NAFciowe przeróbki

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 28 sie 2012, o 20:35

Mam wrażenie, że te uszka są trochę za bardzo z tyłu głowy - ale może to tylko moje wrażenie ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 28 sie 2012, o 22:02

Hmmm, może masz racje. Na razie figurka przechodzi etap obserwacji, lubię po takiej przeróbce poprzyglądać się figurce. Zazwyczaj jeśli coś jest nie tak, to po paru dniach zaczyna mnie to drażnić. Jak na razie jest ok, na pewno pomoże dorobienie grzywy.

W związku z tymi przeróbkami planuję też dokładną analizę anatomii uszu w odpowiednim wątku, jak tylko znajdę czas na zebranie materiałów.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 16 wrz 2012, o 20:29

Nowy projekt z serii koń mój, a jeździec Taty, tym razem malowałam w trochę bardziej normalnym tempie (ok tygodnia). Technika jak zwykle, pastele i akryle. Wypróbowałam lakier satynowy, ale coś poszło nie tak, być może przez technikę natryskiwania. Po naniesieniu model wyglądał jakby był zakurzony. Naniosłam warstwę fiksatywy i było ok. Na zdjęciach widać też zdjęcia, na którym się wzorowałam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nieleka » 16 wrz 2012, o 21:09

Mnie się podoba, bardzo ładna maść. Jedyne, co mogłabym skrytykować to oko - nie wiem, czy to wina zdjęcia, ale bardzo się zlewa z resztą. Mogłoby być minimalnie jaśniejsze. Niemniej, model pomalowany ładnie, szczególnie pysk. Ale do mnie w ogóle przemawiają ciemniejsze, zwykłe, nieprzekombinowane maści. :D
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez krysiek1108 » 16 wrz 2012, o 21:18

- Super malowanie , tylko pozazdrościć kreatywności i udanych poszukiwań nowych technik .Ciekaw jestem co to za model i w jakiej skali . :?: Gratuluję . :victoria:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Kari » 17 wrz 2012, o 15:16

Boski. Jedynie do czego bym się przyczepiła to ten prawy bok. Z prawej strony nie wygląda ciekawie prawa przednia noga. Ma takie dziiiwne ustawienie? :-/ Sama nie wiem, ale z lewej jest ok. ;-)

Uwielbiam te twoje przeróbki!! *.*
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez NAF » 17 wrz 2012, o 21:11

Nieleka dziękuję, cieszę się, że się podoba. Co do oczu to ja właśnie wolę takie ciemne, głębokie oczy. Po kobyle z takimi wyraźnymi białkami mam dziurę w nodze, więc chyba mam uraz.

krysiek to ta sama firma co Kirasjer - Miniart, skala 1:16
http://www.mojehobby.pl/products/French-Dragoon.html
Tata już kończy malowanie rzędu, więc niedługo powinny być zdjęcia całości. Cieszę się z nowego sposobu malowania kopyt, opisanego tu
http://braymere.blogspot.com/2012/08/ho ... orial.html

Kari chodzi o tę przednią nogę? Ta firma nie robi idealnie gładkich powierzchni, a mi nie udało się wszystkiego wygładzić. Co do dalszych przeróbek, to na razie mam przerwę. Po urlopie wróciłam do kieratu i trochę czasu może będę miała w weekend, ale mam już czas zarezerwowany na inną działalność (tak jakby też modelarską).
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 18 wrz 2012, o 10:41

No gratulacje ! Wspaniały !
Bardzo mi się podoba większa ilość połysku (uwielbiam dobrze żywione, czyste i nabłyszczone sheenem konie). Bardzo podobnie wyszedł połysk i maść jak u Ravela. Kopytka bardzo fajne. Po prostu szał.

Oczy możnaby było lakierem poprawić, albo minimalnie rozjaśnić okoliczną skórę (jak i przy pysku- szarością zmieszaną z pozostałymi barwami), tak aby lepiej było je widać.
Maść bardzo Żywo wygląda. jakaś odmianka mogłaby go jeszcze bardziej ożywić. Ale jest super.

Sam model ma całkiem fajną górę, gorzej z nogami. Czekam na fotki ukończonego konia z taty jeźdźcem :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 18 wrz 2012, o 21:08

Dziękuję :)

Oczy to moja pięta Achillesowa, ale kiedyś się nauczę.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 24 wrz 2012, o 22:01

Dragon skończony

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Watazka » 24 wrz 2012, o 23:24

Razem świetnie się prezentują. Fachowa robota ;)
Można spytać, z czego jest ogłowie? Wygląda na elastyczne, jak by było skórzane.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez NAF » 25 wrz 2012, o 06:54

Dziękuję bardzo, przekażę Tacie. Ogłowie było odlane razem z koniem i pomalowane. Tata preferuje farby olejne, najczęściej Humbrola.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krysiek1108 » 25 wrz 2012, o 06:55

- Bardzo fajna robota - wyszedł chyba jeszcze lepiej jak poprzedni tyle że nie widzę wąsów . :P
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kolekcjonerka » 25 wrz 2012, o 08:23

No nie, po raz kolejny brak mi słów, jak widzę twoje prace... W całości prezentuje się jeszcze lepiej. Jedyne co mi się wydaje do poprawienia, to oczy konia, których nie widać.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez NAF » 28 wrz 2012, o 20:46

Krysiek, nie można za każdym razem mieć wszystkiego. Nie ma wąsów, ale za to fajnie mruży jedno oko.

Kolekcjonerko, dziękuję i może kiedyś się nauczę malować oczy. Może to dlatego, że Naf ma takie ciemne oczy i się przyzwyczaiłam.

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron