Pierwsza siodlarnia - potrzebuję pomocy.

Wszystkie pozostałe przedmioty związane ze środowiskiem jeździeckim, w tym pojedyncze elementy dioram oraz figurki jeźdźców.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Pierwsza siodlarnia - potrzebuję pomocy.

Postprzez Niele » 16 gru 2011, o 23:38

W sumie nie wiem czy to jest odpowiedni dział do prezentacji tego...czegoś, ale trudno, najwyżej poproszę modów o przeniesienie.

To coś:

Obrazek

to jest pierwsza siodlarnia dla koni Schleich jaką kiedykolwiek zrobiłam. Jeszcze jej nie skończyłam, bo potrzebuję pomocy.

- Zastanawiam się, czy malować deseczki. Jeżeli tak, to lepsza będzie biel, czy brąz?
- W co wpakować derki? Na początku planowałam zrobić półki na ścianie, ale raczej mam za mało miejsca, bo muszę zrobić stojak na jeszcze jedno siodło. Ma ktoś jakiś pomysł?

Do zrobienia mam jeszcze podłogę, muszę też zeszlifować deseczki, bo są trochę krzywe. No i pomysł z robieniem stojaków z kartonu nie był może najlepszy, ale to jedyne co potrafiłam aktualnie wykombinować. Ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze można by było zrobić żeby to fajniej wyglądało? :)
RANDOM_AVATAR
Niele
 

Postprzez Rose » 17 gru 2011, o 16:13

Deseczki lepiej na brąz pomaluj będzie estetyczniej i bardziej realistycznie:)Ja z patyczków po lodach zrobiłam stojak na siodło. Zajęło mi jakieś pół godziny, może zrobisz coś takiego to będzie wyglądało lepiej:)

Obrazek
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez Niele » 17 gru 2011, o 20:00

Taki stojak wygląda zdecydowanie lepiej. Tylko będę musiała opracować jakąś lepszą metodę przycinania patyczków laryngologicznych... ^^
RANDOM_AVATAR
Niele
 

Postprzez Rose » 17 gru 2011, o 22:02

Ja patyczki przycinam....nożyczkami. Odmierzam sobie i zaznaczam długość odpowiednią i tnę wg niej :>
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez Niele » 18 gru 2011, o 11:48

Ja też tak przycinam, ale:

- jak tnę jednym cięciem, to kawałki drewna latają mi po całym pokoju i na ogół wychodzi krzywo
- jak tnę kilkoma cięciami, to patyczki pękają
- mam po tym fajne odciski :P

Z patyczkami do lodów pewnie nie byłoby problemu, ale te laryngologiczne są przynajmniej o połowę szersze. Przecinanie ich wzdłuż, to już w ogóle wyższa szkoła jazdy. :P
RANDOM_AVATAR
Niele
 

Postprzez Konik » 18 gru 2011, o 15:58

Co do derek, zrób może tekturowe pudełeczko, bez zamknięcia...
A tej ścianki to ja osobiscie bym nie malowała. Tak wygląda świetnie
RANDOM_AVATAR
Konik
Początkujący zbieracz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 15:05
Lokalizacja: Z Katowic ;D

Postprzez Rose » 18 gru 2011, o 16:22

Ja tnę kilkoma cięciami tylko zazwyczaj robię to strasznie wolno bo moje nożyczki są sędziwe już i nie pękają mi. Ja miałam tylko dostęp do lodowych patyczków, więc z nich robiłam. :>
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2


Powrót do Pozostałe akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron