NAFciowe przeróbki

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Ardnas » 3 lut 2014, o 16:31

Jest piękny! Podoba mi się o wiele bardziej niż OF, a poza tym kocham ciemne gniadosze i tego typu maści :>
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez we-runcia » 3 lut 2014, o 17:08

Cudo ! :shock:
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lila2006 » 3 lut 2014, o 17:18

Piękny jest, a maść cud, miód orzeszki, palce lizać. Ma taki głęboki, piękny odcień, no i te rozjaśnienia... Aż Marwari zrobił się jakby bardziej fotogeniczny.
Gratuluję talentu i cierpliwości. :-D
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Koniara262 » 3 lut 2014, o 18:15

Cudo ! Gratuluję takiego efektu i talentu.
Nie znam się na customowaniu modeli, ale słyszałam, że praca pastelami jest znacznie trudniejsza niż farby, więc to kolejny powód, by docenić Twoją pracę.
Mold bardzo mi się podoba, ale nie mogę go "strawić" w izabelowatej maści - gdyby w Twojej maści produkowany by był regularnie, znalazł by miejsce na mojej półce :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ana » 3 lut 2014, o 18:58

No, super piękny ten Arawarii!! Cudo po prostu! :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez NAF » 3 lut 2014, o 22:38

Moi Drodzy, bardzo dziękuję za uwagi i komentarze, cieszę się, że się Wam podoba. Przyznam też, że trochę mi ulżyło, że już skończyłam, bo było to spore wyzwanie.

Pastele to rzeczywiście specyficzna technika, ale odpowiada mi takie stopniowe budowanie koloru. Teraz zupełnie inaczej patrzę na konie i staram się rozłożyć maści na części składowe, które złożone razem stworzą odpowiedni rezultat. Pamiętacie zdjęcie z początku malowania, kiedy Arawali był żółty? Tej warstwy prawie nie widać, ale nadaje odpowiedni ton całej maści.

Planów na kolejne customy mam aż za dużo. Na półce mam co najmniej dziesięć projektów w różnym stadium rozgrzebania. Niektóre już długo czekają, inne są całkiem świeże. W związku z moją awersją do malowania przy sztucznym świetle mam plan, aby jesień i zimę spędzać na przeróbkach, a wiosnę i lato na malowaniu. Chyba szybko przystąpię do działania, bo po tym całym malowaniu mam ochotę coś pociąć.

Jak już było widać jeszcze sporo muszę się nauczyć w kwestii fotografowania modeli, ale powolutku dążę do celu. Dzisiaj udało mi się zrobić lepsze zdjęcie tylnych nóg, widać przynajmniej kolor kopyt. Wyobrażałam sobie takie wyschnięte, wyszlifowane piaskiem kopyta, na których prawie nie ma brudu.

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Shadow » 4 lut 2014, o 15:23

Piękny! Bardzo fajnie by wyglądał jako dekor, taka porcelanka przyciągałaby uwagę.
RANDOM_AVATAR
Shadow
Hobbysta
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez Rose » 6 lut 2014, o 18:13

Malowanie jest świetne! :> Genialnie go przerobiłaś, zazdroszczę talentu:) Co sprawiło, że on tak świeci?
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez NAF » 6 lut 2014, o 21:19

Rose, dziękuję bardzo. ¦wieci się przez fiksatywę, której używałam. Następny model będę już w całości robić matową fiksatywą i zobaczę, jak wyjdzie. Planuję też zamiast pasteli użyć pigmentów, one są już zmielone i mają jeszcze lepsze kolory.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Eowima » 11 lut 2014, o 20:16

NAF, Arawali jest piękny, nie mogę się na niego napatrzeć. Rewelka.

A te pigmenty zdołałaś już przetestować? Pewno są lepsze, tylko ciekawi mnie czy można je dostać w zwykłym plastyku, czy trzeba gdzieś zamawiać.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez NAF » 11 lut 2014, o 22:23

Eowima, dziękuję. Jeszcze nie wypróbowałam pigmentów, na razie dopadła mnie rzeczywistość i muszę się zając innymi sprawami.
Pigmenty można dostać w sklepie dla plastyków, tylko trzeba uważać i kupować tzw "Earth pigments" czyli pigmenty z naturalnych minerałów. W moim sklepie stały wymieszane z innymi, które np zawierają kadm i są trujące. Malując pigmentami zawsze można się ich trochę nawdychać, więc należy bardzo uważać na to, jakie pigmenty się kupuje i stosować maseczki podczas malowania.

Takie pigmenty kupiłam na testy
http://www.szal-art.pl/pigmenty-ziemne- ... r_289_833/
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Maliaorca » 12 lut 2014, o 09:18

Arawali jest świetny, nie mogę się nadziwić, że to pastele!
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez NAF » 24 mar 2014, o 21:38

Hmm, zdaje się, że wspominałam, że mam ochotę coś pociąć.

Obrazek

Uznałam, że Preciosie przyda się dynamiczny, bardzo ekspresyjny źrebak. Znalazłam odpowiednie zdjęcia i biorę się do roboty. Na razie zaznaczyłam kości, stawy i miejsca cięć. Co będzie potem, zobaczymy...
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 25 mar 2014, o 12:52

Jestem ciekawa efektów. Jaką maść mu potem strzelisz? :D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez NAF » 25 mar 2014, o 17:03

Chyba izabelkę, ale to będzie jeszcze zależało od tego, na jaką maść się zdecyduję dla Preciosy, żeby genetycznie wszystko grało.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron