalfish nie posiadam :-/
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Maliaorca » 10 cze 2013, o 13:49

Ona jest śliczna, jak zresztą cała reszta Twoich customów! Oko jest mistrzowskie.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Gość » 10 cze 2013, o 14:34

kaskagren napisał(a):Jedyne co chyba przydałoby się zmienić, to kopytka, są dość mało realistyczne... nie ma na nich tych pionowych kreseczek itd... ma ktoś jakiś pomysł, w jaki sposób można by je namalować w tej skali? Niestety takich kredek jak Metalfish nie posiadam :-/


Kredki kredkami. Spróbuj coś sama wymyślić. Próbuj różnych sposobów aż w końcu nie znajdziesz czegoś, co ci się będzie podobać. Zaczynając od kilkunastu kresek cienkim pędzlem z rozwodnioną farbą, a kończąc na podobnym efekcie do kredek. Trochę kreatywności dziewczyno! Ostatnio podałam pełno stronek z ARkami i customami. Przejrzyj je sobie dokładnie (mianowicie kopyta) i spróbuj wywnioskować jak każde kopyto zostało zrobione. A potem metoda prób i błędów. W końcu "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz".
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron