Strona 1 z 1

Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 4 mar 2019, o 19:49
przez Capricorn
Jeśli coś pomylę, to proszę mnie poprawić.

NaMoPaiMo, czyli National Model Painting Month, to Narodowy Miesiąc Malowania Modeli zapoczątkowany w USA przez blogerkę Jennifer Buxton w 2017 roku. Choć teraz powinien nazywać się raczej Międzynarodowy, bo biorą w nim udział ludzie z całego świata.

Wpis z zasadami znajduje się na blogu Jennifer, pod tym linkiem: http://braymere.blogspot.com/p/national-model-painting-month-namopaimo.html

W NaMoPaiMo może brać udział każdy. Uczestnik zobowiązuje się pomalować wybrany model w ciągu jednego miesiąca, a dokładnie w czasie od 00:00 1 lutego do 23:59 28 lutego. Nie jest to konkurs, kto pomaluje ładniej model. Raczej chodzi o to, by w ogóle zacząć malować - każdy, kto skończy malować model podczas tego wydarzenia, jest już zwycięzcą.
Oficjalna grupa do wzajemnego wspierania się jest pod tym adresem na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/234123470349077/

Celem NaMoPaiMo jest wspierać i edukować artystów na każdym poziomie umiejętności. Można używać każdego sposobu malowania, który pasuje uczestnikowi.
Jeśli chce się zostać oficjalnie dołączonym do drużyny NaMoPaiMo, to należy przestrzegać kilku zasad.
1. Uczestnik musi się zapisać przed północą 31 stycznia.
2. Uczestnik musi pomalować model konia trójwymiarowy, czyli rzeźbę na wybraną przez siebie maść. Nie ma znaczenia w jakiej będzie skali, ale nie może być to płaskorzeźba, ani model innego zwierzęcia, niż koń.
3. Model może być przygotowany do malowania wcześniej, ale malowanie go musi odbyć się podczas trwania wydarzenia, czyli w czasie od 00:00 1 lutego do 23:59 28 lutego.
4. Na koniec wydarzenia należy opublikować zdjęcie skończonego modelu na stronie FB NaMoPaiMo albo przesłać je na oficjalny adres NaMoPaiMo@gmail.com, aby zgłoszenie zostało zaliczone. Zdjęcie skończonego modelu musi się znaleźć w albumie "I did it" na oficjalnej grupie NaMoPaiMo na Facebooku.

Wszyscy uczestnicy muszą zgłosić się przez oficjalny formularz podany co roku na stronie NaMoPaiMo.
Uczestnik zobowiązany jest pomalować jeden model konia w ciągu miesiąca. Oczywiście można pomalować więcej, ale tylko ten jeden oficjalnie zgłoszony będzie się liczył.

Każdy, kto weźmie udział w NaMoPaiMo i ukończy swój model, jest zwycięzcą. Jednak będą wysyłane także nagrody dodatkowe przyznane przez Jennifer. Ci, którzy chcą otrzymać taką nagrodę zobowiązani są do zapłaty wpisowego i podanie adresu domowego do wysyłki nagrody.

To tyle, jeśli coś trzeba dopisać, to proszę o info.

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 4 mar 2019, o 20:06
przez Lila2006
Ten luty to przykład czy to malowanie tylko tego miesiąca dotyczy? Pytam czysto teoretycznie bo z moimi zdolnościami malarskimi i tak się nie łapię na takie cosik. :mrgreen:

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 4 mar 2019, o 20:12
przez Capricorn
Z tego co wiem, to zawsze jest luty.

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 4 mar 2019, o 21:47
przez Ana
Tak to zawsze luty, Jennifer tłumaczyła to faktem że jest to taki spokojny miesiąc w hobby i ludzie mają na to czas (pewnie ma to coś wspólnego z nagromadzeniem LS-ów w póżniejszych miesiącach roku w Stanach) :)
Do 4tego punktu dodałabym tylko, że zdjęcie skończonego modelu musi się znaleźć w albumie "I did it" na tej grupie na facebooku, inaczej może zostać przeoczone.
Lidia, ten ewent jest naprawdę dla każdego, co roku jest nawet cała grupka osób która maluje model po raz pierwszy w życiu!

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 4 mar 2019, o 22:06
przez Lila2006
Aniu, nie wątpię ale ta grupa ma talent i sprawne ręce. Ja nie mam ani jednego ani drugiego. Niestety. :/

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 5 mar 2019, o 00:09
przez Aon-Adharcach
W tym roku wyjątkowo uważnie śledziłam postępy uczestników. Mam nadzieję, że uda mi się wziąć w końcu udział w którejś z kolejnych edycji. Bo na razie nie mam warunków na aktywność hobbystyczną :( Ale póki co chłonęłam tę motywującą i inspirującą atmosferę w grupie na FB :) Czuję się zmobilizowana do działania i ogarnięcia mojej przyszłej „końskiej jaskini” ;)

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 5 mar 2019, o 08:29
przez Ana
Magda, też mam nadzieję że weźmiesz udział w którejś z kolejnych edycji :D Może 2020?

Re: Zasady NaMoPaiMo

PostNapisane: 20 sty 2020, o 19:08
przez Stajnia Pegaz
Ja właśnie postanowiłam, że w tym roku chyba wezmę udział. Hmm... Może uda się wygrać jakąś nagrodę? Na pewno bardzo chciałabym wygrać :) (z resztą kto by nie chciał ;) )