Akcesoria Capricorn

Wszystkie pozostałe przedmioty związane ze środowiskiem jeździeckim, w tym pojedyncze elementy dioram oraz figurki jeźdźców.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Akcesoria Capricorn

Postprzez Capricorn » 20 sty 2013, o 13:21

Wymyśliłam takie coś:
Obrazek
Obrazek
Wiem, że krzywe strasznie, ale chciałam pokazać ogólny pomysł. Kłódka jest wycięta z puszki aluminiowej i przykręcona śrubką, które są używane do przykręcania dysków w kompie, akurat takie małe miałam ;)
Ale można użyć małego gwózdka i wtedy będzie bardziej naturalnie (bo śrubka tu nie pasuje, wiem) i można ten gwóźdź wyciągać i przekładać całą kłódkę wedle uznania. To jest na raczej szeroki słupek, na cienkich (5-7 mm) widziałam inne rozwiązanie. Jak zrobię to pokażę.
Obrazek
Ostatnio edytowano 20 sty 2013, o 17:41 przez Capricorn, łącznie edytowano 1 raz
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez kaskagren » 20 sty 2013, o 14:07

Capricorn, świetne! Kurczę, jak to takie fajne, to też w końcu muszę coś z puszki wyciąć. ¦rubka nie wygląda źle, chociaż z gwoździem też byłoby fajnie. Gratuluję pomysłu.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez kolekcjonerka » 20 sty 2013, o 14:24

Ze śrubką wygląda ok, bo to tylko z bliska wdać ten krzyżyk. Zresztą, zawsze można go wypełnić jakąś masą i pomalować.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Watazka » 20 sty 2013, o 16:41

Widzę że mamy coraz więcej pomysłów na przeszkody, teraz w większej skali ;) Ja kiedyś drągi robiłam z poprzecinanych tyczek bambusowych, niestety ich wadą jest fakt, że przy przecinaniu łatwo pękają.
Twoja przeszkoda wygląda fajowo ;)
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez NAF » 20 sty 2013, o 18:53

Capricorn, ¦wietny pomysł z tą blaszką z puszki, też muszę spróbować.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 21 sty 2013, o 00:00

Pomysł superamcki :) Mam wrażenie , że Capricorn to kopalnia pomysłów :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 21 sty 2013, o 15:56

- Bardzo fajnie że chce Wam się "bawić"w takie eksperymenty (zwłaszcza w wykonaniu pań jest to wysoce chwalebne) , zastanawiałem się czy np. nie prościej było by wyciąć kłódkę z jakiejkolwiek nakrętki na butelkę. Wiem że się wymądrzam a sam nie biorę się do roboty - nie mam takiej potrzeby no i miejsca które wolę przeznaczyć na modele, jednak podziwiam Wasze prace i upór w dążeniu do doskonałości. :mrgreen:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 21 sty 2013, o 22:50

krysiek1108 Wymądrzaj się nam dalej, a w końcu i Ciebie chęć dłubania napadnie ;D
No i proszę kolejny pomysł mamy :) Tylko trzeba by było znaleźć odpowiednio małe zakrętki, aby i łuczek kłódki był mały :)

Niektóre Panie potrafią całkiem sprawnie używać narzędzi. Sama lata temu dostałam od taty kilka małych narzędzi (mniejszymi mi się lepiej "bawi"), dzięki którymi teraz wykonuje moje bzdety, a ostatnio rozkręcałam swego laptopa (naprawiłam mechanikę włączanie - choć nie miałam bladego pojęcia o temacie, ale widać, że jak się chce :) ). Ale o wkręcenie żarówki (czy z innej beczki: przeniesienie worka z paszą) jednak zawsze Panów proszę :P :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 1 kwi 2014, o 19:11

No bardzo fajna taka przeszkódka! Podoba mi się :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia


Powrót do Pozostałe akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron