Customy Promm

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Customy Promm

Postprzez CzekoladaRx » 16 paź 2016, o 18:30

@ikulina ja używałam i wygląda naprawdę super, tylko że wpadłam na jakże genialny pomysł "posiać" ją na tekturze - przez mocno rozwodniony klej (używałam wikolu z zielonym pigmentem) wszystko się pogieło i pofalowało. Poza tym fajnie też dodać nieco piasku np. dla koszatniczek, bo wiadomo, że trawa nie będzie idealnie gęsta. Ja dawałam trochę kleju, na to kępka trawy, chwilę potrzymać i tyle. Napewno da się lepiej, ale mi nawet tak wyszło. Tylko polecam kupić trawę różnych długości.
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Customy Promm

Postprzez ikulina » 16 paź 2016, o 18:34

Dzięki, muszę się jeszcze zastanowić :)
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 16 paź 2016, o 18:43

ikulina napisał(a):Promm przepraszam za off top ale używałeś może kiedyś trawy elektrostatycznej? Planuję pierwszą dioramę i zastanawiałam się nad nią :wink:


Używałem, ale nie tak jak powinna być tylko jako suchą wydeptaną trawę.
Problem z trawą elektrostatyczną jest taki, że aby ją "postawić" trzeba naelektryzować. Modelarze kombinują sobie różne ustrojstwa do tego celu. Ja nigdy nie miałem do tego cierpliwości.
Używam elementów roślinności do dioram, odpowiednich posypek, sztucznych liści i materiałów naturalnych i tak tworzę florę. A kiedy potrzebuję dobrej łąki to wolę kupić gotowy fragment z ładną wysoką trawą i innymi roślinami, i wpasować w swoją roślinność. Koszt może wyższy, ale efekt takiego mariażu jest lepszy niż stawianie samemu trawy elektrostatycznej. Ale może to po prostu ja nie mam do niej cierpliwości ;)

Tu masz przykład suchej trawy połączonej z elementami roślinności wyciętymi z gotowej łąki plus moje elementy:

Obrazek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Obrazek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Innymi słowy robienie trawy samemu jest czasochłonne i lepszy efekt osiąga się łącząc własne pomysły z gotowymi łąkami do dioram.
Ostatnio edytowano 8 lis 2016, o 19:44 przez Promm, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez ikulina » 16 paź 2016, o 18:50

Dziękuję, faktycznie efekt jest świetny. Chyba skusze się na gotowy fragment i kilka roślin, być może dodam coś całkowicie od siebie jeśli będzie to w miarę dobrze wyglądać :) Koszty co prawda są wyższe ale masz rację, efekty o wiele lepsze.
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 16 paź 2016, o 19:02

ikulina napisał(a):Dziękuję, faktycznie efekt jest świetny. Chyba skusze się na gotowy fragment i kilka roślin, być może dodam coś całkowicie od siebie jeśli będzie to w miarę dobrze wyglądać :) Koszty co prawda są wyższe ale masz rację, efekty o wiele lepsze.


Te linki, które podałem do sklepu, kilka postów wyżej - pooglądaj sobie tam zakładkę modelowanie terenu. Są rozmaite posypki i szuter. Do uzupełnienia łąki.
Można to samo zorganizować samemu taniej - piasek dla zwierzaków, jak tu ktoś podawał, a kiedy chcesz rdzawy piasek to miał korkowy. Kamienie można zrobić z kamyków akwariowych. Tak samo suche pnie drzew, czy w ogóle pnie - z korzeni do akwariów.
Można też kupić jakąś tańszą posypkę zieloną, piankę, i jakieś drobne kępki - też dobrze uzupełni to teren.
W ten sposób nie musisz kupować dużego i drogiego kawałka łąki. Kupujesz mniejszy - wycinasz w kształty jakie chcesz i naklejasz na bazę. Między nimi kładziesz warstwę kleju i wysypujesz piaskiem. Można piasek zmieszać ze zwykłą ziemią i uzyskać różne odcienie - tylko ziemia musi być przesiana. Na łączeniach wycinków łąki i piasku sporadycznie wklejasz zieloną posypkę i kępki, gdzieniegdzie kamień - w ten sposób uzyskujesz bardziej naturalne przejścia między wysoką trawą i miejscami jej pozbawionymi - teren od razu wygląda bardziej naturalnie.

Inny, tani sposób robienia gęstej trawy opisuję w wątku o tłach i dioramach:
viewtopic.php?f=12&t=1448
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 18 paź 2016, o 15:22

Jak to ładnie mówią Amerykanie - "in progress" (po naszemu: "w robocie" :P ):
Breyer Traditional SAM 1707

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Obrazek


Po zabawie palnikiem ;) i masą plastyczną mamy następujące zmiany:
- wygięcie szyi
- przekrzywienie głowy
- otwarty pysk
- wyprostowana noga przednia
- zgięte nogi tylne
- zmiana kąta w pęcinach nóg przednich i tylnych
- wygięty ogon
- nowa grzywa i ogon

Figura trafi na dioramę "Wild at heart", gdzie Samuel wyśle w powietrze jakiegoś biednego kowboja / ujeżdżacza... :)
https://www.facebook.com/piotrpromant.t ... nref=story
Ostatnio edytowano 5 lis 2018, o 14:31 przez Promm, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez jestemnikko » 18 paź 2016, o 15:31

...Promm, chapeau bass.
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 18 paź 2016, o 16:22

jestemnikko napisał(a):...Promm, chapeau bass.


Merci ;)

Teraz trochę szlifowania i druga warstwa podkładu.
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez jestemnikko » 18 paź 2016, o 16:35

A tak swoją drogą, nie myślałeś nigdy nad sprzedawaniem/przerabianiem modeli dla klientów? Masz ogromny talent, i z pewnością znalazłbyś chętnych na swoje drastici.
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 18 paź 2016, o 17:34

jestemnikko napisał(a):A tak swoją drogą, nie myślałeś nigdy nad sprzedawaniem/przerabianiem modeli dla klientów? Masz ogromny talent, i z pewnością znalazłbyś chętnych na swoje drastici.


No nie wiem. Przy cenie Traditional taki custom sporo by kosztował. Nie wiem jak wycenia się prace w środowisku kolekcjonerów figurek koni. W modelarstwie minimalna wycena tego typu drastycznej konwersji to koszt bazowego modelu + koszt materiałów. Innymi słowy, zakładając, że klient dostarcza figurkę - to przy średniej cenie TR ok. 190 - 200 PLN minimalna cena za taką robotę byłaby pewnie ze 400. Dla klienta (wliczając figurkę) już około 600. Niemało ;)
Gdybym do tego robił podstawkę / dioramę - wyszłoby jeszcze więcej.

Oczywiście można robić mniejsze konie, wyszłoby taniej, ale raczej nie podjąłbym się maluchów. Najwyżej Classica.
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez jestemnikko » 18 paź 2016, o 17:47

Promm napisał(a):
jestemnikko napisał(a):A tak swoją drogą, nie myślałeś nigdy nad sprzedawaniem/przerabianiem modeli dla klientów? Masz ogromny talent, i z pewnością znalazłbyś chętnych na swoje drastici.


No nie wiem. Przy cenie Traditional taki custom sporo by kosztował. Nie wiem jak wycenia się prace w środowisku kolekcjonerów figurek koni. W modelarstwie minimalna wycena tego typu drastycznej konwersji to koszt bazowego modelu + koszt materiałów. Innymi słowy, zakładając, że klient dostarcza figurkę - to przy średniej cenie TR ok. 190 - 200 PLN minimalna cena za taką robotę byłaby pewnie ze 400. Dla klienta (wliczając figurkę) już około 600. Niemało ;)
Gdybym do tego robił podstawkę / dioramę - wyszłoby jeszcze więcej.

Oczywiście można robić mniejsze konie, wyszłoby taniej, ale raczej nie podjąłbym się maluchów. Najwyżej Classica.

To jest akurat naprawdę niedużo, jak na takie cudo, w dodatku OOAK. :) A aby lepiej rozeznać się w cenach, polecam modelhorsesalespages.com.
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 18 paź 2016, o 18:03

Myślę, że jeszcze mi daleko do poziomu na ceny rzędu 1000 PLN ;) Chociaż nie widzę wiele figurek mocno przerobionych "w ruchu".

Póki co, muszę jeszcze trochę pobawić się z Breyerami ;) Mam kilka ciekawych pomysłów na takie konwersje i dioramy do nich. Buduje kolekcję OOAK ;)
Natomiast jeżeli komuś tutaj znudzi się jakaś figurka Breyera i będzie chciał zaryzykować jej wiwisekcję, to zawsze możemy się dogadać :)
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez Rey3625 » 18 paź 2016, o 19:39

Ojaaa! Ale cudowny! Na początku go nie poznałam, wyglada jak jakiś model AR. Jedyne co to nie pasuje mi kąt wygięcia tylnich nóg, nie wiem czy to ja jakos tak to postrzegam, wina zdjec czy naprawdę jest cos nie tak...
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Customy Promm

Postprzez Promm » 18 paź 2016, o 20:07

Nie twierdzę, że coś każdemu musi odpowiadać ;) Przede wszystkim musi odpowiadać mnie. Ale dopiero poznaję tworzywo breyerów i mam nadzieję, że z figurki na figurkę będzie szło lepiej i wyglądało naturalniej.
Zanim zacznę coś robić oglądam filmy i gromadzę zdjęcia, dziesiątki zdjęć.
W tym przypadku z ujeżdżania i rodeo. I jak sobie takie zdjęcia pooglądasz to zobaczysz, że kończyny są tam pod bardzo dziwnymi kątami, a wynika to po prostu z faktu, że koń rzuca się w dzikim szale.

Tutaj rozważałem kilka kątów jednak inne wyglądały gorzej. Nogi mogły być mniej podkurczone, ale też mogłyby jeszcze być przygięte aż do brzucha. Możliwe, że nienaturalne wydaje się ich ułożenie, bo wyglądają zbyt identycznie. Niestety figurka nie pozwalała mi tu na większą ingerencję, bo za bardzo zniszczyłbym układ mięśni, co trudniej odtworzyć na nogach niż na korpusie.
A sam moment wybrałem według sceny ujeżdżania mustanga w filmie. Koń wyrzuca zad do góry , skręca szyję, a w następnej chwili tułów - by opadając zadem - przekręcić się i upaść na bok żeby przygnieść jeźdźca.
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Customy Promm

Postprzez Rey3625 » 18 paź 2016, o 20:15

Tak jak pisałam, to może byc tez wina zdjeć, a po obejrzeniu go z bliska mogłabym zmienić zdanie, jednak jakoś tak mi to się skojarzyło. wykonałeś naprawdę super robotę! Jaką maśc planujesz?
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron