Rząd jeździecki Apache.

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Apache. » 28 maja 2014, o 12:47

Dzięki, dorotheah! :)
O zwężeniu podszycia pomyślę. Chciałam, żeby sprawiało wrażenie takiego mieńciuśkiego, ale może trochę przesadziłam. :lol: W ogóle jeszcze muszę poprawić w tym kantarze to i owo. Ogółem mi się podoba, ale drażni szczegółami.

dorotheah napisał(a):A tam gdzie miał być karabińczyk może mogłabyś go jakoś względnie łatwo dodać- problem długości podgardla rozwiałby się automatycznie?

Tak właśnie chciałam to rozwiązać. ;) Myślę, że po odcięciu paska od kółeczka z jednej strony zostanie wystarczający kawałek rzemyka, by przymocować do niego karabińczyk z kółeczkiem. I chyba po takim zabiegu powinno być nawet lepiej z długością podgardla. Jak nie, to się zrobi nowe. :P

dorotheah napisał(a):Sprzączki (te przy pysku), jeśli dobrze widzę, masz inne niż Rio Rondo ? Bardzo fajnie wyglądają i maja chyba szersze dziury w które montuje się paski kantara ( u moich te wnęki są ciasne :) ).

Wszystkie moje sprzączki są z Rio Rondo. Tylko ostatnimi czasy odpowiednio je sobie profiluję - wyginam w łuk tak, żeby właśnie paski łatwiej się przesuwały przy regulacji, bo też na początku się z tym strasznie męczyłam, czasem i przy użyciu pęsety. Troszkę to pomogło, ale chyba tym razem i tak kupiłabym te rozmiar większe, czyli 1/8. Nie wiem, jak szerokość otworów będzie zgrywać się pod względem wizualnym z szerokością rzemyków, ale chociaż sprzączki będą pełniły swoją funkcję. Zresztą te, które mam, nieraz wydają mi się proporcjonalnie za małe względem kantarów.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Clevelka » 27 lip 2014, o 10:20

Jakich ogniwek używasz do tych ślicznych kantarów?
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Poprzednia strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron