Rząd Lili2006

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Kari » 9 cze 2014, o 16:02

Lila2006, świetne jest!!
Te ogłowie nawet idealnie pasuje do konia! Na dodatek te urocze futeeerkooo...
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Gość » 9 cze 2014, o 17:19

Lila, ty jesteś taka nasza polska Braymere albo CharArt :D Strach pomyśleć co będzie jak już się wprawisz :P
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Zeta » 9 cze 2014, o 19:00

Lila2006 napisał(a):Denerwuje mnie też bardzo mocowanie kiełzna na modelu. Coś trzeba by wykombinować, bo tak jak ja to zrobiłam to jest nie do przyjęcia.


No na gumę do żucia ja też bym nie przyklejała kiełzna :-D Przeglądając wczoraj bloga mojej idolki jeśli chodzi o miniaturowe siodła i rzędy znalazłam takie zdjęcie:

Obrazek
Żródło: http://cktinytack.blogspot.com/

Widać, że kiełzno jest mocowane czymś przezroczystym. Tylko co to jest? Kropka kleju? Żel? Trzeba by pogrzebać po jakichś forach modelarskich.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Lila2006 » 9 cze 2014, o 19:35

He, he, taką desperatką nie jestem, żeby przyklejać kiełzno gumą do żucia. ;)
Choć tak to wygląda, to jednak jest to masa klejąca UHU patafix. Szczerze mówiąc jest do kitu i wcale mocno nie klei.
Zeta, dlaczego pokazałaś mi tą stronę? Teraz ze swoimi wyrobami schowam się do mysiej dziury. :mrgreen:
Dziękuję wszystkim za pochwały ale nadal proszę o rady, co należałoby poprawić czy zrobić inaczej.
Dorotheah, liczę na Ciebie. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Zeta » 9 cze 2014, o 19:48

Lila2006 napisał(a):Zeta, dlaczego pokazałaś mi tą stronę? Teraz ze swoimi wyrobami schowam się do mysiej dziury. :mrgreen:


Ja tam uważam, że Twoje wyroby są świetne, bardzo estetyczne i już niedługo będziesz na tym samym poziomie, co ta kobieta, przynajmniej jeśli chodzi o ogłowia ;) . Poza tym, dobrej inspiracji nigdy za wiele xD.
Siodła tej babki są zachwycające, mogę patrzeć na nie godzinami, ale mam wrażenie, że ona ma jakiś specjalny sprzęt do robienia ich i nie musimy czuć się gorsze z tego powodu, że takiego nie mamy i tak cudnych rzeczy robić jeszcze nie umiemy.

Lila2006 napisał(a):Dziękuję wszystkim za pochwały ale nadal proszę o rady, co należałoby poprawić czy zrobić inaczej.


Jakbym się brała za robienie ogłowia, to bym... kupiła przynajmniej jedno prawdziwe. Jeźdźcem nie jestem, nigdy nie miałam ogłowia w ręku, więc dobry materiał poglądowy byłby mi na starcie potrzebny.
No a potem... bym trenowała. Trening czyni mistrza :)
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Aon-Adharcach » 9 cze 2014, o 20:15

Kiełzno przykleja się na takie coś :)
Obrazek
http://www.militarymodelling.com/news/a ... y-wax/5973

Ponoć trzyma świetnie i nie zostawia tłustych śladów jak np. plastelina.
Chyba przewijało się już gdzieś na forum, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Capricorn » 9 cze 2014, o 21:25

Lila - piękne to ogłowie! :D

Są jeszcze takie masy do przyklejania plakatów na ścianach, np power tack:
http://allegro.pl/masa-mocujaca-power-tack-zastepuje-pinezki-i4305939130.html
Masy są w dwóch kolorach - biały i niebieski, ja niestety dostałam niebieski, bo wysyłają losowo.
Faktycznie nie robi tłustych śladów - przyklejałam plakaty na meble i nie miały plam. Postawiłam też Schleichy na monitorze i podkleiłam im nóżki tym, żeby nie spadły. Stały parę tygodni i nic się nie stało. Nie próbowałam z Breyerami, one są z innego plastiku. Ale raczej nie powinno to przereagować z masą modelu.
Te "przyklejki" są też innych firm, na Allegro można poszukać. Ja tam kupowałam, bo u nas w księgarni o czymś takim nie słyszeli. Może w większych miastach mają.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez krysiek1108 » 10 cze 2014, o 08:41

- Lila bardzo udana "praca ręczna", drobiazgi o których piszesz są przecież do poprawienia jak zdobędziesz odpowiedni materiał(na tym polega modelarstwo, wszystko można poprawić, przerobić, dopasować w dowolnym czasie- ważne żeby się nie zniechęcać), co do mocowania kiełzna to osobiście rozważam wersję wywiercenia drugiego otworu w kąciku pyska (jeden już istnieje jako odpowietrznik i nie przeszkadza), pozostaje przeciągnąć cieniutki drucik lub mocną nić za pomocą igły i sprawa załatwiona. :) ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 11 cze 2014, o 23:12

LILA - BOMBA ! :mrgreen:
Generalnie Twoje ogłowie jest śliczne, bardzo estetyczne i do tego masz naczółek z dziedziny "bądz widoczny na drodze" :) I cale oglowie bardzo pasuje Idealowi.

Przy kolejnej okazji możesz poprawić to zapięcie na podgardlu, możesz też d jeszcze przyciąc koncówki ogłowia w dziubek.

A jesli chodzi o samo założenie na konia- nieco bym wyżej zapięła nachrapnik . Teoretycznie zapina się go na dwa palce pod kością jarzmową ( czyli pod dolnym fragmentem grzbienia kości jarzmowej). Cięzko mi przełozyć to na milimetry- widze na oko, że zaraz bym temu koniowi podpieła nachrapnik nieco wyżej.
(Tu w sumie dodac musze, że wiele osób w Polsce zapina za wysoko, lub za nisko , za ciasno, lub za lużno nachrapniki, nawet w super szportowych stajniach- ale to juz inna para kaloszy...)
No i nim kon poszedł by do pracy w tym oglowiu zapewne bym mu nieco niżej opóściła początek naczółka- aby było wygodniej koniowi ( obecnie jest na nieco wystającej częsci nasady uszu ( u modela może tego tak nie czuc, ale u żywych koni widać róznice), a nieco poniżej jest minimalne wgłębienie -naczółek mniej ugniata, mniej się zapaca skóra konia. Ale w sumie , to raczej takie tam zboczenia zawodowe.

A Twoje ogłowie jest po prostu piękne i jeszcze raz BRAWO :)

Aż mi zrobiłas smaka na kolejne oglowie. U mnie się od jakiegoś czasu dwa konie domagają sęię oglowii, skóra czka juz dosc dlugo- chyba czas coś zrobic.

Mam Tacky Wax- jak da się go duzo świetnie trzyma, ale wyłazi wszedzie i widac mglistą masę. A jak mniej go nalożę-to go nie widać niemal w ogóle, ale tez, przy lekkim poruszeniu wodzami, kiełzna się łatwo odklejają. Ale gdy nic nie dotykam - kiełzna trzymają się wieki.

A zdjęć CK Tiny Tack nie lubię oglądać- bo potem mam monitor do czyszczenia i jeszcze do tego spac po nocach nie mogę :mrgreen: To absolutne mistrzostwo.

Z narzędzimi racja- im więcej mam narzędzi tym lepiej widze, jak wiele moga pomc. To zamo się tyczy wszelkich materiałów- przy kiepskiej jakości materiałów, efekt ostateczny jest ograniczony jakością materiałówi. Ale niestety dobre materiały kosztują, ciężko znalezć odpowiednie i często dochodzą koszty wysyłek ( sama w maju wydalam ok 360 zł na materiały :shock: - tak po troszku...ehh).
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 16 cze 2014, o 15:40

Prześwietne ogłowie Lila, naprawdę robi bardzo dobre wrażenie!!! :D

Podziwiam i przyznaję że takie tematy jak ten zachęcają do podjęcia prób w tym temacie. Aczkolwiek wydaje się to duże wyzwanie i nie wiem czy starczyło by mi cierpliwości i umiejętności (na przykład z klejem zawsze mam przedziwne "przygody" :/ po czym wszystko wygląda jak po przejściu klejowego tornada) no cóż może kiedyś. W każdym razie Ty uzyskałaś przepiękne efekty w tej dziedzinie!!! :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Indila » 23 cze 2014, o 17:23

Lila moim bogiem ! ;D
Cudowne ogłowie. Uwielbiam patrzeć na Twój sprzęt ! Jest taki ,, Realistyczny''
Jeszcze raz Gratulacje !
I'm reZinators ♥
http://szatynkowadolina.blogspot.com/ Mój Blog.
Avatar użytkownika
Indila
Początkujący zbieracz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 22 cze 2014, o 15:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postprzez Zauropod » 24 cze 2014, o 14:18

Lila,genialne ogłowie! Twój rząd jest wspaniały! :-D
RANDOM_AVATAR
Zauropod
Początkujący zbieracz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 13:38
Lokalizacja: Nowodworze

Postprzez Lila2006 » 24 cze 2014, o 14:40

Dziewczyny kochane ale Wy wiecie, że na tym ostatnim zdjęciu to nie moja robota?
Bardzo dziękuję za tak pozytywne komentarze i zachwyty, ale czy na pewno chodzi o to ogłowie na Idealu? ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Zauropod » 25 cze 2014, o 12:41

Oczywiście, że chodzi mi o ogłowie na Idealu! :D
RANDOM_AVATAR
Zauropod
Początkujący zbieracz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 13:38
Lokalizacja: Nowodworze

Postprzez Lila2006 » 25 sty 2015, o 18:53

Czekając z utęsknieniem na moje AR-ki, zrobiłam sobie ogłowie dla achałtekina. To jeszcze nie jest dokładnie to co bym chciała, ale jestem dość zadowolona.
Sorki za zdjęcia z lampą.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron