Akcesoria i rzędy Zuzu

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez zkg » 7 mar 2018, o 18:45

Ja bym spróbowała jeszcze zrobić obramówkę w czapraku. Sam zestaw prezentuje się fajnie i w widać progress w porównaniu do wcześniejszych.
Avatar użytkownika
zkg
Pasjonata
 
Posty: 102
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 15:30
Lokalizacja: Lębork
Posiada modeli: 40

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 15 kwi 2018, o 16:48

Hejka! Wczoraj właśnie skończyłam pierwsze siodło na skale Traditional :D Siodełko bardzo przyjemnie mi się robiło i chyba pierwszy raz mogę szczerze powiedzieć, że jestem dumna poduszek podbcia. Na większe modele tak fajnie robi mi się akcesoria, że na LB będę wracać chyba tylko wtedy, kiedy będę robiła coś na zamówienie (ehhh, fajnie by było :? ).

Obrazek
Obrazek

Do siodła dorobiłam jeszcze napierśnik trzypunktowy. Nie ma niestety regulacji ani tego takiego paseczka łączącego paski odchodzące od siodła (Frankel ma za bujną grzywę :P ) W sumie to nie każdy napierśnik go posiada, także jest okej. Mimo wszystko bardzo mi się podoba. Zrobiłam jeszcze wytok, ale teraz nie jest zaczepiony.

Obrazek

Ochraniacze są stare, założone tylko po to, by było więcej sprzętu (?)
Muszę jeszcze zrobić ogłowie, za które nie chce się zbytnio zajmować, ale jak trzeba to trzeba. No i nowe, RÓWNE ochraniacze. Fajnie byłoby jeszcze zabrać się za czaprak, ale brak wstążki oraz dobrego kleju nie pozwala na to :|

Cały rząd będzie na sprzedaż gdy tylko troszkę u mnie postoi i zrobię w nim ładną sesyjkę. Na pewno wiem, że do maja muszę jeszcze uzbierać 40 zł... Może dam radę :P .

Ktoś znający się na cenach, mógłby wycenić mi te siodło i napierśnik? W tej kwestii jestem kompletnie zielona :| Tak się zastanawiam czy nie lepiej byłoby wystawić sprzęcik na zagranicznych grupach, może coś sensownego by z tego wyszło :roll:

zkg też bym zrobiła lamówkę w czapraku, ale jak już pisałam na górze - nie mam do tego przyborów. Dzięki! :P
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Lila2006 » 15 kwi 2018, o 18:35

Bardzo zgrabny zestawik. Gratuluję. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez krysiek1108 » 16 kwi 2018, o 10:32

- Fajny, widać że kosztował sporo pracy, zręczności i cierpliwości. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Koszat » 20 kwi 2018, o 16:15

Świetnie to wygląda! Powodzenia w dalszych rzędach i sprzedaży (z doświadczenia wiem, że za jakieś 3 dyszki powinno pójść). :D
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Ana » 21 kwi 2018, o 14:28

Wyszło bardzo ładnie :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 1 maja 2018, o 11:41

Hej! Wreszcie skończyłam zestaw na tradki! Składa się on z siodła, ogłowia, ochraniaczy oraz napierśnika z wytokiem. Całość bardzo mi się podoba i jak dobrze pójdzie, w środę/czwartek pojedzie do nowego domku :D Kolejno planuję zrobić brązową skokówkę. Mam nadzieje, że wyjdzie mi równie dobrze :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak, wiem, że tylne ochraniacze wyszły za długie :?

Lila2006, krysiek1108, Koszat, Ana dzięki! :P
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Ana » 1 maja 2018, o 21:08

Fajny zestaw! Dobre robota :) Myślę że czaprak fajnie by było obrębić albo użyć takiego z Breyera, reszta naprawdę super :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Bergula » 6 maja 2018, o 10:09

Widziałam już twój rząd na fb,naprawdę bardzo fajnie się prezentuje,wszystko jest spójne i przyciąga oko :D Jedyne co to tak jak napisała Ana,dodałabym jakąś lamówkę do czapraka :)
Avatar użytkownika
Bergula
Hobbysta
 
Posty: 94
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 20:30
Lokalizacja: Opolskie

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 6 maja 2018, o 15:36

Cześć! Dzisiaj udało mi się dokończyć brązowe siodło na tradki :) Jestem pod ogromnym wrażeniem, że udało mi się aż tak szybko je skończyć! W tym siodle, terlica ma inny kształt (taki jak powinna) oraz zrobiłam taką inną, niż normalnie robię, poduszkę kolanową. Te siodło również bardzo mi się podoba, a siodło na siodło idzie mi coraz lepiej! Jeszcze tylko ogłowie i będzie kolejny zestaw na sprzedaż! :D Zmiana kleju a od razu 4 razy bardziej chce mi się robić akcesoria :)

Obrazek
Obrazek

Ana, Bergula dzięki, czaprak zamierzam niedługo ozdobić, bo jak już wspomniałam na górze - mam nowy DOBRY klej :D
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Koszat » 6 maja 2018, o 18:42

Ale super! Szybko robisz postępy :)
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez krysiek1108 » 7 maja 2018, o 12:54

- jestem pod "wrażeniem" :o te siodła są coraz lepsze, a czaprak obrobić bardzo łatwo, ja tasiemkę składam na mokro na pół /wzdłuż/i zaprasowuję, a potem na klej dookoła czapraka- efekt "murowany". :D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 1 lip 2018, o 14:35

Dosyć dawno mnie tu nie było... Aktualnie mam mała przerwę i nie bardzo chce mi się cokolwiek robić :/ Ale żeby coś się działo mam taki kantarek zrobiony już jakiś czas temu. Okucia z RR są bardzo fajne, polecam! :P Zrobiony z granatowej skóry, bo wstążki jeszcze nie mam. Regulowany na pasku potylicznym.

W międzyczasie powstają też 2 siodełka. A właściwie to już jedno, bo poprzednie zakończyło się na procesie tybinek. No niesety nie wyszło i trzeba było je porzucić :( Teraz natomiast pracuję nad czarną ujeżdżeniówką, która jak na razie dobrze idzie :D Muszę jeszcze zrobić ogłowie do brązowego siodła, a potem można rząd sprzedawać!

Obrazek
Obrazek

Koszat dzięki!

krysiek1108 :D Co to czapraka to na razie nawet nie mam materiałów na ozdobienie go, ale dzięki za podpowiedź!
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Koszat » 1 lip 2018, o 19:30

Hej, fajny kantar! Niby taki prosty, ale schludny, i kolorek pasuje gniademu :wink:
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Ana » 2 lip 2018, o 10:50

Ładny kantar, bardzo udane podejście! :) Fajnie równo poprzycinane paski, super sprzączki i kółka. Myśle że następnym krokiem mogłoby być nauczenie się dodawania takich "niby szwów"? chyba są na to sprawdzone techniki i tutoriale gdzieś w necie?
Fajnym detalem na skórzanych kantarach są też takie plakietki z imieniem konia.
Ciekawa jestem tej ujeżdżeniówki nad którą pracujesz :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron