NAFciowe przeróbki

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 9 lip 2012, o 21:54

Oj, szkoda, że nie dałaś jakoś znać, że pisałaś nowe posty, skleiły się i nikt nie zauważył. Nic to, zaraz wyłączę łączenie postów w tym dziale :)

Widziałam chyba zdjęcia ogonów robionych metodą "taśmową", widać, że daje świetne rezultaty.
Czekam cierpliwie na gotowego Małego Nafa :D

Gniadosz wyszedł bardzo fajnie, zakładam, że sierść robiona pastelami? Można liczyć na fotki całego zestawu jak będzie gotowy?
I jeszcze pytanie co do skali - jakiej wielkości jest ten koń? Bardziej orientuję się w skalach zapisanych proporcjami (np. 1:12) niż w centymetrach ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 9 lip 2012, o 22:36

Metoda taśmowa okazała się być super, jedyną wadą jest to, że można robić tylko jedną stronę na raz. Za to ta technika pozwala na zrobienie bardzo dynamicznych, rozwianych wiatrem grzyw i ogonów.

Cieszę się, że gniadosz się podoba. Mam już sporo wniosków ulepszenia techniki, szczególnie kopyt i cieniowania dolnej części nóg. Sierść robiona pastelami, grzywa, ogon, nogi i detale pyska poprawiane akrylami. Tata obiecał zdjęcia całości za około dwa tygodnie, rząd będzie z czarnej, lakierowanej skóry, a czaprak i mundur będzie miał czerwone detale.

To jest ta figurka
http://www.modele.oh.pl/s/academy_kiras ... 24599.html
Skala to 1:16. 54 mm to skala 1:32 lub 1:35.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 10 lip 2012, o 13:43

Jestem pełna podziwu. Co raz bardziej profesjonalnie wygląda Twoje malowanie modeli.
Gniadosz wygląda jakby był "firmowo" malowany. Brakuje mi tylko błysku w oczach.
Też czekam na fotosy ukończonego qnia z rzędem.

Nafka ogon śliczny. Cały Nafek wygląda superancko. Niecierpliwie czekam na pomalownego Nafcia i na następne etapy pracy nad "traditioNafkiem".
A masz gdzieś jeszcze fotę pierwotnego modelu małego Nafka nim go pokroiłaś? Pamiętam, że bardzo dużo w nim zmieniłaś :)

I ciekawią mnie Twoje przemyślenia nad lakierem/werniks. Planowałam niebawem zamówić sobie werniks matowy. I teraz mam zagwozdkę co z tym fantem :/
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 10 lip 2012, o 22:30

Dorotheah dziękuję bardzo, błysk w oku był, tylko nie wyszedł na zdjęciach. Zdjęcia całości wrzucę jak tylko je dostanę, Tata jutro ma zacząć malowanie.

"traditioNaf" :) super nazwa. Mały Naf ma obiecane, że się nim teraz zajmę, skoro podobno potrafię coś skończyć. Zdjęcia innego niż to z poprzedniej strony nie znalazłam.

Co do lakiery to ten, którym pokryłam Gniadego to mat. Wygląda bardziej realistycznie niż gloss, ale jednak przydało by się ciut połysku, więc satin powinien być idealny. Będę szukać takiego lakieru i zobaczymy, jakie będą wyniki.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Haniusia » 15 lip 2012, o 17:05

NAF, jestem pod wrażeniem i to ogromnym o.O Ty jesteś takim profesjonalnym przerabiaczem modeli, dorównujesz tym z USA ! Najlepszy jest ten Mały Naf, jest po prostu cudowny !

Czekam na kolejne dzieła ! :3
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez NAF » 15 lip 2012, o 22:23

Haniusiu dziękuję bardzo, zawsze mnie cieszy, gdy komuś się spodobają moje figurki. Do tych przerabiaczy ze Stanów jeszcze mi wiele brakuje, ale się staram. Mały Naf na razie musiał ustąpić innemu, niekońskiemu projektowi, ale obiecuję, że wezmę się za niego jak tylko skończę obecny projekt.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 23 lip 2012, o 21:08

Kirasjer skończony, wersja munduru to wachmistrz. Po złożeniu całości wygląda na to, że producent trochę nie utrafił ze skalą i koń jest ciut za mały. Za to po prostu poraziły mnie wąsy Pana Wachmistrza, co za przystojniak. Zdjęcia na razie komórkowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Haniusia » 24 lip 2012, o 06:25

NAF, a ty zrobiłaś ten cały rząd jeździecki ?
Ogólnie pięknie się prezentuje, wszystko jest takie dokładne i piękne :)
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kari » 24 lip 2012, o 06:32

NAF, tosz to jest piękne!
Konik ma ładną głowę i poze w sumie też. Rząd jest wspaniały. Może kiedyś taki zroobię...?
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez NAF » 24 lip 2012, o 07:18

Oj nie, absolutnie nie, ja się rzędami nie zajmuję. Cała figurka do model, koń, jeździec i cały rząd już były zrobione, tzn odlane z plastiku. To jest wspólny projekt mojego Taty i mój, tzn ja malowałam konia, a Tata rząd i jeźdźca.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 24 lip 2012, o 12:32

Faktycznie, koń jest troszkę przymały, ale efekt końcowy i tak jest niesamowity! Nie mogę się napatrzeć :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 24 lip 2012, o 13:35

Mangalarga :)

To wszystko przez te wąsy 8)
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kolekcjonerka » 24 lip 2012, o 17:11

Efekt końcowy jest superowy. Co prawda rzeczywiście, koń mógłby być większy, bo wygląda trochę "kucowato" w połączeniu z jeźdźcem, ale i tak robi wrażenie.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez krysiek1108 » 24 lip 2012, o 21:48

- Kawał dobrej pełnej artyzmu roboty - ciekawi mnie jaka to jest skala .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez NAF » 25 lip 2012, o 16:09

Przekażę Tacie, że się podoba, na pewno się ucieszy. Skala to 1:16, inaczej 120 mm. Link do tej figurki jest wyżej w wątku.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron