Rząd jeździecki - pytania i porady

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 3 lut 2013, o 16:47

Rose, napisz do czego ten klej ma być, to przeniosę do bardziej odpowiedniego działu/tematu :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Rose » 3 lut 2013, o 17:26

Do robienia akcesoriów na modele oczywiście:)
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez Aon-Adharcach » 3 lut 2013, o 17:30

Przeniesione :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 3 lut 2013, o 17:35

Hmm, czy masz na myśli tzw glue gun? Czy on nie jest na ten klej w laskach, którego używają na w kwiaciarniach? Nigdy go nie używałam, ale chyba wolałabym kropelkę czy inny klej Pattex niż taką rozgrzaną masę. Poza tym zastanawiam się, jak tu wygląda kwestia precyzji wykonania.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rose » 3 lut 2013, o 17:41

Tak glue gun na laski kleju.
Poza tym zastanawiam się, jak tu wygląda kwestia precyzji wykonania.

Klej się nie leje jak woda, "pistolet ma precyzyjną końcówkę". Tak wyczytałam przynajmniej. Zresztą widziałam kilka filmów na yt gdzie kleiły właśnie pistoletem części siodła, więc chyba musi być dobre.

Edit.
Poza tym klejenie super glue jest uciążliwe bo spala skórę i bardzo śmierdzi. Zostawia też brzydkie ślady. Kleiłam też ośmiorniczką- klej uniwersalny i był kiepski :-|
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez Carmen » 3 lut 2013, o 17:54

Zwykły Magic można dostać z takim mini pistolecikiem przyczepianym do tej tubki. Sama mam takie coś, tylko wolę tradycyjne klejenie paluchem :D A siodła się trzymaja a to najważniejsze.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez NAF » 3 lut 2013, o 17:59

To muszę się podszkolić w kwestii glue gun, bo mi się kojarzą z kwiaciarnią.

D skóry stosowałam klej do butów Pattexa i nie śmierdziało aż tak bardzo. Daj znać jak wrażenia, jeśli się zdecydujesz na ten pistolet, może rzeczywiście ułatwi nam życie.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krysiek1108 » 3 lut 2013, o 22:30

- Miałem przez jakiś czas do czynienia z pistoletem do klejenia na gorąco , te laski to silikon do stosowania jak już wcześniej pisano do kwiaciarni i do większych "ekspresowych"połączeń ,ja w pracy stosowałem go zamiast laku(plomby na opakowaniach), moim zdaniem do precyzyjnych ,modelarskich prac się nie nadaje( kiepska precyzja dozowania no i słabo trzyma na złączach)- ogólnie to pistolet słabiótki bo wyjątkowo szybko się przepale(jednorazowa niewymienna grzałka). :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Rose » 4 lut 2013, o 19:05

krysiek1108 napisał(a):moim zdaniem do precyzyjnych ,modelarskich prac się nie nadaje( kiepska precyzja dozowania no i słabo trzyma na złączach)- ogólnie to pistolet słabiUtki bo wyjątkowo szybko się przepale(jednorazowa niewymienna grzałka).

Zależy jakie miałeś ten pistolet i klej bo jest kilka kolorów lasek, każda do innego materiału ;)
NAF napisał(a):Daj znać jak wrażenia, jeśli się zdecydujesz na ten pistolet, może rzeczywiście ułatwi nam życie.

Na pewno dam, bo już jestem na 90% pewna, że go kupię choćby dla przetestowania:) Zamierzam robić kolejne siodło więc, zdam relację:)
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez Gość » 15 mar 2013, o 21:20

Kto mi powie z czego zrobić takie coś:
Obrazek
źródło
W drewno i drut odpadają. Myślicie, że Fimo da rade? Chodzi też o to, że potrzebuję czegoś co po większym nacisku / użyciu siły się ani nie pokruszy ani nie zmieni kształtu (chłopa trza czasem wcisnąć na konia, a potem on i tak ma tyle pary w kolanach, że...). Może jakieś inne propozycje?
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Watazka » 15 mar 2013, o 23:28

Pewnie na zagranicznych sklepach internetowych takie coś można znaleźć, ale nie będzie tanie. Domowymi sposobami, wybrałabym kombinacje z puszki i folii aluminiowej.
A może w połowie drogi - spróbuj zrobić z drewnianych patyczków po lodach?
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Gość » 15 mar 2013, o 23:42

Drewno odpada na 100%. Już próbowałam coś tam strugać i totalnie mi nie wyszło. Folia aluminiowa.. to nie jest zły pomysł. Jakby ją poskładać, posklejać i porządnie zbić powinno wyjść całkiem, całkiem. Dzięki :D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez dorotheah » 16 mar 2013, o 01:41

fimo może się pokruszyć przy wciskaniu nieokrzesanego chłopa :-/

Lepiej może pokombinuj z tą puszką.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Valhalla » 27 mar 2013, o 18:34

Nie mam pojęcia, gdzie można spytać się kogoś na forum o taki drobiazg, dlatego postanowiłam, że spytam się w tym wątku. Gdy nie jest odpowiedni, proszę o przeniesienie c:
Otóż chodzi mi o masę, którą prawdopodobnie można nabyć na MPV. Gdzieś wyczytałam, że używa się jej do przyklejania np. wędzideł do breyerów, by je umocować. Jest przeźroczysta i ponoć podobna do plasteliny. Bardzo mnie to zaciekawiło, jednak nie orientuję się w nazewnictwie i nie umiem tego znaleźć.
Umiałby ktoś mi pomóc? :lol:
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29


Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron