Rząd jeździecki dla modeli znalezione w necie

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 20 lis 2012, o 22:35

Watazka, robi :)

Obrazek
Zdjęcie pochodzi z jej strony.

Mam nadzieję, że wykona kiedyś tutorial dotyczący siodeł westernowych.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 21 lis 2012, o 11:54

- Zastanawiam się czy takie elementy jak sprzączki czy wędzidła są gdzieś do kupienia czy też te " dziełka " to w 100 % rękodzieło - podziwiam i chyba zacznę jakiś " trening " na początek coś dla Valentyny bo większe i łatwiejsze . ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Koniara262 » 21 lis 2012, o 16:10

Ale cudeńka ! Ja z trudem wykonuję siodła dla Schleich'ów, a co dopiero takim miniaturkom !
krysiek1108 ja też się zastanawiam, bo trudno by było wykonać takie małe elemenciki. Ja potrzebuję hackamore w skali Breyerów Traditional i Classic...
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Aon-Adharcach » 21 lis 2012, o 19:13

krysiek1108, Koniara262, można kupić niektóre gotowe elementy - strzemiona, wędzidła, a nawet sprzączki i stylizowane ogniwka - w niemal wszystkich skalach. Wystarczy poszukać choćby na eBay'u, trochę tego mają też na MPV, Utterly Horses czy Horsing Around :) Choć niektórzy artyści lubią wykonywać własnoręcznie jak najwięcej elementów.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 14 mar 2013, o 21:45

Coś dla zmotoryzowanych :mrgreen:
Obrazek
źródło
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez krysiek1108 » 15 mar 2013, o 14:54

- To "dzieło" jakiegoś namiętnego harleyowca( aż dwa loga z jednej strony :roll: ) a ćwieki to i moja Yamaha ma podobnie , ale żeby tą "miłość" przenosić na konia w takiej formie to kwestia gustu albo jego braku . :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 15 mar 2013, o 16:36

krysiek1108, są aż trzy loga :twisted: Mi się to nawet podoba, ale tylko na zdjęciu. Kupić, nie kupiłabym. Jeśli zrobić, to na półeczkę do garażu i z Hondą. W końcu motórowi też się musi podobać :P

Takie czapraki to ja mogę oglądać :o :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
źródło
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 15 mar 2013, o 20:03

Metalfish napisał(a):Coś dla zmotoryzowanych :mrgreen:
Obrazek
źródło

To jest rząd westernowy używany przy paradach, tylko z dodanym logiem Harleya :)
Na paradach w USA nie trudno zobaczyć tego typu rząd z ćwiekami:
Obrazek
źródło

Chyba trzeba będzie w końcu popracować nad tematami dot. rzędów w naszej bazie zdjęć :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 16 mar 2013, o 01:36

Czapraczki cudne.

Natmiast rzad harleyowy na Iron Metal Chief MFT już widziałam i podziwiam jego wykonanie. Nawet mi się marzyło wykonać kiedyś tego typu rząd, ale z zdecydowanie subtelniejszą stylistykę (choć też dużo metalu , ale delikatniejsze wzorki).

A bardzo mi się podoba "wplecienie" prawdziwej wstążeczki w tę odlaną na koniu. Ciekawe jak to zrobiono.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Kari » 17 mar 2013, o 18:54

Zestaw westernowy wymiata! ^^

Co do czapraków...Albo BARDZO sprawne dłonie i mała igła albo maszyna do szycia, ale z lupą i duuużo cierpliwości. Swoją drogą - jakiej to oni szmatki używają, żeby się nie próła? Widać, ż ejest stosowana lamówka i ona pewnie załatwia sprawę, ale mnie by szlak jasny trafił gdybym miała takie coś szyć. Awrrrr.... =.=
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kaskagren » 23 mar 2013, o 21:34

Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Gość » 4 cze 2013, o 20:56

Ja też coś dodam: Piękny rząd jeździecki... Ja bym takiego niestety nie umiała zrobić :P
http://www.modellpferdeforum.de/index.p ... tID=478407

A tu jeszcze coś ciekawszego:D Breyery.. Tyle detali.. Same pochwały tym co to robią ! Gratuluje.., Sama chciałabym tak umieć ;)
http://www.salubia.de/content/shows/bensh08.htm
P.S. Jeśli to jest po niemiecku to to jest breyerfest ale w formie niemieckiej?! Bo ja niewiem! Za udzielone odpowiedzi dziękuje.. I mam nadzieje że rzędy się podobają:D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 4 cze 2013, o 21:13

Julia napisał(a):P.S. Jeśli to jest po niemiecku to to jest breyerfest ale w formie niemieckiej?! Bo ja niewiem! Za udzielone odpowiedzi dziękuje.. I mam nadzieje że rzędy się podobają:D

To są zdjęcia z Live Show w Bensheim, największej tego typu imprezy w Europie, nazywanej niemieckim Breyerfestem.
Ech, pojechać tam pewnego dnia... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 12 mar 2014, o 14:18

Nie wiedziałam gdzie to wstawić, ja co to prosz kopsnąć do odpowiedniego działu :)

Model wykonany przez Cezarego Maruszczaka. Model walca konnego z końca XIX wieku. Konstrukcja podpatrzona w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Model wykonałem na podstawie zdjęć oryginału.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
¬RÓDŁO ««« więcej zdjęć

Według mnie boskie, nic dodać nic ująć. A te detale po prostu miodzio.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Kari » 12 mar 2014, o 16:39

Ta uprząż jest świetna! Nie mam nawet słów, które ogarnęłyby mój zachwyt tym kompletem!
Wszystko wygląda prawie jak prawdziwe! :o
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron