Customy - pytania i porady

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez NAF » 24 lis 2012, o 10:26

W końcu udało mi się przetestować zdzieranie farby akrylowej przy pomocy czyścidła do piekarnika. W Castoramie kupiłam "¦rodek do czyszczenia piekarników" firmy Starwax. Gdy podczas nakładania podkładu w sprayu psiknęło mi się trochę za dużo, po wyschnięciu włożyłam figurkę do zlewu i popsikałam obficie czyścidłem. Po kilkunastu minutach umyłam figurkę pod ciepłą wodą, szorując szczoteczką. Farba zeszła, a oryginalna farba pod spodem pozostała nienaruszona. Po kilku powtórzeniach cała figurka była czysta i mogłam malować od nowa.

UWAGA Spray jest przeznaczony do stosowania w domu, ale najlepiej wietrzyć pomieszczenie, w którym się go stosuje, tak na wszelki wypadek.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez we-runcia » 29 lis 2012, o 19:07

NAF, ile kosztował "preparat" ? Może opłaca się wydać na niego trochę kasy :>
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NAF » 22 gru 2012, o 14:48

Oj, mam zaległości w odpisywaniu.

Mówiąc szczerze nie pamiętam, ale wujek Google mówi, że pod 30 PLN.

http://sklep.hojo.pl/pl/p/Starwax-Srode ... rnikow/150
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kolekcjonerka » 13 sty 2013, o 16:09

Dzięki za tutorial, na pewno się przyda.

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie jabłek na tym modelu:
Obrazek

Jak ty je zrobiłaś? Wyglądają bardzo naturalnie.

<Darujcie, jeśli to nie w tym temacie>
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Gość » 13 sty 2013, o 16:16

Aż tak realistycznie nie wyglądają. Moim zdaniem w ogóle nie wyglądają jak prawdziwe. W każdym bądź razie dążę do ideału. Jabłka były robione pędzlem. Wzięłam syntetyka i ucięłam go w połowie wiec zakończenie miał okrągłe i tak pokropkowałam, potem jak wyschły przejechałam z dwa czy trzy razy po nich rozwodnioną farbą, a na samym końcu jeszcze kilka kropek zrobiłam aerografem, tak, żeby kontrast nie by tak drastyczny.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez kaskagren » 13 sty 2013, o 17:56

Ja robię jabłka patyczkami do uszu. Można na szarej, wyschniętej farbie zrobić jabłka patyczkami z nałożoną białą farbą. Można też (to chyba będzie bardziej realistyczne) na białego konia nałożyć szary pyłek pastelowy, następnie mokrymi patyczkami wytrzeć delikatnie miejsca, w których mają być jabłka.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez olcioxd » 13 sty 2013, o 19:05

Ej co do jabłek to na stronie breyera jest taki tutorial http://www.breyerhorses.com/Customizing_Dots
i na inne wystarczy przetłumaczyć i ....
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez olcioxd » 13 sty 2013, o 19:08

... I nic z tego nie wynika ( sam tłumaczyłem ale trzeba mieć czas i ochotę na to :arrow: :google:
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Aon-Adharcach » 13 sty 2013, o 19:30

Przeniosłam offtopa ;)

olcioxd, nie pisz dwóch postów pod rząd w tak krótkim odstępie! To już drugi raz, następnym razem dostaniesz ostrzeżenie!
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 13 sty 2013, o 19:36

olcioxd, Widziałam to i to również nie jest to co chce osiągnąć. Wierzcie mi próbowałam już naprawdę wielu sposobów.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez olcioxd » 13 sty 2013, o 19:38

oj sory ja mam kłopoty z netem
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Lila2006 » 13 sty 2013, o 19:54

Na YouTube widziałam kilka filmików na ten temat, ale nie wiem czy uda mi się je odnaleźć. Zaraz poszukam.

Znalazłam. Mam nadzieję, ze się przyda.
https://www.youtube.com/watch?v=IPLWhQ9laF4
Ostatnio edytowano 13 sty 2013, o 19:59 przez Lila2006, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Gość » 13 sty 2013, o 19:59

Nie szukaj, też szukałam i oglądałam, większość to pastele a jak już coś jest to jak zwykle nie to czego szukam. Właściwie to powinnam to zrobić sama, metodą prób i błędów. Jedyny sposób, żeby się nauczyć poprawnie robić jabłka.

Lila2006, również to widziałam. Ze wszystkich na YT, ten jest najbardziej zbliżony. Ale i tak się nim nie posłużę. Znajdę to co chce to się na pewno z Wami podzielę.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 20 sty 2013, o 21:27

Powoli (czyli w baaardzo ślimaczym tempie) przymierzam się do kupna jakiejś wiertarki modelarskiej czy innego dremela. Najlepiej takiego, który pozwalałby na prace w skali Stablemates, bo głównie takie modele chcę pozmieniać w większym stopniu. Mógłby ktoś polecić coś godnego uwagi i wartego swojej ceny?
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 21 sty 2013, o 00:07

Dremel to jedna sprawa, bardzo przydatny w modelarstwie i gospodarstwie domowym. W zależności od zastosowanych końcówek może mieć wiele przydatnych zastosowań. Jako elektronarzędzie wymaga pewnych środków bezpieczeństwa, okulary ochronne to minimum. Ja do pracy z Dremelem stosuje jeszcze maskę ochronną, bo plastik potrafi bardzo kurzyć. Ma też niezbyt łagodne stopniowanie prędkości, albo wyrażę się inaczej - najpierw się go włącza, a potem dopiero zaczyna ciąć/wiercić. Jest też dość ciężki, szczególnie po jakimś czasie pracy.
Do mojego Dremela mam jeszcze przedłużkę do (podobno) precyzyjnej pracy, jeszcze jej nie stosowałam.

Do precyzyjnego wiercenia polecałabym jednak ręczną wiertarkę modelarską. Mała, lekka, można precyzyjnie określić miejsce wiercenia, nacisk i prędkość (Dremel jednak trochę oscyluje, więc precyzyjne wiercenie jest wyzwaniem). Ma też wiertła cieńsze niż w Dremelu.

Wybór narzędzia zależny od tego, co chcesz robić. Do samego wiercenia w niezbyt dużej ilości polecałabym wiertarkę modelarską. Jeśli zamierzasz ciąć i szlifować, to Dremel na pewno się przyda.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron