Customy - pytania i porady

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 31 lip 2012, o 10:19

@dorotheah: No właśnie za bardzo nie chcę stosować zmywacza, ani żadnych preparatów z alkoholem, bo nie chcę uszkadzać figurki.

Collecta maluje chyba farbą lateksową i nie wiem, czy można ją rozpuścić, ja na moich figurkach ją ścierałam mechanicznie.


Farby lateksowej nie rozpuścisz niczym, można najwyżej usunąć ją np. papierem ściernym. Aczkolwiek pierwszy raz słyszę, że tym się też figurki maluje. :P

@Mangalarga: Jak dla mnie, oryginalna farba może sobie zostać. Chciałabym się tylko pozbyć pozostałych warstw farby, bo niedługo zaczną mi się zacierać szczegóły na figurce...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Kari » 28 sie 2012, o 06:53

Mam pytanie ,które zależy od mojego życia!
Jak mogę uzyskać odcień brązu podobny do brązu w maści jasnogniadej?
Coś takiego:
http://iiiha.w.interia.pl/konie/masci.html

Mam do dyspozycji: żółty cytrynowy, siene paloną, biały i kilka zielonbych i niebieskich. Da się coś z tym zrobić? xD
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Haniusia » 28 sie 2012, o 07:07

Kari, ja bym eksperymentowała z różnymi, najpierw wymieszałabym żółty z brązowym, a dalej to już zależy :p
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Nieleka » 28 sie 2012, o 11:34

@Kari: biel, żółć i sienna palona. Sienna ma sporo czerwonego pigmentu i jest dość ciemna. Biel dla rozjaśnienia, żółć dla ocieplenia i dodania żółtego pigmentu. Pokombinuj. :)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Joanne » 28 sie 2012, o 13:50

Spróbowałabym cytrynę z niewielką ilością sienny dla ocieplenia... trzeba po prostu próbować z małymi ilościami aż się uzyska zadowalający efekt. Z bielą bym uważała, żeby blady kolor nie wyszedł, chyba, że chcesz nieco rozjaśnić w taki sposób.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kari » 28 sie 2012, o 19:21

No właśnie próbuję, ale wychodzi zawsze efekt odwrotny. ;-] Zawsze wyjdzie w połowie normy. xD Ech, najwyżej kupięgotowy kolor i trochę go przyciemnię/rozjaśnię.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez NAF » 28 sie 2012, o 20:20

Kari, a może napisz, o co chodzi, to znajdziemy odpowiednią metodę.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kari » 29 sie 2012, o 06:29

Chodzi mi o malowanie figurki na maść jasnogniadą. ;-)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez NAF » 29 sie 2012, o 22:44

Ok, to już będzie łatwiej, jeśli ma być malowana cała figurka, a nie kolor dopasowywany do tego, co już jest. Po pierwsze trzeba mieć wzór, odnośnik, żeby się trzymać odpowiedniej kolorystyki. Zdjęcia modelu albo książka powinny być cały czas pod ręką. Po drugie malowanie, kolor fajnie wychodzi, gdy buduje się go warstwami, od jasnego do ciemnego. Dla mnie oświeceniem było odkrycie medium do farm akrylowych (tak jakby farba akrylowa, ale bez barwnika). Pozwala ono na uzyskanie transparentnego koloru przy zachowaniu gęstości farby (przy rozcieńczaniu wodą farba ucieka, albo robi zacieki).

edit
W Wikipedii jest fajna definicja koloru brązowego (mieszanka czerwonego z zielonym, pomarańczowego z niebieskim lub żółtego z fioletem). Dodanie jaśniejszego składnika rozjaśni odcień brązu i będzie można malować na jasno gniado.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kari » 30 sie 2012, o 07:04

NAF, dzięki. Będę dalej próbować. Najwyżej zrobie ciemnego gniadosza, a na jasnego to jakis innt model pójdzie. Dużo ich mam. ;-)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Nieleka » 30 sie 2012, o 11:47

Pozwala ono na uzyskanie transparentnego koloru przy zachowaniu gęstości farby (przy rozcieńczaniu wodą farba ucieka, albo robi zacieki).


Woda też przede wszystkim zmniejsza przyczepność farby.
NAF, jakiego medium używałaś?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 30 sie 2012, o 16:40

Mam dwa opakowania, firmy Amsterdam i P.P.H.U Sinus, w każdym sklepie z artykułami dla artystów znajdziesz dobre medium do farb akrylowych.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nieleka » 30 sie 2012, o 17:07

Do tej pory używałam medium Vallejo (bo wcześniej używałam też ich farb), ale nie powiem żebym była z niego zadowolona. No nic to, wypróbuję kilka.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 4 lis 2012, o 18:46

Zna ktoś jakąś przyzwoitą farbę podkładową w sprayu? Najlepiej białą.

Powoli przymierzam się do pierwszego customu Collecty i szukam dobrych materiałów :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 4 lis 2012, o 23:39

Mi dobrze służy Idea Spray, do kupienia w sklepach hobbystycznych. Niezła jest też Army Paint Citadela.

Nie polecam za to Dupli-Color - też farba akrylowa w sprayu, kupiłam taką kiedyś gdy byłam w pilnej potrzebie, a nie mogłam znaleźć innej. Farba była bardzo błyszcząca, ale nie mogłam uzyskać gładkiej powierzchni, bo ciągle robiły się takie grudki. Do tego niezbyt dobrze trzymały się jej następne warstwy farby. Jedyny plus tej farby - piękny waniliowy zapach, w trakcie malowania i po wyschnięciu, do wyczucia nawet po położeniu kilku warstw pasteli.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron