Rząd jeździecki Mangalargi

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Rząd jeździecki Mangalargi

Postprzez Aon-Adharcach » 11 lut 2012, o 14:49

Mój pierwszy kantarek:
Obrazek

Materiały:
- czerwona tasiemka (3mm)
- srebrne ogniwka
- srebrny drucik - na zapięcie
Nie miałam w domu czerwonej nitki, więc wzięłam jasnoróżową, dlatego tak rzuca się w oczy.

To, że pasuje na andaluza Safari to przypadek. Został wykonany z myślą o reniferze Bullylandu, wyłącznie do jednego, świątecznego zdjęcia.
Obrazek

Ten konkretny kantar zostanie "zutylizowany" - to tylko prowizorka robiona na ostatnią chwilę, a ogniwka będą mi potrzebne do czego innego ;) Następne zostaną wykonane z większą precyzją. Musze nakupić wstążek, nitek dobranych kolorystycznie pod wstążki, i zapas ogniwek.
Mam zamiar wykonywać mini rząd głównie dla koni Collecty (nie wspominając o planowanych Breyerach), które są większe niż Schleich czy Safari, więc nawet taki kantarek będzie łatwiejszy do zrobienia.

A tak poza tym, dorwałam dzisiaj dwie skórzane torby, które moja mama chciała wyrzucić. Mają jeszcze sporo niezniszczonego materiału, wreszcie mam z czego robić siodła, ogłowia i uprzęże :D
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Kari » 11 lut 2012, o 15:14

Nonono! Zyczę powodzenia w tworzeniu uprzęży! Kantarek jest na serio ładny. Ta nitka wygląda jakbyś specjalnie ją tak dobrała. Tamto świąteczne zdjęcie było sliczne. Reniferowi w kantarze do twarzy. :D
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kolekcjonerka » 11 lut 2012, o 15:26

ćóż, szkoda, że został zutylizowany. ¦licznie wygląda nie tylko na koniu, ale i na reniferku.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 11 lut 2012, o 16:14

Dzięki :)

kolekcjonerka, kantarek jeszcze istnieje na łebku andaluza, ale jak będę potrzebowała tych srebrnych ogniwek, to jego los jest już przesądzony.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 11 lut 2012, o 17:13

Jak jeszcze istnieje, to go ni niszcz. Wykonanie jest mistrzowskie i bardzo pasuje na obydwa zwierzaki.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez dorotheah » 13 lut 2012, o 14:07

Myślałam, że jasna nitka jest wybrana specjalnie do ozdoby- bardzo ładny kantarek. Nie niszcz go, a po prostu zdobądź kolejne mini sprzączki na nowy mini sprzęt :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 13 lut 2012, o 15:30

dorotheah, zajmuję się także biżuterią od czasu do czasu, więc srebrne ogniwka będą mi potrzebne do czego innego. Użyłam ich tylko dlatego, że miałam mało czasu, a nie miałam nic innego pod ręką ;)

Poza tym srebro do mini rzędu to kiepski pomysł. Ogniwka i sprzączka są już bardzo przyciemnione - srebro utlenia się i ciemnieje na powietrzu, jest ryzyko, że brunatny nalot może zabrudzić wstążki. Poza tym srebrne półfabrykaty bardzo podrożały od choćby 2010 roku.
Posrebrzane wyroby nie ciemnieją, mogą co najwyżej zmatowieć i lekko pożółknąć, ale nie brudzą :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 15 lut 2012, o 17:11

A to rozumiem, dopiero doczytałam, ze ogniwka nie tylko są srebrnej barwy, ale są po prostu srebrne. :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Rząd jeździecki Mangalargi

Postprzez Aon-Adharcach » 24 lis 2015, o 10:49

Odkopuję stary temat XD

Daję tu, "oficjalnie", a co mi tam!

Po paru latach przerwy podjęłam drugą próbę stworzenia kantarka, tym razem w skali Julipowej.
Materiały - granatowa wstążka 3 mm i posrebrzane ogniwka 5 mm. Wszystko klejone superglutem.

Obrazek

Sorki za kiepskie zdjęcie, robione w słabym świetle komórką.
I tak widać, że nie jest dopasowany, robiłam go bardziej "na oko". Jedynie nachrapnik pasuje jak trzeba :P
Muszę albo przypomnieć sobie jak wyginać sprzączki z drutu albo kupić gotowe. Nie ma tego złego, następny powinien być bardziej dopasowany ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Rząd jeździecki Mangalargi

Postprzez CzekoladaRx » 24 lis 2015, o 12:33

Super jest! A Julipek wygląda w nim tak słodko :3
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100


Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron