Malowania i przemalówki, Ana

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Ana » 9 mar 2017, o 10:34

Hej!
W tym wątku chciałabym się podzielić zdjęciami modeli które pomalowałam. W większości przypadków maluję swoje modele, ale te wrzucam do wątku o rzeźbach. Czasem jednak zdarza mi się oszczędzić pieniądze i kupić jakiś model do swojej kolekcji albo, jeśli mam szczęście wymienić się z jakąś artystką swoje figurki za inny model :) Wtedy staram się sobie go pomalować, co zazwyczaj trwa długo, bo robię to w "wolnym czasie".

Tutaj Heritage, którego pomalowałam w lutym, na specjalne wydarzenie NaMoPaiMo (National model painting month). Cieszę się że po paru latach bycia białym model wreszcie doczekał się kolorków. Choć teraz jak jest kasztanem zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej bym zrobiła malując go na gniado XD Ci którzy patrzą czasem na FB na pewno go już widzieli bo posyłałam zdjęcia tu i tam :wink: Technika: farby akrylowe, pastele i kredki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny kasztanek Branston, trochę był taką rozgrzewką przed Heritagem :) Branston otrzymał ogłowie które kupiłam kiedys od Lei, w tym miesiącu dostałam też wodze do tego ogłowia :D

Obrazek

Oraz starsza praca, Willem. Malowany olejami :) W kantarku od Marty (studio The Resin Hart)
Obrazek

Obrazek

To na razie tyle. W kolejnej pracy postaram się przełamać ten ciąg kasztanowaty i wybrać inną maść. Maść kasztanowata zawsze chyba zostanie moją ulubioną ale fajniej wygląda kolekcja w której są różne maści, nie? :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez krysiek1108 » 9 mar 2017, o 13:31

- Fajnie te kasztanki wyglądają (też bardzo lubię to umaszczenie)- co do techniki malarskiej to podziwiam cieniowanie a farby, to jednak olejne dają (moim zdaniem) najbardziej naturalny efekt końcowy. :D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez jestemnikko » 9 mar 2017, o 14:43

Śliczności! Szczególnie mi zmieniak przypadł do gustu. :D
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Annn » 9 mar 2017, o 21:00

Chyba wiesz już, jak bardzo lubię twoje malowanie, więc skwituje to jednym słowem - przepięknie :D
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Ana » 10 mar 2017, o 09:50

Bardzo dziękuję za miłe komentarze Krysiek, Janek, Ann i Nikko! :D

Krysiek, właściwie też dochodzę do wniosku, że mi bardzo odpowiada technika olejna. Niestety te farby długą schną, nawet jak dodaję przyspieszacz. Ale za to przyjemnie da się zrobić różne efekty a do tego wysychają na fajny mat. Heritage i Branston trochę za bardzo się błyszczą, może za jakiś czas dodam jeszcze warstę matowego werniksu na wierzch i zobaczę czy to coś zmieni. :)

Mojego następnego konika pomaluję mimo wszystko akrylami bo mam pomysł na wykonanie maści dereszowatej w tej technice. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Amalltea » 10 mar 2017, o 21:52

wspaniałe przemalowańce :D Ja uwielbiam kasztany w każdym wydaniu, a tego pierwszego kojarzę właśnie z wydarzenia NaMoPaiMo. Świetna robota i liczę , że na tym nie poprzestaniesz.
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Ana » 11 mar 2017, o 17:01

Dzięki wielkie Amaltea! Ciesze się że tyle fanów maści kasztanowatej mamy na forum :D Ta maść ma niesamowicie dużo odcieni :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Patrycja » 12 mar 2017, o 14:40

Fantastyczne! Wszystkie :D bardzo mi się podobają odcienie i detale. Śliczności. Ciągle podziwiam u innych technikę olejną. Chyba kiedyś też się do niej przymierzę bo efekty są genialne. Jeszcze ten mat. Heritage to zdecydowanie mój ulubieniec od Kurili. Zwłaszcza jego postawa mnie urzeka. W takim malowaniu chyba go jeszcze nie widziałam. Kolor jest świetny. A tak jak patrze na Barnstona to ciągle widzę małego Cordesa. Mają coś wspólnego. No i ogłowie na tą skalę... Dla mnie niewykonalne.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Annn » 13 mar 2017, o 16:33

Oleje ostatnio bardzo mnie ciekawią i niewykluczone, że spróbuję coś nimi podziałać. Ana, może planujesz kiedyś napisać kilka tutoriali dotyczących malowania/rzeźby? :)
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Ana » 13 mar 2017, o 17:34

Dziękuję serdecznie za miłe słowa Patrycja! :)

@Annn , tutorial, lub tutoriale, hmm, no tak mogłabym spróbować :) A jakiś konkretny element lub etap lub technika by Cię interesowała na początek? :) Z malowania zazwyczaj idę troszeczkę na żywioł lub eksperymentuję, nie mam jakichś konkretnych sposobów wypracowanych. Więc faktycznie może coś z rzeźby?
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Annn » 13 mar 2017, o 18:42

Hmm, olejnymi wiem mniej więcej, jak się maluje, ale fajnie by było zobaczyć, jak to wygląda u ciebie :)
Tak, rzeźba byłaby super. Różne tutoriale z różnymi częściami konia :D Np. głowy, kopyta, nogi, szyje...
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Ana » 13 mar 2017, o 18:45

OK, może spróbuję zrobić o szyi i ewentualnie grzywie, akurat rzeźbie jakieś w tym tygodniu :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez ikulina » 13 mar 2017, o 19:37

A ja z kolei z chęcią zobaczyłabym tutorial odnośnie głowy, bo ostatnio to mój pseudo-model wyglądał bardziej jak krowa, niż jak koń :oops:
Cudowne customy, strasznie mi się podobają, widzę, że jesteś utalentowana nie tylko w rzeźbieniu, ale też w malowaniu :)
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Ana » 17 lis 2018, o 14:15

Dziękuję za komentarz, Ikulina!( po dłuuugim czasie, ups!)

Postaram się trochę odświerzyć wątek, dawno nic nie posyłałam a modeli pomalowałam przynajmniej kilka od tamtego czasu. Na teraz mam akurat te zdjęcia pod ręką :)

To kucyk, przerobiony z żywicy Horst. Zmieniona cała faktura, mięśnie, szczegóły nóg, ogon, szyja, grzywa, głowa. I pierwszy raz malowałam wzór leopard tarantowaty.
Obrazek

Mój micro mini Robin.
Obrazek

I może tego już gdzieś pokazywałam na forum? To Gabriel ze zmienioną grzywą, malowanie skończone chyba w styczniu tego roku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Malowania i przemalówki, Ana

Postprzez Lila2006 » 17 lis 2018, o 16:20

Aniu, piękne wszystkie. Kucyk jest przesłodki, chyba najładniejszy jakiego widziałam (chociaż nie w mojej ulubionej maści ;) ) Gabriel ślicznie wygląda w zaplecionej grzywie; Ja też swojego dorwałam i też będzie rasowym karym fryzem tylko z rozwianą grzywą. Wiedziałam, że w karym będzie mu pięknie. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Następna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron