NAFciowe przeróbki

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez NAF » 28 mar 2014, o 22:53

Praca wre, tnę i gnę bez litości. Pierwsze efekty powinny być widoczne jutro, a na razie mam zdjęcie mojej pomocy naukowej. Dotychczas robiłam wszystko "na oko", ale przy takiej skali trzeba już być bardziej dokładnym. Ze zdjęcia źródłowego zdjęłam kąty i zrobiłam szablon, według którego gięłam model. Jak na razie sprawdza się świetnie.

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 28 mar 2014, o 23:03

No, no, no :-D bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Na pierwszy rzut oka myślałam, że to Heartbreaker. Bardzo podobny jest, a jak skończysz to na pewno będzie problem odróżnić :) Uszy też zmieniasz?
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 28 mar 2014, o 23:35

O, bardzo sprytne! Sama nie wpadłabym na coś takiego, może wykorzystam pomysł :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 29 mar 2014, o 18:26

Metalfish, prawda, że podobny? Dlatego zwróciłam uwagę na to zdjęcie. Uszy na razie zostają oryginalne. Obróciłam prawe ucho i okazało się, że uszy nie są równe! Popracuję nad nimi trochę, a jeśli nie będą chciały współpracować, to zrobię nowe.

Mangalarga, po dwóch dniach pracy stwierdzam, że szablony się przydają. Mam już zrobione na wszystkie nogi, bez nich było by ciężko.

Wstępnie skończyłam szyję i dwie nogi. Jutro zajmę się drugą parą, a potem będę obserwowała całokształt i wprowadzała ewentualne poprawki. Nie wiem dlaczego Photobucket załadował zdjęcie do góry nogami, ale po kliknięciu otwiera się poprawnie.


Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 29 mar 2014, o 23:07

Potem go podeprzesz na tych przeźroczystych cienkich rurkach? Fajnie wygląda, ciekawa jestem dalszych efektów, jak go potniesz do końca :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Askada » 30 mar 2014, o 07:51

Wygląda... Ciekawie xD Nie no, nie mogę się doczekać aż go skończysz :) Widziałam wszystkie aTwoje customy są niesamowite :shock:
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ana » 30 mar 2014, o 08:54

Zapowiada się genialnie! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez NAF » 6 kwi 2014, o 10:48

Ok, chyba już się zmęczyłam tym cięciem i gięciem. Wydaje mi się, że w końcu trafiłam w poprawne ustawienie nóg. W pewnym momencie Księciunio (tytuł roboczy) nie miał dwóch kopyt i jednej całej nogi, a ja w tej chwili mam większość palców poklejonych kropelką.

Podstawka/i są na razie w fazie projektowania, chciałabym zrobić coś na wzór okrągłej podstawki Totka i Salinego. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Obrazek

Muszę jeszcze dogiąć nadgarstek w prawej przedniej.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 6 kwi 2014, o 11:15

Właśnie tych rurek chciałabym uniknąć. Jest ok, gdy są krótkie, ale w tym przypadku trzeba by zastosować ich długie odcinki, a jakoś mi to nie odpowiada.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 6 kwi 2014, o 17:08

Trzeba, na razie szukam materiałów.

A tak przy okazji - baranek :)

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 6 kwi 2014, o 17:56

NAF, jakbyś chciała podstawkę od Salinera to pisz, bo mam na zbyciu :) Mogę Ci wysłać w poniedziałek :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Capricorn » 6 kwi 2014, o 18:31

Masakra :shock: :mrgreen:
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Eowima » 8 kwi 2014, o 18:20

Bardzo ciekawie się ogląda Twoje zdjęcia z etapów pracy nad Heartbreaker'em. Czy w górnej części szyi też coś zmieniałaś (oprócz otworów nic nie widzę)?
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez NAF » 8 kwi 2014, o 21:09

Tak, zmieniłam odrobinę. Otwory były po to, żeby łatwiej było wyprostować szyję. Podczas gięcia, gdy plastik był jeszcze gorący i miękki, poza wyprostowaniem, ugięłam trochę szyję w części potylicznej.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Apache. » 9 kwi 2014, o 00:30

Już na tym etapie pracy model świetnie wygląda. :) Naprawdę nie mogę doczekać się efektu końcowego! Planujesz jeszcze robić coś z głową? Przydałoby mu się nieco wyprostować profil, Heartbreaker ma nieco wklęsły i to jest chyba główna różnica rzucająca mi się w oczy, kiedy widzę go na tle zdjęcia tego źrebaczka (który zresztą zdaje się być "modelowym" przykładem andaluzyjskiego młodzika).
Też będzie miał taki uroczy, łysy(?) ogonek? :mrgreen: Ostatnio, kiedy natknęłam się na zdjęcia źrebaków andaluzyjskich z takimi ogonami, zastanawiało mnie właśnie, o co w tym chodzi...? :lol: Goli się je czy co? Wybacz ignorancję, ale po prostu nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim. :)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron