Customy - pytania i porady

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 21 sty 2013, o 00:10

NAF napisał(a):Wybór narzędzia zależny od tego, co chcesz robić. Do samego wiercenia w niezbyt dużej ilości polecałabym wiertarkę modelarską. Jeśli zamierzasz ciąć i szlifować, to Dremel na pewno się przyda.

No właśnie mam w planach jedno i drugie - choćby rozcięcie nogi i wywiercenie w jej częściach otworków na drucik będący stelażem. Fajnie by było, jakby dało się to zrobić jednym narzędziem, bo dwa to jednak spory wydatek.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 21 sty 2013, o 00:31

Hmm, to jeśli planujesz pracować ze Stablemates, to zdecydowanie polecam wiertarkę modelarską i jakąś cienką, ręczną piłę z Castoramy. Ja Dremela używam do grubej roboty, cięcia i szlifowania, ale do otworów pod sztyfty zawsze używam wiertarki modelarskiej.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 21 sty 2013, o 12:48

O właśnie, nie pomyślałam o pile! A polecasz jakąś konkretną wiertarkę?
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 21 sty 2013, o 15:43

- Ja przed kilkoma laty zakupiłem malutką wiertarkę modelarską zasilaną 24V przez regulowany zasilacz, do tego mam spory zestaw malutkich wierteł i frezów( bardzo przydatne do wykonywania wszelkich rowków i nietypowych zagłębień)oraz kamieni szlifierskich i polerskich o różnych kształtach no i krążki filcowe do polerowania .Podobny zestaw (trochę większa wiertarka) był ostatnio dostępny w Lidlu(pisałem o tym ale chyba nie było wówczas zainteresowanych)kilku zaprzyjaźnionych modelarzy go zakupiło i jak dotychczas słyszę same pochwały.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kaskagren » 21 sty 2013, o 16:33

O, nawet nie wiedziałam, że na stronie breyer'a są tutoriale, a tu się okazuje, że oni stosują tą samą technikę robienia jabłek, co ja. A co do tych wiertarek, to ja kupiłam w Tchibo fajniutką miniszlifierkę. Na prawdę, polecam, super się sprawdza.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez NAF » 21 sty 2013, o 22:18

Mam dwie, obie Games Workshop/Citadel, jedna z nich to ta
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1095460

Dremel ma za szybkie obroty nawet na najniższych ustawieniach, więc do precyzyjnej roboty potrzebne jest narzędzie ręczne, gdzie kontrolujesz prędkość i nacisk. Tą wiertarką na przykład wierciłam otwory na kolczyki dolfie koleżanki (strat nie było).
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 21 sty 2013, o 22:37

NAF, dzięki wielkie, już wiem czego szukać :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez olcioxd » 6 lut 2013, o 16:44

mam pyt . Może mi ktoś powiedzieć co potrzebuje żeby móc malować aerografem ? Chodzi o cały sprzęt do tego potrzebny i jego cene .
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Gość » 7 lut 2013, o 13:30

Aerograf jako sam pistolet idzie sam kupić za około 50zł. Ale żeby aerograf działał potrzebny jest kompresor, ale ten już kosztuje jakieś 200zł :-? Farb można używać akrylowych czy jakich się tam chce, tylko muszą mieć odpowiednią konsystencję.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez krysiek1108 » 7 lut 2013, o 16:03

- Dodam tylko że kupisz takie"cudo"w sklepach dla plastyków lub modelarskich, kompresor to super wygodna rzecz ale jednorazowy wydatek spory, jest opcja pojemników ze sprężonym powietrzem w butlach(podobne do lakieru do włosów)z odpowiednio sprężonym powietrzem, oczywiście są to jednorazówki , ale jak Używasz aerografu sporadycznie są wygodne i dosyć wydajne(stosowałem je jak dotąd w modelarstwie), oczywiście cena to i jakość , na początek do nauki wystarczą te najtańsze, po nabraniu wprawy no i częstym stosowaniu warto zakupić taki za kilkaset zł. no i oczywiście sprężarkę(do której sam się przymierzam)- co do konsystencji farb to Sam musisz dojść metodą prób i błędów jakie farby na jakiej powierzchni jaką muszą mieć gęstość aby otrzymać optymalny efekt.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez we-runcia » 10 lut 2013, o 17:45

olcioxd, pistolet jest w cenie 50 - 100 zł Ja mam też jakąś pompkę żeby nie wpadały do pistoletu zanieczyszczenia , ona kosztowała ok 50 zł . Kompresor miałam a właściwie mój tatuś miał :3 , więc nie wiem w jakiej jest cenie .
Ale za całość myślę że może wyjść ok 300 - 400 zł .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krysiek1108 » 10 lut 2013, o 19:37

- Dla dobrego funkcjonowania zestawu zwłaszcza przy użytkowaniu kompresora(pompki) potrzebny jest zbiorniczek wyrównawczy , a w miejscu zasysania powietrza przez kompresor filtr , nie ma takich wymogów przy jednorazowym zbiorniczku który podaje powietrze ze stałym i czystym powietrzem(często neutralnym gazem). :)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez olcioxd » 10 lut 2013, o 20:48

Ok to troche już wiem a jakieś nakładki na pistolet czy cóś ? :?: :P
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez krysiek1108 » 10 lut 2013, o 23:57

- Ten pistolecik jest wielkości długopisu z dokręcanym zbiorniczkiem na farbę i przyciskiem(spustem)powietrza które powoduje wytrysk strumienia farby , dysza jest regulowana(farba wypływa albo cieniutkim strumieniem ewentualnie po kolejnych obrotach dyszą coraz szerszym aż do mgły)-opanowanie obsługi to odpowiednie ustawienie dyszy i delikatna obsługa spustu , trochę wyczucia z odrobiną talentu i wiary w siebie i będzie dobrze. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez olcioxd » 11 lut 2013, o 08:42

Aha czyli to takie łatwe wystarczy mieć pistolet - ok. 50 zł, Kompresor - ok. 200 zł i pompa oczyszczająca ok. 50 zł - koszt całkowity ok. 300 zł ? no to kupe dwa trady i zaczynam zbierać na aerograf !!! :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron