Rząd jeździecki - pytania i porady

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 22 wrz 2012, o 22:15

NAF, myślisz, że dałoby się zrobić terlicę z puszki dla większych modeli? W sensie, czy nadawałaby się do użytki, czy też trzeba szukać innego sposobu ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 23 wrz 2012, o 17:32

Hmm, też się nad tym zastanawiałam. Dla skali SM sama blaszka jest ok, poza tym tu nie ma żadnych obciążeń. Dla wiekszych skal widziałam na ebayu terlice odlewane z metalu, ale przecież musi być inny sposób. Blaszka z puszki jest super, bo da się ją ciąć nożyczkami, łatwo się gnie i nie sprężynuje. Jeśli po wycięciu i uformowaniu wzmocniło by się całość metodą kropelki i sody, to całość powinna działać. Po opanowaniu skali SM mam zamiar powiększyć wykroje do skali Schleicha, więc zobaczymy.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nieleka » 24 wrz 2012, o 10:53

@NAF: czytując bloga Braymere, widziałam parę razy, że autorka modyfikuje terlice z Rio Rondo przy użyciu Apoxie Sculpt (u nas było dostępne coś podobnego pod nazwą Magic Sculpt). Poza tym, dla niektórych typów siodeł robiła całe rusztowanie np. z drutu, folii aluminiowej i również Apoxie, więc może w tym kierunku pokombinować?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Watazka » 24 wrz 2012, o 19:24

Nieleka, trzeba spróbować, odlewane terlice na MPV czy Ebayu sporo kosztują.
Ja w siodłach w skali Schleich też robię z puszki. Całkiem nieźle to wychodzi i można łatwo modyfikować, polecam.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez NAF » 24 wrz 2012, o 20:23

Ja też tak planuję spróbować. Jedyny odlew, na jaki się zdecydowałam, to strzemiona w skali Stablemate. Ma przyjechać pięć par, więc będzie to przyzwoita grupa testowa. Zobaczę, czy warto, czy tez jednak rozwijać własną produkcję.

http://www.horsingaround.com/acatalog/E ... rrups.html
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rose » 27 wrz 2012, o 13:06

Mangalarga napisał(a):NAF, myślisz, że dałoby się zrobić terlicę z puszki dla większych modeli? W sensie, czy nadawałaby się do użytki, czy też trzeba szukać innego sposobu ;)


Spokojnie terlica z puszki wystarczy dla większych modeli. Ja robiłam terlicę z puszki po piwie dla Breyera i była wystarczająco giętka i wytrzymała :>
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Rząd jeździecki - pytania i porady

Postprzez Aon-Adharcach » 2 paź 2012, o 20:50

Bo taki temat zawsze się przyda ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 8 lis 2012, o 21:36

Po wykonaniu własnoręcznie pierwszej pary strzemion w skali Stablemate uznałam, że jednaj łatwiej będzie następne zamówić. W blogach modelarskich polecano firmę Horsing Arround (http://www.horsingaround.com/ ), więc złożyłam zamówienie, trochę poczekałam, potem poczekałam jeszcze chwilę (musieli wyprodukować nowe strzemiona, bo akurat kończył im się zapas i dostępne już były tylko kiepskie odlewy). Wczoraj odebrałam coś takiego, czyż nie są słodkie?

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 8 lis 2012, o 21:44

Widziałam już ten sklep, mają nawet figurki jeźdźców i terlice w skali Stablemate. Ale te dwa "gadżety" chyba można jakoś taniej skołować.
Strzemionka bomba! Kiedyś pewnie zaopatrzę sie u nich w te strzemionka, bo nie są drogie. Tylko najpierw potrzebuję modeli Stablemates ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Watazka » 9 lis 2012, o 09:46

U mnie też z ręcznie robionych klasycznych strzemion nici, więc zabrałam się za siodło westernowe.
Ostatnio edytowano 3 sty 2013, o 23:52 przez Watazka, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Koniara262 » 10 lis 2012, o 22:07

Boże jakież to małe o.O !
Ale cudowne :) Ja nie mam zamiaru robić dodatków do SM, mam wrażenie, że bym sobie nie poradziła. Czy można gdzieś nabyć takie strzemiona tylko w większej skali ?
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez NAF » 10 lis 2012, o 23:44

Oczywiście, że można, zajrzyj do innych zakładek w Horsing Arround albo na eBay, ja wszystkie skale, od SM do Traditional.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez we-runcia » 11 lis 2012, o 18:32

Ja strzemiona wygunam z drutu . Jakieś są .Terlice rowńiez robię z puszki .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dorotheah » 3 gru 2012, o 02:13

Ajć, gdzieś mi się zagubił ten wątek, a miałam napisać tu zaraz po fotce strzemion Naf.
Strzemionka są cudne. Czekam na fotę siodełka ze strzemionami.

Sama od dawna zastanawiam się nad zamówieniem strzemion. Niestety interesuje mnie skala TR, lub CL - a tu już ceny sa sporo wyższe. jakoś nie uśmiecha mi się płacić około kilkanaście euro za strzemiona TR (w końcu za tyle mogę kupić prawdziwe strzemiona ). Więc na razie odpuszczam sobie zamawiania. I kombinuję co by tu wymyślić- aby samoróbka wyglądała wystarczająco dobrze.
Za to leci do mnie inna malusieńka blaszka (blaszka?) do miniaturowego rzędu.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Pomoc

Postprzez Rose » 3 lut 2013, o 16:39

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Nie wiedziałam gdzie umieścić.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem pistoletu do kleju by już nie palić skóry Super Glue (i swoich palców też). Czytałam jednak opinie, że to nieopłacalne i klej kiepski. Czy ktoś i może się ustosunkować do tego, jeśli ma taki pistolet? Byłabym wdzięczna:)
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Następna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron